Pane, jo, tohle že natočil Svěrák? Akumulátor 1 je smršť těch nejúžasnějších nápadů, která se na mě kdy z televize valila v nehorázném množství. Naprosto mě to vycuclo a na závěrečné titulky jsem koukal jak puk. Je to velmi experimentální komediální dílko s obrovským přesahem. Navíc skvěle zahrané, triky jsou skvělé a poselství je čím dál tím aktuálnější. Tohle je nestárnoucí a bezpochyby nejlepší počin Honzy Svěráků a dost možná nejoriginálnější a nejodvážnější český film vůbec.(7.3.2009)

• Radiq

Prvotní nápad docela dobrej, ale jinak pěkná blbost. Třeba scény z televizního světa nebo jiné takové různé triky bily do očí, i když člověk chápe, že to je tak trochu úmysl. Neřikám, že to nebyla špatná filmařina - před Janem Svěrákem klobouk dolů, ale né moc nízko. Důvod je jednoduchej - prostě jsem se u toho nudil. PS: kdo chce vidět Pergnerovou, než se z ní stala piča, fetka a stydko-pyská modelka, má příležitost. Ale nestojí to za to. To Edita Brychtová je mnohem hezčí a lepší...(22.2.2016)

Po stránce scénaře poměrně průser. Originální námět je fajn a najde se tam pár vychytaných forků, jinak je ovšem film po dějové stránce docela nezajímavý, postavy jsou dokonale placaté a oba hlavní motivy (Oldův boj za navrácení energie + Oldovy milostné patálie) nefungují. Vše však bohatě vynahrazuje takřka geniální podání příběhu a režie. Krom velmi solidní kamery máme možnost vidět několik vskutku originálních záběrů (close-up vrtání zubů, píchaní injekce z pohledu uvnitř žíly atd...) a hlavně - Svěrák obratně dovede pomocí audiovizuálních prostředků navozovat různou náladu a pracovat s divákem. Právě v tomto ohledu Jan svěrák výrazně vykukuje nad ostatní tuzemské režíséry a koneckonců...kdo jiný by se u nás rozhodl natočit film podle podobného námětu? Nezlobte se na mě, ale kdyby to režíroval kupříkladu Hřebejk, mylsím že by to byla sračka.(17.8.2007)

"Akumulátor 1" je stále mojim najobľúbenejším filmom úspešného českého režiséra Jana Svěráka. Páči sa mi najmä neopozeraný sci-fi námet, jeho odľahčené spracovanie, výkony kľúčových hercov, práca s kamerou i celkové vizuálne prevedenie. Toto dielo má i menšie chybičky krásy, ktoré ale dokážem tolerovať. ****(31.1.2008)

Přestože jsem "Akumulátora" před těmi sedmnácti lety chápal jako sice vtipný, ale zároveň závažný film, dneska ho nedokážu vnímat jinak, než jako čistokrevnou komedii s mnoha geniálními fóry. Svým způsobem tím tenhle film v mých očích ztratil závažnost, jíž jsem mu onehdy přisuzoval, ale o to svobodněji se můžu smát všem těm roztomilým vtipům, geniálním hláškám či parodickým šlehům na mnohé "americké filmy", které tehdy opanovaly naše kina i televizory. Ne, skutečně to není primárně varování před "zhoubným vlivem televize" nebo snad "propagace alternativní medicíny", nýbrž prostě jen neuvěřitelně vtipná a neotřelá reakce na mnoho nových vlivů, které se v Česku po roce 1989 objevily. Svěrákovský "laskavý humor" v "Akumulátorovi" střídají šlehy téměř sklepácké, velmi absurdní a nelítostně si utahující z mnoha tehdejších "novinek" nikoli proto, že tím chtějí pro něco nebo proti něčemu bojovat, ale prostě pro samu očistnou roli humoru a srandy. Je až neuvěřitelné, kolik je ve filmu hravých nápadů, promyšlených, propracovaných a zároveň neuvěřitelně osvobozujících. Možná poslední český film, v němž tvůrci projevili takovou chuť si jednoduše nezávazně hrát, aniž by výsledek působil nedotaženě, upoceně nebo naopak příliš uměle... Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival(1.12.2011)

• - Olda si kúpil množstvo ovládačov, lebo univerzálny na všetky televízory neexistuje, čo zaznie aj priamo vo filme. Pri návrate z opery však pri "súboji" s televízormi vypína všetky vo výklade len jedným ovládačom. (mikinko51)

• - Český lev za Střih (Alois Fišárek) a Divácky nejúspěšnější film roku 1994. (M.B)

• - Rande Oldy a Anny u vodopádu bylo natáčeno u Mumlavského vodopádu nedaleko Harrachova. (hippyman)