Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xeelee
  *****

  Pane, jo, tohle že natočil Svěrák? Akumulátor 1 je smršť těch nejúžasnějších nápadů, která se na mě kdy z televize valila v nehorázném množství. Naprosto mě to vycuclo a na závěrečné titulky jsem koukal jak puk. Je to velmi experimentální komediální dílko s obrovským přesahem. Navíc skvěle zahrané, triky jsou skvělé a poselství je čím dál tím aktuálnější. Tohle je nestárnoucí a bezpochyby nejlepší počin Honzy Svěráků a dost možná nejoriginálnější a nejodvážnější český film vůbec.(7.3.2009)

 • Radiq
  *

  Prvotní nápad docela dobrej, ale jinak pěkná blbost. Třeba scény z televizního světa nebo jiné takové různé triky bily do očí, i když člověk chápe, že to je tak trochu úmysl. Neřikám, že to nebyla špatná filmařina - před Janem Svěrákem klobouk dolů, ale né moc nízko. Důvod je jednoduchej - prostě jsem se u toho nudil. PS: kdo chce vidět Pergnerovou, než se z ní stala piča, fetka a stydko-pyská modelka, má příležitost. Ale nestojí to za to. To Edita Brychtová je mnohem hezčí a lepší...(22.2.2016)

 • Niktorius
  ****

  Po stránce scénaře poměrně průser. Originální námět je fajn a najde se tam pár vychytaných forků, jinak je ovšem film po dějové stránce docela nezajímavý, postavy jsou dokonale placaté a oba hlavní motivy (Oldův boj za navrácení energie + Oldovy milostné patálie) nefungují. Vše však bohatě vynahrazuje takřka geniální podání příběhu a režie. Krom velmi solidní kamery máme možnost vidět několik vskutku originálních záběrů (close-up vrtání zubů, píchaní injekce z pohledu uvnitř žíly atd...) a hlavně - Svěrák obratně dovede pomocí audiovizuálních prostředků navozovat různou náladu a pracovat s divákem. Právě v tomto ohledu Jan svěrák výrazně vykukuje nad ostatní tuzemské režíséry a koneckonců...kdo jiný by se u nás rozhodl natočit film podle podobného námětu? Nezlobte se na mě, ale kdyby to režíroval kupříkladu Hřebejk, mylsím že by to byla sračka.(17.8.2007)

 • MM_Ramone
  ****

  "Akumulátor 1" je stále mojim najobľúbenejším filmom úspešného českého režiséra Jana Svěráka. Páči sa mi najmä neopozeraný sci-fi námet, jeho odľahčené spracovanie, výkony kľúčových hercov, práca s kamerou i celkové vizuálne prevedenie. Toto dielo má i menšie chybičky krásy, ktoré ale dokážem tolerovať. ****(31.1.2008)

 • Šandík
  ****

  Přestože jsem "Akumulátora" před těmi sedmnácti lety chápal jako sice vtipný, ale zároveň závažný film, dneska ho nedokážu vnímat jinak, než jako čistokrevnou komedii s mnoha geniálními fóry. Svým způsobem tím tenhle film v mých očích ztratil závažnost, jíž jsem mu onehdy přisuzoval, ale o to svobodněji se můžu smát všem těm roztomilým vtipům, geniálním hláškám či parodickým šlehům na mnohé "americké filmy", které tehdy opanovaly naše kina i televizory. Ne, skutečně to není primárně varování před "zhoubným vlivem televize" nebo snad "propagace alternativní medicíny", nýbrž prostě jen neuvěřitelně vtipná a neotřelá reakce na mnoho nových vlivů, které se v Česku po roce 1989 objevily. Svěrákovský "laskavý humor" v "Akumulátorovi" střídají šlehy téměř sklepácké, velmi absurdní a nelítostně si utahující z mnoha tehdejších "novinek" nikoli proto, že tím chtějí pro něco nebo proti něčemu bojovat, ale prostě pro samu očistnou roli humoru a srandy. Je až neuvěřitelné, kolik je ve filmu hravých nápadů, promyšlených, propracovaných a zároveň neuvěřitelně osvobozujících. Možná poslední český film, v němž tvůrci projevili takovou chuť si jednoduše nezávazně hrát, aniž by výsledek působil nedotaženě, upoceně nebo naopak příliš uměle... Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival(1.12.2011)

 • - Olda si kúpil množstvo ovládačov, lebo univerzálny na všetky televízory neexistuje, čo zaznie aj priamo vo filme. Pri návrate z opery však pri "súboji" s televízormi vypína všetky vo výklade len jedným ovládačom. (mikinko51)

 • - Český lev za Střih (Alois Fišárek) a Divácky nejúspěšnější film roku 1994. (M.B)

 • - Rande Oldy a Anny u vodopádu bylo natáčeno u Mumlavského vodopádu nedaleko Harrachova. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace