U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Muso

Úplne všetko, čo očakávam od filmu. Výborná réžia, scenár, dialógy okorenené vychytanými hláškami, charakterové postavy a knim vybraný herci(osobne mám najradšej asi postavu šamanského indiána--"..Nič nie je ako sa zdá.."a vychcaného automechanika). Úžasná práca s hudbou(E.Morricone), kedy sú pri určitých postavách použité tie isté melódie, vymakaná kamera, gradácia príbehu, jednoducho toto treba vidieť! ()

veverysiak

Výborná kamera a strih, podobné kúsky sa dajú okoreniť aj väčším množstvom humoru, tu sa réžia zamerala skôr na detaily akcií, Sean je klasicky presvedčivý, excelentný je Billy Bob, tiež klasicky, takže 80%. ()

nubeek

Ano, hrozne divný film, ale to je na ňom také úžastné! Úžastne komické dialógy medzi Derylom (Billy Bob Thornton) a Bobbym (Sean Penn), z ktorých sa smejem ešte dnes, keď si tento skvostný film pustím. Skvelá réžia a veľmi dobre zvolený soundtrack, tak ako sa na Arizonu patrí. Možno trochu sklamala Jennifer Lopez, veď čo sa dalo čakať. ()

Grim

Síce charaktery postáv nijak zvlášť nevynikajú, okrem mechanika v detskom tielku, zpod ktorého mu vytŕča pupkaté brucho, a samotného hlavného hrdinu Bobbyho, aj tak má príbeh zvláštny nádych...je to niečo čo neviem opísať, ale je to to, vďaka čomu na príbeh filmu ešte dlho nezabudnem. ()

Mistle_

... tyjo, bylo to vážně divný ... párkrát jsem se nasmála a párkrát byla zhnusená. Tahle kombinace není moc častá. "It´s a good day, to singin´ a song ..." ()

mseet

Urputná snaha dostat se z "tý prokletý díry" je až hmatatelná. To je hlavní pocit, který ve mě ten film zanechal. A byl to silný pocit, podpořený skvělými hereckými výkony: vedle skvostného Penna také originální figury v podání Thorntona, Nolteho, Phoenixe. A vedle oné palčivé snahy uniknout je tu ještě jeden pocit: marnost nad marnost... Velmi působivý film! ()

HollyMolly

Nic moc... váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami, ale nakonec dávam 3, ikdyž je to jen tak tak. Ne že by se jednalo o špatnou podívanou, ale několik věcí mě na filmu neskutečně štvalo. Hlavní hrdina - který celý film drží pohromadě, se chová nelogicky a místy přímo hloupě. Nevýchozí situace, do kterých se neustále dostával mě hrozně štvaly. I jiné postavy mi moc nesedly jako třeba Nick Nolte, ten tu sice hraje drsňáka, ale vůbec to nevypadá přirozeně. I když se to snaží vypadat hrozně stylově natočené, je v tom občas trošku chaos a "příliš zajímavá" kamera vás nijak neohromí, spíš to chvílemi leze na nervy. Konec to pak celé dost vylepšil, konečně se začalo něco pořádného dít. Ale stejně to bylo poněkud strojené bez jakékoliv možnost vás nějak blíže zaujmout. ()

Johnysman

Tak tady se Oliver Stone v mých očích opravdu vytáhl. Parádně zmáknutý a absurdně vedený příběh o sakra smolaři mě opravdu nadchl. Režiser a rozhodně scénárista a o hercích nemluvě si dali do těla. Sean Penn mi v tomhle snímku opravdu přirostl k srdci. ()

RomanT

Překombinovaná slátanina, v poslední čtvrthodince jsem se už musel smát. Původně jsem chtěl dát 2*, ale za atmosféru 3. Otázka je, jak film vnímat. Kdyby byl myšlen jako komedie nebo parodie, tak to beru, ale tvůrci to bohužel mysleli vážně. ()

Misterioso

Podle mého je tenhle film úžasnou kombinací Lynche, Tarantina, i samotného režiséra Stonea a hlavně pak variací na filmy noir. To je potřeba pochopit v první řadě, protože jak tak čtu, tak spousta lidí rýpe do scénáře, který se jim zdál moc ujetý (aby ne, když jsou v něm všechny ty zvraty). Ale že je všechno tak přehnané, jak je, záměrně, to některé rýpaly asi nenapadlo. Což je ale jejich škoda. Výborné obsazení, dokonce i Jennifer Lopez ujde (snad nejlepší J. Lo., co pamatuju), super hudba a zábavný scénář. Oliver Stone prostě umí. ()

Flamik

Tak nějak se to pořád zajímavě zamotávalo, klasický u turn. Na druhou stranu toho bylo tolik, že mě to už asi v půlce začalo unavovat. Hlavně mě štve že se do každýho druhýho filmu dává co nejvíc divnejch postav, který celej film prodlužujou a nic nepřinesou.. ()

kockodan

Slabota. Netuším, jak to nasbíralo červených 81%. Rozhodně legrační je vidět začínající Jennifer Lopez, kdy ještě vypadala jako opravdová Latina s bushy eyebrows a knírkem. Herecky je však stále prkenná a nepřesvědčivá. Asi pošušňáníčko pro Pennovy a Nolteho fanoušky. Sice extrémně nenudí, nějaké to tempo má a dá se přežít, když se k tomu člověk přesvědčí a vydrží, a taky díky několika opravdu zajímavým, emočně vypjatějším, akčnějším scénám, jako např. přepadení convenient storu. Jinak divná ujetost, která žádnou stopu nezanechá, ()

Penguin10

Sean Penn ve filmu potvrdil staré známé rčení. Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř. Občas to bylo vyhnané až do absurdit a extrémů,ale v tomto filmu mi to nevadilo. Užíval jsem si tu neskutečnou jízdu až do konce. Nikdy totiž v životě nevíte,co vás čeká za další zatáčkou. ()

blekekeke

Tolika smůly najednou snad ani nemůže existovat :o) Jasně, že čím více k cíli, tím více bylo jasný, že se trocha toho štěstí stejně unaví a zalije všechny kopec smůly ... ()

pold

Tak tohle ovšem je něco. Scénář se asi inspiroval Zolou v jeho nejlepší formě, a příběh směřuje od počátečního průseru nezadržitelně stále stejným směrem - dolů. Sean Penn v Oskarové formě a dokonale nechutný psychopatický buran v podání Thorntona. ()