Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

JM87

Jednu dobu mi česká kinematografie přišla dost pod úroveň a značně retardovaná. Vlastně jsem od ní úplně upustil, protože co se jednu dobu hrnulo do světa, to byl fakt hnus. Teďka po pár letech sem se konečně podival na tenhle film a vlastně su mile překvapenej. Trojan je naprosto výbornej, kde je on, tam je atmosféra filmu lepší o 180 stupňů. Dlouhý mi byl taky sympatickej, zvlášť když už tady teď není a já s ním vlastně dlouho nic neviděl. Scénář sám o sobě nebyl nějak extra dobrej - byla to vlastně taková ta skládačka, kde se neděje nic nečekaný, kde není nic co zaujme, ale ty charaktery těch postav, trapasy různých situací a ta "českost" mi to zvedá skoro až na 4 hvězdičky... takový 65 % :) ...né, fakt to není špatný... ()

husokachna

Vždyť jsem natočil Samotáře, ze kterejch se všichni posrali, takže to co umí ten vůl Zelenka, umím já taky. Neumíš Davide, neumíš, a nikdy umět nebudeš. PS: "Nečum na mě nebo ti useknu ruku" je jedna z nejubožejších filmových hlášek, co jsem kdy slyšel. ()

Illy

Ve stylu starejch francouzskejch komedií, s ujetým Trojanem.... jeden z nejlepších komediálních počinů české kinematografie v novém tisíciletí. Ne zcela dokonalé, ale srandovnější než naše politická scéna. A že to je velká prdel. ()

Vesecký

Možná trochu víc než tři hvězdičky. Ten film jasně říkal, že prevíti maj vždycky štěstí a dobráci na vše doplatěj. Možná taky, že sadismus je dědičný. Trošku lepší z těch filmů po"revolučních". Je tam trošku smícháno víc věcí, které charakterizují dnešek nebo nedávnou minulost - organizovaný zločin, vyučování v rodině, veganství, bohudík tam chybí homosexualita. V každém případě se na to dalo koukat. ()

IvcaSammet

Jedna ruka netleská je skvělá komedie, u které se vždy dokonale pobavím. Bohužel ale, i přes to, že se typem velmi podobá mým oblíbeným Samotářům, je o něco slabší ... Příběh filmu je sice parádní, ale v některých částech malinko pokulhává. Právě proto jsem se nakonec rozhodla, že filmu nedám všech pět hvězdiček. Co se hereckých výkonů týče, mohla bych zde chválit až do příštích Vánoc ... Úžasné hlášky, skvělá zábava! Něco mezi čtyřma a pěti hvězdičkama. ()

Jaroslaf

Je to dobrý a celkem zábavný snímek, ale problém, že jen dobrý. Ondříček nectil pravidlo, že opakovaný vtip není vtipem a tak tady do nás solí jednu hlášku i několikrát za sebou. ("Vrazi.") Na české poměry stále kvalitní a poměrně zvrácené dílo, ale genialitě Samotářů se Ondříček i s odstupem času za mě nepřiblížil. ()

Pfff

Tak tohle byl mazec! Osobně se mi to líbilo snad víc než Samotáři! Skvělý hlášky! skvělí herci! Totálně bláznivý Macháček a nad ještě bláznivější Taclík! Tihle dva se hledali! Vřele doporučuju všem, kteří mají rádi Macháčka a jeho šílené herecké kreace! ()

Lukoye odpad!

Upřímně věřím tomu, že Klára Polertová-Trojanová nic nehraje. Obludnou autoritativní postavu neurotické a deprsivní matky ztvárnila tak věrně, že nemohla hrát. Odporná osoba. Ondříček už hulí víc než je zdrávo. Na samoúčelné scéně, kdy vystoupí dva hlavní představitelé před kameru jako sochy v převlečení, není vtipného prostě vůbec nic, pokud tomu režijní vedení nedá nějaký smysl. Kontinuita přiběhu totiž naprosto selhává. Tolik navštěvovaný tento film bude pravděpodobně pouze kvůli Macháčkovi. Vyměňte ho třeba za Richarda Krajča a návštěvnost bude pravděpodobně stejná, jenom vzorek populace návštěvníků se změní na pubertální dívky. Jako když si prohlížíte bravíčko. Neskutečně trapná nuda. ()

Grafito

Trapný.. natočený s jediným účelem.. ještě trochu zarejžovat na popularitě Samotářů, Knoflíkářů atd... a obohatit popkulturní slovník kupou rádobyvypečenejch hlášek.. jenže narozdíl od těch, které si lidi najdou ve filmech sami.. tady jim je tvůrci záměrně a okatě předžvejkávají.. faleš nad faleš.. ()

zeromore odpad!

Jediná vtipná scéna, když Macháček shodí popelnice jak začne zdrhat. Jinak naprostá ostuda českého filmu, stejně jako 95% počinů během posledních deseti let! ()

hakon

Konecne opravdu vtipny film, skvele obsazen. Kdyz jsem na tom byl v kine, smal jsem se jak blazen a vetsina v sale se na me otacela, jak na silence, ale ja to nevnimal. Jeden z mala ceskych filmu, ktere opravdu muzu. 7/10 ()

Saur.us

Nechápu tak nízké hodnocení. Sice jsem také ten typ, že co je české, to je k hovnu ale tohle mě překvapuje. Dokonalý Ivan Trojan ve své "dvou" roli se spoustou teď už jistě legendárních hlášek. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017