Divoká planeta

• Francie La Planète sauvage (více)

Futuristicky vyhlížející animovaný film na motivy románu Stefana Wuta. Kouzelným světem vás provází malý kluk - člověk, který slouží jako hračka pro děti kulturně a technicky vyspělejších bytostí. Tento chlapec projeví neočekávanou schopnost učit se a tvořit. Mezitím se vládci společnosti rozhodnou vyhladit zbytky lidí volně žijících v přírodě, aby předešli možným budoucím problémům. (raffspIn)

EdieSedgwick

Keď niekto vsadí na obsah a vizuál a ono to funguje. Snímka, pomerne aplikovateľná aj na súčasnosť. Pre mňa tiež jednoznačná inšpirácia na ďalšie animáky z produkcie Reného Lalouxa. ()

hrafnain

Bylo mi skoro patnáct, a ségra už se mnou byla na Žlutej ponorce, tak nás máma pustila do kina ::: Do Minikina v kině Moskva, 64 sedadel, malý plátno, a úžasná komorní artmosféra ::: A to co bylo na tom plátně nakreslený, to bylo od začátku dost přísný, skoro hustější než pohádky bratří Grimmů, a to jsme už z německý televize něco nakoukaný měli, ale tohle! ::: Pro mě nejlepší film, co jsem kdy viděl, slyšel a vnímal, voči navrch kolem hlavy, takový kino zažiješ málokdy ::: Takovej film ::: Velmi zvláštní animace, Draagové a jejich svět, prapodivná kultura, a to celý podkreslený tajemnou hudbou a zvukama, fantaskní krajina, napínavej příběh, boj na život a na smrt, a vůbe . ::: A řekl bych, že tvůrci o tom vědí dost ; jo a je to vlastně celkem psychedelický! :) ()

karlvonarbei

V době krátce po údajném přistání na měsíci byla zasažena také kultura množstvím odkazů na vesmírná dobrodružství.Některá díla se stala takřka i doslova ikonickými, jiná spíše upadla v zapomenutí.Divoká planeta mohla zaujmout pouze v době svého vzniku, kromě koprodukčního přesahu nenese v sobě žádnou filozofickou hloubku ani revoluční způsob vizuálního zpracování filmu.Vzhledem k tomu, že se jedná o sci-fi s jasně srozumitelným příběhem, filmu porozumí i děti, dospělí však v tomto zpracování alternativní pohádky mohou dnes vidět pouze odkaz na současnou totalitní moc EU a její prosazování korporátního světového řádu, kde již též nebude zapotřebí "smradlavých přemnožených lidí". ()

futislav

Viděl jsem to jako puboš a zanechalo to tehdy ve mně hluboký dojem. Teď jsem to ze zvědavosti shlédl jako dospělý a  vnímám to z jiných stran. Ale stále tomu i přes některé nedostatky musím dát pět hvězd. Čiré animované sci-fi. ()

Sopholojong

Ludia v ulohe mravcov, ci chrobakov... A ze sa s nimi mimozemska civilizacia nemazna, ide vidiet uz v uvode drastickym tyranim matky s dietatom. Vystrazne podobenstvo o tom, ze ak sa nenaucime zit v harmonii s ostatnymi druhmi, caka nas rychly zanik (co sa uz deje!). Surrealisticka animacia a niektore iracionalne vyjavy to vsak patricne stahuju do sedemdesiatkovych hodnotiacich vod. Vypovedna hodnota ale za sto bodov. ()

stuj

Divoká planeta je narvaná fantazií až k prasknutí. A ty detaily – přijímání potravy, stočení se ke spánku, růst krystalů a jejich boření díky hvízdání, tři roční období, způsob prolínání v meditaci, divné rostliny a divní tvorové, souboj ve Velkém Stromu atd. atd. atd. Prostě jedna velká halucinace podtržená LSD hudbou a zvuky, v níž jsou lidé chovaní jen jako křečci na hraní. Nechápu, že jsem to v TV již dávno neviděl, zejména když je to z velké části i české dílo. Záhada. ()

