"Vy jste toho asi zažil víc v televizi než v životě." Pokud se jedná o mě, tak já mám s televizí naprosto vyrovnaný vztah - 12 hodin denně se na ni dívám a dalších 12 hodin ji skoro nepotřebuju k životu. Mám prostě silnou vůli a totální ztráta energie mi nehrozí. Přesto mě to s energeticky vycucaným Oldou celkem baví, takže ze solidarity nosím po kapsách dva univerzální dálkové ovladače a někdy s ním lovím dvounohé gazely. A přes varování, že tento film nemá mou televizi rád, jsem si ho v ní pustil a určitě ho to bolelo víc než mě.(26.2.2017)

Ve své době nedoceněný film, přeci jen tehdá hodně vybočoval z obecné představy o českém filmu. Méně známý herci v hlavních rolích, pastiš na zatím neprofláknutý Hollywood, sexuálně uvolněný, u nás čerstvé a ještě idealistické new age... Postupem času pro mě snad nejlepší Svěrák a v rámci 90. let českého filmu jeden z nejoriginálnějších počinů.(9.9.2005)

Veľmi zaujímavý a originálny český počin, ktorý si zaslúži povšimnutie a pochvalu. Sci-fi, na ktoré by som ani nepovedal, že to točili v Česku, pôsobí to dosť americky alebo proste vyspelejšie. Je to dobre natočený film s občasných chaosom v deji, no je to nepredvídateľné a navyše príjemne vtipné a herecky zvládnuté. Ozvučenie je slabšie, vizuál prekvapivo dobrý a moderný. Dal by som aj 5*, keby bol jednoduchší a plynulejší dej s menej nudnými pasážami. 80%(1.11.2008)

• Columbus

Charakterizoval bych to asi slovy generala z Cernych baronu, ztvarneneho panem Postraneckym: Chce se mi zvracet. Tohle je tak neskutecne spatlana fantasmagorie s desivym hereckym obsazenim a desive trapnym scenarem. Beru to jako ulety v tvorbe i jinych genialnich reziseru. Bohuzel toto uz je u Sveraka druhy pripad. Bojim se bojim dalsich....(26.7.2002)

Pane, jo, tohle že natočil Svěrák? Akumulátor 1 je smršť těch nejúžasnějších nápadů, která se na mě kdy z televize valila v nehorázném množství. Naprosto mě to vycuclo a na závěrečné titulky jsem koukal jak puk. Je to velmi experimentální komediální dílko s obrovským přesahem. Navíc skvěle zahrané, triky jsou skvělé a poselství je čím dál tím aktuálnější. Tohle je nestárnoucí a bezpochyby nejlepší počin Honzy Svěráků a dost možná nejoriginálnější a nejodvážnější český film vůbec.(7.3.2009)

• - Vo filme môžeme vidieť Mumlavský vodopád v Harrachove, priehradu Slapy či štátnu Operu. Natáčalo sa taktiež na slovenskej kolibe Strednica v Ždiari a na zámku Nová Louka v Bedřichove. Byt Oldu Soukupa (Petr Forman) sa nachádzal na adrese Praha - Nové Město, ulice Boženy Němcové 1882/3. (Raccoon.city)

• - Ve své době nejdražší český snímek (40 milionů Kč). (Chrustyn)

• - Prvý film Jana Svěráka so zvukom Dolby Stereo. (BlueNeon81)