Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

coulismoulis

Samotné hvězdné obsazení neobstojí, pokud už od první minuty není co hrát. Kdyby všichni zúčastnění stáli v jedné řadě vedle sebe a hleděli jen tak do kamery, vypadalo by to stejně. Což je škoda, protože masky měli všichni velmi dobré (obzvlášť Bale). Po 55 minutách bohužel usnutí. Byla druhá polovina zajímavější? ()

Hexx

Páni, co to bylo? Šel jsem do toho s tím, že to pravděpodobně nedokoukám a dostal jsem parádní závan z třicátých let, slušnou krimi zápletku, navíc okořeněný plnou řadou hereckých hvězd, které film samozřejmě táhnou. V první řadě Bale - předvádí opravdu herecký koncert a skvostně se s rolí vžil. De Niro nedostal tolik prostoru, ale o to víc si mě získal (např. při slavnostní řeči). No a Margot(ka)? Ta je teda wau k sežrání, není-(vy)liž pravda? Anička Krejčová-Hravá mi tady prvně v této roli úplně nesedla. Skvěle vyprávěné, moc hezky se na to dívalo a prakticky jsem neměl za celou dobu nutkání si na chvíli zdřímnout s tím, že o nic nepřijdu. ()

Martin0392

Amsterdam rozhodně zápasí o prosazení, ovšem je toho hodně co vytknout. David O. Russell se v jeho podání předvádí, ale své síly vcelku přeceňuje, kameru nám předkládá do vcelku dobrých pozic, ovšem to jak staví celou kompozici scény až tak dobré není. Kamera movement je někdy o něco horší a to hlavně ve scénách kdy Russell vybírá hand-held kameru. Podobně na tom je i střih, ovšem ten mi z výše zmíněných bodů nejméně vadil. Scénář má hodně malé tempo, ale mne osobně to vůbec nevadilo. Vadil mi samotný příběh, který je sice skvěle spletený s historickými fakty, ovšem celkově mi přijde jako strašné detektivní klišé a celkové bádání nad ním jsem si vůbec neužil. Především konec jsem si nijak neužil a přišel mi emočně prázdný a zbytečně brzy odhalený. Avšak vcelku dobře fungovaly dialogy. Hudebně je to příjemný a nijak přílišně nevyčnívající soundtrack. Christian Bale svou roli zahrál opravdu brilantně, jeho poněkud vážný, avšak uvolněný styl mě nesmírně bavil a dialogy s ním jsem si užíval. Bavila mě i Margot Robbie, ovšem zde mi přišla o něco slabší. Johna Davida Washingtona jsem osobně příliš ocenit nedokázal. Hlavně díky celkově slabému obsazení a i díky tomu, že zde byl spíše bez emocí. 3-/5 ()

Orbeek

Jak David s Christianem uvařili dort....tak dobrý, že jsem se přejedl a bolí mě žaludek, jímž prochází láska až do hlavy. Celý nádherně dezorientovaný se spadlou bradou jsem musel podívat obratem znovu a je to tam v tom historickém hrnci fakt "všechno" ; ) Výjimečně se vyvařil, jako už mnohokrát, neuvěřitelně z(h)rající mistr Bale ... radost do něj zakousnout. Filmové lahůdkářství! ()

somme

Davam dve a to jenom z toho duvodu, ze nechapu jak je tam dostali..(a tim myslim zadany a slusny herce v tyhle dobe)....asi krize... ()

Ardno.Lamalz

Skvělé! Osvěžující! Stále jsou tu umělci, co umí a není jim hloupé neříkat nepravdu! Roztomile natočený filmek podtrhující jedinečnosti hlavních postav, kterých se herci chopili spektakulárně, vlastně všichni, neb po výkonu v Tenetu, kde se neustále tvářil, že si není jistý, jestli tam má vlastně hrát, se konečně mohl i pan DC usmát a s Margotkou i Bejlem jsem jim věřil všechno, ostatně všichni se hraním bavili a já s nimi, jak generál, tak pánové sbírající vycpané ptáky tak třeba i nonšalantní páreček tvořený Frediem a Gambitkou. Nadstavba v podobě vítané nenásilné informovanosti o mnohých zvrácených skutečnostech z naší minulosti spolu s vyvedenou melodií protkávající celý snímek představil možného adepta nejlepšího filmu 2022. Nyní, po shlédnutí většiny oceňovaných, doporučených, očekávaných a v neposlední řadě náhodně potkaných filmů roku 2022 mohu konstatovat, že    DOPORUČUJI - NEJ FILM ROKU 2022 ()

LEFTFLANK

3/10 Mimóznosť na druhú. Ak bol White Noise problematicky sfilmovateľný kvôli nesfilmovateľnej predlohe, čo prax ukázala v plnej kráse, tak je veľmi odvážne prísť s pôvodným scenárom podobným ak nie komplikovanejším od toho. Nejde mi do hlavy ako sa v tom vyskytlo toľko ksichtov z top ligy. Buď to dali zadarmo, alebo má Russell kamaráta arabského šejka. Nech to prevrátim z ktorejkoľvek strany vidím iba sranie divákovi na hlavu. Nie je to ani podvratné, len vyslovene artové tajtrlíkovanie. No ano super. Všetci sme burani. Keby si radšej autor tohoto počinu vo svojom klubíku s kamarátmi čítali surrealistické básne alebo  Bertolda Brechta a nezasieral kinematografiu svojími onanistickými výčinmi bolo by lepšie. ()

j27

Na film jsem narazil naprostou náhodou na Disney a kdyby na obrázku nebyla Margot, nepustil bych ho......a to by byla zatracená škoda! Bale a Robbie jsou fantastičtí, veliké překvapení. ()

stret

Bale herecky exceloval. Margot urobila dobru a uveritelnu pracu. Dalsim plusom su humorne vsuvky, a mnoho dialogov. Film sa nenatahuje na 8 dielov serialu a priblizuje pribeh z americkej historie, ktory zvladol vtesnat do 2 hodin. Reziser sa nesnazi viest za rucicku jednoduchsieho divaka a neorientuje sa na kasovny zisk. Vybornu predajnost a ziskovost maju aj párky v supermarkete. Neznamena to, ze su kvalitne. ()

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)