nostalgické 4* ze vzpomínek je i tento komentář, ale protože patřil k mým oblíbeným s několika reprízami, tak to půjde lehce. Námět mi přijde hodně originální a stejně ani provedení nezaostává. Je to vlastně taková hříčka, která si pohrává s fantastickým avšak představitelným příběhem o vysávání energie. Zároveň se snaží trošku parodovat americké akční filmy, ale po česku. Ve výsledku je to lehká a příjemná zábava, která by do zlatého fondu české kinematografie patřit mohla. A já si ji Akumulátora určitě zase někdy připomenu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](15.2.2018)

Ta nápaditost! Je neskutečné, kolik toho Svěrákovi dokázali do filmu nacpat. Výsledek kvůli tomu působí místy nekoherentně, jelikož leckteré postupy se v něm objeví pouze jednou, na druhou stranu je znát mladistvý zápal a snaha vecpat do filmu všechny cool věci, co autory napadly. A toho si cením. Současné tuzemské debuty (či obecně filmy mladých filmařů) se drží nepochopitelně při zemi, tady ale mladý Svěrák (který už tou dobou měl za sebou zdánlivě dospělejší a umírněnější Obecnou školu) dal naplno svou hravost a já si to rád užil s ním. Nevyrovnaný, originál a svou naivitou nádherně zábavný snímek.(6.7.2018)

Dobrovolně se přiznávám, že Akumulátor se mi nelíbil, až do doby, kdy jsem se na něj po další dlouhé době znovu podíval. Že z nás televize vysává energii? No jasně!!! Snímek je vtipný, Edita Brychta je krásáná ženská a navíc najdete mnoho platných pravd... SVĚT JE SLOŽITÝ JENOM TAK, JAK SLOŽITÝ HO CHCETE VIDĚT...(17.8.2002)

• sud

Jedno z mých největších zklamání (nejen) v české kinematografii. Mám rád Svěráky, ovšem dosud mi uniká, co mělo být toto. Zkoukl jsem ho třikrát, ale k ničemu jsem se nedobral. Nedobral jsem se ke smyslu filmu. Zůstala pro mě pouze spleť podivných scén, nad kterými jsem kroutil hlavou. Jinak se omlouvám všem, kteří mají "Akumulátor 1" rádi, já se k vám bohužel nepřidám. Jednu hvězdičku (možná ještě půl) dávám z úcty ke Svěrákům, protože jejich filmy mám opravdu rád. "Akumulátor 1" propadl nejen u mě, ale i celkově po premiéře u diváků. Nejdražší český film (alespoň do té doby) mnoho nevydělal. Režisér Jan Svěrák natočil ještě v témž roce lacinou "Jízdu" a o 2 roky později "Kolju", proti kterým nemohu říci ani popel.(31.8.2007)

Přestože jsem "Akumulátora" před těmi sedmnácti lety chápal jako sice vtipný, ale zároveň závažný film, dneska ho nedokážu vnímat jinak, než jako čistokrevnou komedii s mnoha geniálními fóry. Svým způsobem tím tenhle film v mých očích ztratil závažnost, jíž jsem mu onehdy přisuzoval, ale o to svobodněji se můžu smát všem těm roztomilým vtipům, geniálním hláškám či parodickým šlehům na mnohé "americké filmy", které tehdy opanovaly naše kina i televizory. Ne, skutečně to není primárně varování před "zhoubným vlivem televize" nebo snad "propagace alternativní medicíny", nýbrž prostě jen neuvěřitelně vtipná a neotřelá reakce na mnoho nových vlivů, které se v Česku po roce 1989 objevily. Svěrákovský "laskavý humor" v "Akumulátorovi" střídají šlehy téměř sklepácké, velmi absurdní a nelítostně si utahující z mnoha tehdejších "novinek" nikoli proto, že tím chtějí pro něco nebo proti něčemu bojovat, ale prostě pro samu očistnou roli humoru a srandy. Je až neuvěřitelné, kolik je ve filmu hravých nápadů, promyšlených, propracovaných a zároveň neuvěřitelně osvobozujících. Možná poslední český film, v němž tvůrci projevili takovou chuť si jednoduše nezávazně hrát, aniž by výsledek působil nedotaženě, upoceně nebo naopak příliš uměle... Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival(1.12.2011)

• - Olda si kúpil množstvo ovládačov, lebo univerzálny na všetky televízory neexistuje, čo zaznie aj priamo vo filme. Pri návrate z opery však pri "súboji" s televízormi vypína všetky vo výklade len jedným ovládačom. (mikinko51)

• - K natočení scény v letadle byl použit pouze trup zavěšený na jeřábu. (camper)

• - Názov filmu Akumulátor 1 mal zmiasť divákov, mali si myslieť, že existujú aj pokračovania. (Raccoon.city)