Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ***

  Ano, žánrově opravdu těžce uchopitelné. Těžko říct, co to vůbec je. Zda komedie, zda sci-fi, či něco úplně jiného. Spíše si myslím, že od každého žánru to má v sobě trochu. Zdeněk Svěrák je skvělý, jeho syn Jan jako režisér je taky velmi kvalitní. Ráda jsem se dívala i na epizodku s mým oblíbeným Smoljakem. Ono celkově ten film je docela zajímavý. Sice je starý a tudíž ta kvalita nic moc, ale kouzlo to ještě má...(26.6.2013)

 • Tosim
  ****

  Dobrovolně se přiznávám, že Akumulátor se mi nelíbil, až do doby, kdy jsem se na něj po další dlouhé době znovu podíval. Že z nás televize vysává energii? No jasně!!! Snímek je vtipný, Edita Brychta je krásáná ženská a navíc najdete mnoho platných pravd... SVĚT JE SLOŽITÝ JENOM TAK, JAK SLOŽITÝ HO CHCETE VIDĚT...(17.8.2002)

 • Xeelee
  *****

  Pane, jo, tohle že natočil Svěrák? Akumulátor 1 je smršť těch nejúžasnějších nápadů, která se na mě kdy z televize valila v nehorázném množství. Naprosto mě to vycuclo a na závěrečné titulky jsem koukal jak puk. Je to velmi experimentální komediální dílko s obrovským přesahem. Navíc skvěle zahrané, triky jsou skvělé a poselství je čím dál tím aktuálnější. Tohle je nestárnoucí a bezpochyby nejlepší počin Honzy Svěráků a dost možná nejoriginálnější a nejodvážnější český film vůbec.(7.3.2009)

 • Anthony
  ****

  Film, kde dal Jan Svěrák nejvíce průchod své zálibě v různé efektní technické blbůstky - tyhle scény přímo miluju (zubař, milování, šneci apod.). Kouzelné jsou scény citující hollywoodské filmy (přestřelka). Vedle efektního vizuálního balení zůstává ale jemný humor Svěráka staršího, který je skvělý i jako herec. Příjemně civilní a neokoukaní jsou pak Petr Forman a Edita Brychta. Film nominován na Českého lva v kategoriích režie, herci Forman a Svěrák, scénář, kamera, hudba a střih - jen střih (Alois Fišárek) cenu dostal.(17.7.2003)

 • Radyo
  ***

  Akumulátor 1 je dobrý film se zajímavými triky, které byly v té době v Česku naprosto převratné. Nápad s televizí, která vycucává z lidí energii je docela originální a zajímavý a kdo ví, zda není nakonec i pravdivý. Já sám se cítím v poslední době nějaký unavený a malátný a nějak mě zase bere spaní ...(18.7.2002)

 • - Film navštívilo v kinech 390 747 diváků a vydělal 10 628 865 Kč. (Pumiiix)

 • - Počítače, ktoré používali na triky a špeciálne efekty, boli dovezené z Ameriky a dokázali aj riadiť rakety s plochou dráhou letu. Preto bolo ešte na ne uvalené embargo a aby neboli zneužité, strážili ich vždy dvaja chlapi s brokovnicami. Nakoniec ich štáb využil veľmi málo, nakoľko s nimi nevedeli poriadne pracovať. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (Raccoon.city)

 • - Keď Olda (Petr Forman) močí na záchode a je naňho záber cez žiarovku, v skutočnosti musela byť žiarovka niekoľkonásobne väčšia, aby sa dal záber natočiť. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace