Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

Demonic189

Výborná pointa to vytiahla o 1*, ináč aj napriek zaujímavému námetu trochu slabé. Do oči bije hlavne fúra nelogickostí , prílišná doslovnosť a nie práve najsympatickejší herci na plátne. Škoda, Mr. Shyamalan nám opäť skĺzol do priemeru... ()

Psycho.R

Od Shyamalana jsem čekal víc. Prvni hodina je zajímavá, ale pak se to začne strašně táhnout. Twist tu, samozřejmě je, ale nevzal me tolik, jako u jeho předchozích filmů. ()

ER

Mystický Čas se nakonec změní na psycho drama a ztrácí tím na poutavosti. Finále je až nepovedené. ()

Kingjiri

Jedinej námět, co byl na pláži zajímavej, byla dětská dvojice, která spolu stárnula. Zbytek, včetně postav, byl dost nezajímavej. Moc nepomoh ani horko těžko průměrnej plážovej casting. Najde se i pár WTF momentů, např. revoluční operace tumoru jednim řezem a následnym jednoduchym vyjmutim z těla nebo nekonečná zásoba kyslíku v závěru. Pointa byla vcelku fajn (teda až na přiblblej dětskej vzkaz, kterej někoho z pláže zachránil), ale vzhledem nezáživný hodince a půl, která jí předcházela, už moc dojmy z bijáku vylepšit nedokázala. Ve výsledku teda prachobyčejná béčkárna, na kterou si po projekci vzpomene fakt málokdo, dvě silnější hvězdy. ()

WhiteRaven

Je mi už tedy zcela jasné, že tento film rozděluje diváky na dva tábory. Jedněm se film líbí, druhým naopak nikoliv. Nic mezi tím. Já patřím do tábora nadšených, jenž si onen film užili a zároveň nemají potřebu vytahovat nezdařené filmy režiséra Shyamalana nebo neustále dokola porovnávat jeho nynější tvorbu s Šestým smyslem. Čas je intenzivní a neustále proudící čirý chaos, který dodává dávky a dávky dekadence. Disponuje vynikající prací s kamerou, jenž si dokázala i v malém prostoru najít místo pro zajímavé a hezké záběry a též dokázala efektivně a ladně posbírat co nejvíce zážitků. Herecké obsazení je na skvělé úrovni a Alex Wolff úspěšně pokračuje v hororových, dramatických rolích. Za zmínku též stojí skvělý zvuk, obzvláště pak křik, který mi nejednou utlumil všech Šest smyslů. M. Night Shyamalan natočil skvělý horor, jenž divákovi, pokud na film nepůjde předem s odporem, naservíruje komplexní hororový zážitek plný nepříjemných momentů a surového psychického nátlaku. Pokud ale chcete Oscarové dílo se špičkovými dialogy a silným příběhem, pak se stanete členy druhého tábora a odejdete ze sálu zklamáni. ()

fandadofilmu odpad!

Šestý smysl byl jen takový malý zázrak. Shyamalan se v něm strefil do nálady publika, postižený chlapec a Bruce Willis na vrcholu slávy udělali práci za něj. Od té doby - přiznejme si to už konečně, sakra! - Shyamalan točí samé sračky. Proč? Protože na víc nemá! ()

wixet

To podprůměrné hodnocení nechápu. Jakoby byla móda cokoliv od Shyamalana shodit. Nezaslouží si to. Atmosféra vybudovaná mazivá, až se mi z toho udělalo trochu zle :-D Za mě hodně dobré. ()

RAFT

Co dodat od film Old sem čekal víc .Režisér bud už neumí natočit dobrý kvalitní film ,nebo píše mizerné scénáře.Film se táhne a to doslova a do písmene.Pár lidí jde na pláž ,super místo k odpočinku.Atmosféra teda jestli něco takového ve filmu bylo ani nevím.Děj taky nic moc.Jinak sem se nudil .50% ()

janak.t

Nevím co si pan režisér šlehnul, ale tohle se mu opravdu nepovedlo, když to porovnám s předchozími  filmy co režíroval tak tohle je opravdu špatný film, je to o ničem, špatná kamera, hudba žádná ,herci jak kdyby stáli poprvé před kamerou, to bych i já zahrál lépe a dost odfláknutě natočené, je dost poznat co je točené ve studiu a co v přírodě.  Za mě ztráta času ()

