Prázdninové dobrodružství Tondy Houdka začalo, když to ještě na žádné dobrodružství nevypadalo. Všichni spolužáci se někam chystali, někdo k dědovi, jiný k moři a Ruda Drábek do Indie, kde prý bude lovit krokodýly. Jen Tonda měl strávit prázdniny doma. To se mu samozřejmě vůbec nelíbilo a nakonec si vyvzdoroval možnost odjet ke známým do Pětipes, kde prý je nejen spousta kluků, ale také řeka. Okamžitě si začal chystat rybářské vybavení, jeho radostné očekávání však zchladil Ruda, tvrdící, že tam nic takového není, jen velká nuda a banda nafoukaných kluků. Navzdory tomu Tonda v Pětipsech řeku skutečně objeví a vzápětí i vychloubačného Rudu Drábka, který zjevně netráví léto v Indii. Neoblíbeného chlubila nemají rádi ani místní kluci, ale Tonda mezi nimi přes jejich počáteční nedůvěru najde nové kamarády. Prožije s nimi velké dobrodružství, když se dozví o prohnaném úhoři, který v řece žije a úspěšně uniká rybářům. Tonda slíbí sympatické zrzce Anče, že pro ni rybu chytí, a ostatní kluci se k němu nadšeně přidají. Společně se pustí do příprav velkého lovu, do něhož nakonec několikrát stejně nečekaně jako významně zasáhne neoblíbený Ruda Drábek. (TV Nova)

vitekpe

2+ Na muj vkus prilis umelohmotne, zadna vyrazna detska hvezda, pribeh nudny. Z te doby je sousta mnohem zabavnejsich filmu pro deti. ()

HiddenDragon odpad!

Prazak poznava "krasy venkova". Typicka sracka z obdobi komancu. Vydrzel jsem na to koukat pul hodiny a vic bych zatim asi nesved, aniz bych si neco neproved. Neco tak hrozneho a amaterskeho uz jsem dlouho nevidel. Tohle muzou natocit vazne jen "nasi". Priserni detsti herci, kterym vevodi Kukol - vypada jak frontman Smashing Pumpkins, coz nemyslim v dobrem, proste jako transsexual, vcetne eunuchovskeho hlasu. Zbytek deti je pak jak z nejakeho hororu, vsichni zamraceni a hlaskujici stupidni dialogy. Nejhorsi je ale zaurcene rezie. To by dnes natocil stokrat lip i student FAMU. Nicnerikajici zabery, strasne dlouhe sceny, kamera casto mirici jaksi "z uhlu", proste jinam nez na to hlavni v obraze... Ceske filmy obecne moc rad nemam, natoz ty pred r. 89. Kdybych se na tohle dival jako dite, asi ze me bude psychopat. Vsechny podobne snimky, mezi kterymi jako zarici vyjimka stoji ty od Polednakove, maji takovou podivnou, rekl bych depresivni a posahanou atmosferu (vcetne te desive hudby), ze mi to detske ani neprijde. Poustel bych to v psychiatrickem ustavu misto elektrosoku, dokonale to vymyje mozek. ()

Paity

Nesympatičtí mladí herečtí hrdinové + scénář napsaný hrokou jehlou a absolutně nedotažený do konce. Jednoduše My tři a pes z Pětipes ničím nezaujme. ()

EKLEKTIK

"Tak vám teda, pěkně děkuju." Ota koval a točil mnoho dětských filmů, které mě moc nezaujaly ani v době, když jsem byl ještě dítětem, ale tento snímek mě celkem zaujal, asi proto, že už nejsem dítětem. Tři hvězdičky, protože je v názvu číslovka tři a čtvrtá je za psa. ()