panton

V prvni rade vyborny pribeh, ktery u vetsiny dnesnich Sci-fi filmu postradam. Vytvarne pojeti je precizni, napadite, misty az surrealisticke- cas ktery tvurci usetrily na animaci, mohli venovat prokresleni charakteru postav, obektu a prostredi. Film je totiz ztvarneny plosnou tzv. papirkovou technikou (podobne jako Zemanuv Carodejuv ucen). To neubira filmu na plasticnosti a dynamice, ale naopak svoji castecnou staticnosti vytvari osobite kouzlo, podobne propracovanym kniznim ilustracim. Retro hudba s naefektovanymi kytarami odpovida dobe vzniku, a svou monotonosti podporuje celkovou snovou, hypnotickou atmosferu filmu. ()

macour

Tento film jsem kdysi jako mladý viděl v kině. Tenkrát se mi líbil, ale již jsem se k němu nikdy nemohl vrátit, protože zapadl kamsi do filmových depozitářů. V dnešní době jej dávali v televizi, takže jsem si jej mohl konečně zopakovat a vychutnat. Je zajímavé, kolik takovýchto pěkných snímků zmizelo v archivech. A je dobře, že se po revoluci objevily opět na scéně. Doporučuji hlavně fanouškům scifi (ale i těm ostatním) jako jednu z kultovních záležitostí... ()

JIP.XF.cz

Zajímavě zpracované. Animace v tu dobu asi nejlepší volba provedení. Chválím někdejší Československo-Francouzskou kooperaci. ()

kriplozoik

U tohoto filmu musím vyzvednout pár jeho kvalit - vlastní, nezaměnitelný styl (nedokážu jmenovat jiný animák stylově mu podobný) a neuvěřitelně jemná a detailní animace, která se nevyhýbá komplexním pohybům jako je např. lidská chůze či běh (narozdíl např. od současné anime, kde autoři animaci pohybu často šidí) a třeba bujná fantazie při tvoření fantastického života a světa zvířat a rostlin na této planetě. ()

MrOgilwy

Myslím, že naši filmoví tvůrci patřící ke světové špičce si vystačili s minimem a vytvořili nadčasová dílka. Toto je jedno z nich. Mezinárodní spolupráce byla dříve založena na něčem jiném, než jen na soudobém využívání exteriérů a epizodními roličkami pro některé herce. ()

jaza

Z tohoto druhu animace mám trochu depky, ale byl bych neobjektivní kdybych dal míň než 4, atmosféra velká. ()

honza.g

Knihu jsem nečetl, ale tipuji, že film dodal příběhu jiný rozměr. Každopádně výtvarník pustil uzdu své fantazie a skvěle ladí se scénářem - nápady autorů potěší oko i mysl. Nevšední dílko, klidně shlédnu i podruhé. ()

Digi_cz

"Kreslený barevný film o setkání lidí dvou planet" Futuristický animovaný film, který ocení především Ti, kdo ho naleznou. ()

StarFsh

Animácia tohoto filmu už trochu podľahla zubu času a na dnešné pomery je dosť nevýrazná - šedivá. To nič nemení na fakte, že vás tento animák, ktorý rozhodne nie je pre malé deti zavedie do fantastického sveta, doprevádzaný príjemnou hudbou a obsahuje aj silné mierové posolstvo. ()

Megahead

Nápad bol celkom zaujímavý, ale nepáčila sa mi animácia (skoro vôbec mi nesadol štýl nakreslených postavičiek). Zároveň príbeh bol miestami dosť monotónny s občas pomalým dejom a hlavne nudným dialógom. Na druhej strane niektoré nezvyčajné tvory boli dosť originálne vymyslené. Myšlienku filmu chápem v tom zmysle, že aj keď sme na našej planéte Zem akoby pánmi tvorstva (teda tak si to väčšina ľudstva myslí), k všetkým živočíchom (zvieratá, rastliny, hmyz), by sme sa mali správať s úctou a rešpektom (ak nás niečo samozrejme priamo neohrozuje). Ako sa hovorí: "ži a nechaj žiť". ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží