Reklama

Reklama

Obsahy(1)

On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

Beagle 

všechny recenze uživatele

Švihácký Jeff Bridges v motýlku a milovnice dokonalých soust Barbra Streisand v sympatickém cvičení stylu na téma láska. A dojde i na polibek za zvuků operní árie. No není to všechno, co by si člověk mohl přát? P.S: Upřímně by mě zajímalo, jak by vypadal Barbry další řežijní počin. Zdá se, že svého času měla v oboru vrcholnou formu. ()

darkchipmunk 

všechny recenze uživatele

Hlavní partnerská dvojice mi místy lezla těžce na nervy, a to dost nehot způsobem. Navíc ta závěrečná scéna tance za tónů opery už byla přes čáru vší přeslazenosti, jakkoli byla kompozičně odůvodněná (zamilovaní lidé slyší Pucciniho). Proč si musí Barbra točit filmy, v nichž si léčí pocity méněcennosti ze svého vzhledu? Ano, vysoce inteligentní ženy touží, zdá se, po archetypální představě pohádkové lásky ještě mnohem víc než holky Bimbo, protože si ji asi více zaslouží. Asi si na podobné téma pustím Bimboland. Je sice cheessy, ale experimentálně přínosnější. ()

Reklama

DadysGirl 

všechny recenze uživatele

Pohádkový příběh pro normální holky... Nijak extra pěkná, ale chytrá a vtipná ženská konečně potká chlapa, které nezáleží na tom jak vypadá, což jí ovšem začne vadit... Krásně vystupňované zamilovávání se a uvědomování si... Prostě krása... Jeff Bridges je sympaťák a pro mě jako třešínka na dortu komplikovaná matka... Báječné! ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

O vztazích můžu říct hlavně to, že kdyby nebyly, byl by lidský život o mnoho snazší, ubylo by sebevražd, vražd a vlastně i válek. Jenže jeden z nejhorších lidských vynálezů tu je a lidé se tak od té doby stále snaží přijít na to, jak je zvládnout a jak vybalancovat kompromis mezi mužským egem a ženskostí. Ne vždy se to daří. A pokud člověk zhořkne Gregory Larkin, pak se těžko nějaké navazují. Jeho plán vlastně není špatný. Rozhodně má pravdu, že vášeň a sex může za hodně problémů a mj. i za nevěry. Jenže sňatek z rozumu také není asi nejlepší nápad. Otázkou tak zůstává, proč prostě nezůstali přáteli bez svatby a společného bydlení. Jak už to tak v amerických blbinách bývá, museli se do sebe zákonitě zamilovat, aby film mohl skončit happy endem. Jeff Bridges je zábavný, Barbra Streisand působí stejně krásně a roztomile jako v jejím prvním filmu Funny Girl. A rozhodně bych v tomto snímku netipoval, že překročila padesátku. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Človek by aj nemal rád Barbru Streisandovú, keby vo všetkom nebola taká dobrá (TAKÍ SME BOLI). A horšie to nie je ani v sviežej romantickej komédii o DVOCH TVÁRACH LÁSKY. Veľkú zásluhu na tom má nielen kamarátska atmosféra a originálny scenár, ale hlavne herecké výkony. Streisandovej, zasa dobrej, kryje chrbát zasa skvelý Jeff Bridges. Vychutnajte si ich zápolenie. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (14)

  • Natáčanie priamo na Kolumbijskej univerzite jedného dňa spôsobilo výpadok elektriny v celom areáli. (Arsenal83)
  • Dudley Moore bol vyhodený zo svojej pôvodnej roly Henryho kvôli tomu, že si nepamätal svoje repliky. Boli to prvé príznaky progresívnej supranukleárnej obrny, mozgovej poruchy, ktorá neskôr Moora zabila. (Arsenal83)

Reklama

Reklama