Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Greny

po dlouhé době jsem se opět podíval an tento zajímavý experiment a musím uznat, že jsem pro tento film uzrál :-) kdo ví ještě nějakej ten pátek a dozraji úplně ()

Lionheart

Mě se to líbilo moc. Takové krásně úchylné. Tolik černého humoru, že by se v té černotě i člověk ztratil. Výborný Macháček a nezapomenutelná scéna s Trojanem (a la Hitler). A ty dialogy jsou naprosto ulítlé a perfektní. Jeden z nejlepších porevolučních českých filmů. ()

mirkaaa

Film se mi moc nelíbil. Vůbec jsem nepochopila děj, spíše mi přišlo, že to ani žádný děj nemá. Přišlo mi to jako takový „mišmaš“. Ivan Trojan hraje sice dobře, a přestože je to podle mě nejlepší český herec současné generace, tento film ani on nezachránil. ()

jabba

Netleská a ani nebaví. Možná to chtělo použít ruce 2, taky hlavu a patu. Nicméně Herr Trojan byl famózní, to zase jako jo. ()

Rendiss

Taková kravina, až se mi to strašně líbí. Ty hlášky jsou prostě výborný. Vypatlanej Macháček, ještě vypatlanější Taclík a Hitler Trojan. ,,Ty kuřata v zadu se mi moc nezdáli." ,,Drž hubu a o žádnejch orlech nic nevíš." Bomba ()

Wishkah

Absurdní komedie, která má silný start, podivný průběh a spíš slabší konec. Je to škoda, protože odstartovala opravdu skvěle. Jen to chtělo trošku méně složitý příběh a neztratit tempo. Přesto musím sklonit poklonu Ivanu Trojanovi. Pro mě je to PAN HEREC. A zejména jeho parodie Hitlera v závěru je jedním z nejlepších momentů filmu ()

peetriss

Jedna ruka netleská patří do kategorie filmů (dále Knoflíkáři, Samotáři, Příběhy obyčejného šílenství) pohrávajících si bravurně a s nadsázkou s lidskou všelijakostí a jinakostí. Tyto filmy se nás snaží přesvědčit, ze svým způsobem jsme všichni blázni, ale každý jinak. A přesvědčují nás svižným, zábavným a líbivým stylem, který mě oslovuje a který prostě miluji! U filmu Jedna ruka netleská se nepřipojím k většině, upřímně nechápu kritiku, ale prostě každý máme jiný vkus. Mnoho lidí srovnává s předchozími Ondříčkovými Samotáři - mě oslovila více Jedna ruka netleská, i když i poněkud plytší Samotáři jsou velice povedeným počinem. Tolik povedených a inteligentně vymyšlených situací, hlášek, úletů (v dobrém slova smyslu), vizuálně líbivých záběrů podpořených už tradičně skvělou Muchowovou hudbou a brilantními hereckými výkony napříč celým hereckým spektrem se jen tak nevidí. Výkon Ivana Trojana je až neuvěřitelný, především v šílené "hitlerovské" scéně se jedná až o herecký orgasmus, pochvalu směřuji i na jeho filmovou i skutečnou ženu Kláru Pollertovou-Trojanovou. Jiří Macháček předvádí opět svůj tradiční standart, prakticky hraje jako přes kopírák. Ať si kdo chce, co chce říká - Jedna ruka netleská je velice dobrý film a určitě je v mém soukromém Top 20 nejlepších českých porevolučních filmů! ()

Rejže

Film, který se snaží zavděčit především tehdejší puberťácké "smetánce". Takoví ti Samotáři či Šeptej... díky bohu ne Anděl exit! :) Moderní film-noir? Maybe. ()

.baris.

Né, já chci Samotáře, já nechci tuhle rádoby-černo-humornou úchylárnu! :'( Tady jsme se s Ondříčkem nesešli. ()

Varan

Jedna z nejlepších českých komedií. Musím říct, že vybrat herce kteří by to co nejlépe zahráli bylo těžké. Hlavně role Ivana Trojana a jeho rodiny byla těžká. Prostě jedna z nejlepších komedií České kinematografie. ()

Prochy38

Tento filmek se mi vyhýbal hrozně dlouho. Ale hleděl jsem teda... Magořina nejlepšího kalibru. Postavená na skvělých výkonu v té době nejlepších českých herců, nebo alespoň větší části z nich. Spokojený. Tolik jsem se možná nenasmál, ale to bude asi účel černých komedií. ()

listr

Zábavné, brutální a velice originalní spletenec, kerý však stojí jen na Macháčkovi s Trojanem a nedrží příliž pohromadě. První pulka se nese v duchu takové bláznivé komedie a v té druhé se Ondříček snaží dohnat to, aby to byla i černá komedie. O nadání Jiřího macháčka hrád trouby není pochyb. Nejlepší na celém filmu je proslov Ivana Trojana k jeho spolu "labužníkům"- prostě další jeho úchylná role. Přišlo mi až zbytečné do filmu přidávat zápletku se zvláštníma dětma, ale je celkem vtipné vidět transvestního chlapce. Vlastně společná dovolená Macháčka a Ondříčka mohla dopadnout hůř... ()

efko

...a súťaž o najväčšieho loosera v dejinách kinematografie pokračuje. No ale k filmu. Už dávno som sa tak nepobavil. Podľa mňa ide o výbornú komédiu plnú situačného humoru a výbornej hudby. ()

lukasd

Jsem na rozpacích.tomuhle filmu chybí nějaká jednotící linie, děj je hodně vykonstruovaný, ale na druhou stranu některý scény mě fakt dostali(imitace Hitlera a další). Některý hlášky si taky určitě zapamatujete a herci jsou vynikající(hlavně Trojan). Takže 3* a půl. ()

GREGOIRE

Bezvadný, bezvadný, bezvadný. Viděl jsem to znovu podruhý a užil jsem si to snad ještě lépe. Všechny ty proplétající se úlety odrážející realitu. Některý gagy byly úchvatný a dělají z tohoto snímku kultovní záležitost (v našich končinách). Dost mi to stylem a atmosférou připomínalo Knoflíkáře. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017