Clark_Kent

Shyamalan mě stále udivuje. Čas mě dokázal udržet v maximální pozornosti, navíc všechno tajemno s poměrně originálním námětem. Vymyslet a navrhnout takovou stárnoucí pláž?  To chce kuráž. ()

Najt

Zajímavý námět v nezajímavém podání. Potenciál to rozhodně mělo, ale dopadlo to hůř než jsem čekal. Víceméně to ale tak špatný není, prostě průměrný thriller, já jen čekal neco víc. ()

JohnZ87

Komorněji pojatý mysteriózní thriller, který si rozhodně dokáže udržet divákovu pozornost. Velice zajímavé rozuzlení se dle hesla "účel světí prostředky" snaží ospravedlnit konání postav v pozadí relativně "ušlechtilými" úmysly, leč toto nemůže z morálního hlediska obstát. Stárnutí dětí je vyobrazeno věrohodně, s dospělými postavami je to už o něco horší (neuškodily by např. šediny). Film nastoluje určité otázky, z nichž některé ale nejsou příliš uspokojivě zodpovězeny. Škoda několika menších nelogičností, které ale nijak zásadně nekazí celkový dojem z filmu. 75% ()

hrumsrt

Smůla, že jsem viděl trailer... Jelikož tím pádem přesně vím o čem film je, tudíž už mě vůbec nic nepřekvapilo. Ale co tohle bylo za amatérskou práci?! Hrozně trhaný zběsilý děj, který vůbec nepůsobí celistvě a vlastně celou dobu kroutím hlavou. Tím jak je to tolik rychlé, film vlastně vůbec nemá žádnou atmosféru a těžko se do toho dostáváte. Až mě rozbolela hlava, jak absurdní film to je... Na druhou stranu si dovedu představit, že podobné téma jde zpracovat daleko lépe, ale to musíte mít lepší herce, lepší efekty, líčení atd. Tohle na mě působilo hrozně levně.. Vlastně asi celkem fajn námět do anime, ale tady je to zralé na Ibalgin. 15% ()

ANTYCHRYST

Tohle vypadá na super dovču.. Parádní rezort.. Skvělé služby.. Milý personál.. Možnost navštívit tajnou uzavřenou pláž v rezervaci.. :) tadaaa... a už to jede.. Originální a netradiční nápad.. Mám hroznej hlad.. A tlačí mě plavky.. :) jako nejlepší úlet je prej neboj jen jsme si prohráli a trošku jsem stloustla.. :) dooost dobrý.. Mazec takhle během pár hodin místo dětí teenageri a za chvíli doapelaci.. Jsem čekal ke konci jestli si to nerozdaji i ty sourozenci.. :) aby chudák za pár hodin dospělá dívčina neumrela jako panna.. :) 70:) tohle mě bavilo.. Přidat trošku Gore a více lidí tak je to na plný počet * ()

Marty7CZ

Tak tohle náš indickej démon vůbec nezvlád a natočil něco tak zbytečnýho, ze je to jak za dob Ženy ve vodě.... Fakt neskutečná blbina a strašná nuda za 15% ()

Brooks

Nápad výborný, ale uchopiť ho tak, aby nevyznel smiešne, alebo aspoň naivne je scenáristickým umením. Shyov pokus síce úplne smiešny nie je, ale v naivite sa kúpe takmer polovicu stopáže. Po napätí a strachu v ňom niet ani stopy, ale momentov, ktoré vám svojou bizarnosťou utkvejú obsahuje požehnane. Poteší len solídny build-up očakávaní od úvodného príchodu do hotelu až k prvému problému na pláži a dojemná myšlienka spoločného partnerského zostarnutia. 3* ()

Hexa

Trošku nechápu místní nízké hodnocení. Film má originální scénář, charaktery nejsou odfláklý a, alespoň nás, vtáhnul do děje. Uznávám, že konec je trochu cringe, ale zbytek skvost! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)