Saj

Proč se v dnešní době u nás netočí dětský filmy? A když, tak naprostá demence. Nechápu, a to jsme byli kdysi na hodně vysoký úrovni. ()

spiritus

Klasický dětský film, který nijak zvlášť nevyniká a nemá moc co nabídnout. Dobré tak na nudné sobotní dopoledne. ()

mh.mail

50% — Tenhle film se režisérovi Kovalovi povedl, jedná se o pohodové prázdninové venkovské dobrodružství s nezbytným Pražákem. Pomohla k tomu i hudba Luboše Fišera. ()

kacaabba

Václav Čtvrtek, autor povinné četby pro 3. ročníky ZŠ. Reakce třeťáků po shlédnutí tohoto filmu byla obdobná jako již existující komentáře Film ani nenadchl, ani to nebyl propadák. ¤¤¤ Více než seznámení se s tímto filmem doporučuji se seznámit s životním příběhem samotného autora. Přes Odkazy na Wikipedii se dostanete s dokumentárnímu snímku ČT. Zajímavý člověk, jímavý životní příběh. ()

Pitryx

Krásná vzpomínka na mé dětství. Si pamatuju, jak jsem cestou z kina nadával, co z té knížky udělali. No, takže hodnocení bude trochu zkresleno právě tou nostalgií. Ale co, film se odehrává v super prostředí a je to prostě takový ten pravý, prázdninový. Chudáci dnešní děti, které již nic podobného prožít nemohou. Dospělí herci dobří a vůbec je to celkově dobře uděláno. Tedy pro děti. Dospělý divák tam najde chyby a nesmysly, ale co už s tím, že jo. Body dolů za dokonalé zprasení předlohy a ty dost velké nesmysly. A další za hluchá místa. ()

ostravak30

Jo, jo, kde jsou ty časy sladkého dětství. A dětství na vesnici je samozřejmě úplně jiné než to ve městech, odkud pocházím třeba já. A kde jsou ty časy, kdy jsme jako děcka sobotu co a sobotu a neděli co neděli sedali k podobným filmům a snili o takových dobrodružstvích. Dnes už to ty děcka ani neznají a taky nic nezažijí. Jen internet, wifi, mobil, tablet a počítače. Zajímavá mamina byla i Helena Růžičková, která o dost let později hrála maminu znovu tentokrát ve Slunce, seno. ()

moviepill

Už len za ten herecký ansámbl Růžičková/Augusta si to zaslúži 4*. Pohodový a nenáročný príbeh a sympatický hlavný detský hrdina - dobre namiešaný letný film (nie)len pre deti. ()

hrumsrt

Normálně nemám nic proti infantilní zábavě v podobě dětských filmů... Kdy prostě zhruba víte na čem jste, ale tady je poměrně mizerný střih (vždyť často přechod mezi scénami/záběry je trhaný, jakoby na sílu střižený) a amatérský výkon hlavního představitele, který se často působil jak z kamene, či že by ho kamera oslňovala. 25% ()

rigby

Jako malému klukovi se mi tento film moc líbil. Dneska už mě bohužel neoslovuje, přijde mi velmi plytký a nezajímavý. Naštěstí kombajny se tam objeví jen v krátkém záběru a zbytek je jen a jen o klukovských dobrodružstvích, ne o rudé propagandě. ()

blekekeke

Viděl jsem tento film jako dítě, takže to na mě působilo tím správným efektem. Jako dospělák bych sledování filmu asi přetrpěl ... ()

ALchemik

Začátek měl dobrý rozjezd - euforie z prázdnin, řeka, vesnice, hodná teta Růžičková a pěkná hudba...Pak ale spadnul řetěz a děj se začal tak nějak plácat sem tam a nic z toho... ()

Winster

Takove krasne prazdninove asi jeden z mych nejoblibenejsich detskych filmu v necem takove smutne...Ten film ma neskutecny presah i diky hudbe a tem zaberum, pro lidi co nevyrustali jen s mobilem v ruce. Augusta je strasne opomenuty herec - co ja vim pred 50 lety tam byl.. ()