Vojákova dívka

(TV film)
  • USA Soldier's Girl (více)

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí... (oficiální text distributora)

dANo

Bravúrne natočený smutný príbeh jednej zvláštnej lásky. Jednoduchosť príbehu spolu s vynikajúcimi hereckými výkonmi viacerých postáv (špeciálne Troy Garity a Lee Pace) dávajú dokopy jeden skvelý film vychádzajúci s drsnej skutočnej udalosti. Caplernia je aj v skutočnosti vcelku zaujímavý transexuál a v podaní Lee Pace-a bola veľmi presvedčivá. Dávno som nevidel taký podarený film s podobnou problematikou a takými dobrými hereckými výkonmi. Úžasná bola aj pesnička The Consequences of Falling od K.D. Lang. ()

horacko

Filmy natočené podľa skutočnej udalosti som si naozaj obľúbil. Vždy ponúknu realistický pohľad na danú situáciu. Niekedy je ten reálny pohľad až veľmi krutý. A tak to bolo aj v tomto prípade. No na kvalite filme to rozhodne neubralo, praveže naopak, úplne ma to dostalo. ()

D28

Veľmi sugestívny a slzopudný film, ktorý zaraďujem k dokonalým po všetkých stránkach.Len sado-masochista by sa však dokázal naň pozrieť viac ako raz.Pre mňa jeden z "najstrašnejších" záverov.Kam sa hrabú horory, toto sa naozaj stalo,ach bože... ()

widla

No tak to jo! Říkala jsem si, to zas bude typický happyend-zůstanou spolu i přes to, že jde jejich láska proti proudu-ale světe div se! Totální šok mě ale čekal na konci, kdy se odkrývaly dnešní osudy postav...až do konce filmu jsem netušila, že je natočen podle skutečných událostí! To mi otevřelo oči... ()

vitekpe

Vubec nechapu, proc takovy film neni v kinech. Kvuli transvestitum? Kvuli hlave rozbite basebalovou palkou? To uz snad v nasi "moderni spolecnosti" nikoho nesokuje, ne? No nic... Kazdopadne velmi intenzivni filmovy zazitek pro vsechny co neodvraceji oci. Nadherny film, ktery (prestoze televizni) zastinuje spousty "kinofilmu" s naprostym prehledem. ()

darwin

Opravdu silný příběh o tom, kam až daleko může dosáhnout nenávist k menšinám. Je smutné, že musel zemřít člověk, aby v americké armádě došlo k revizi politiky "Don't Ask, Don't Tell". Tohle byl můj první film režiséra Franka Piersona a rozhodně si nenechám ujít žádný další. Herecké výkony jsou vynikající, Troy Garity, Lee Pace i Shawn Hatosy hrají srdcem. Troy Garity je opravdu mladý a talentovaný herec, jsem zvědavý kam až to dotáhne. Chvála všem tvůrcům, že tento příběh převedli tak skvělě na filmové plátno. Nenacházím ani jednu slabou stránku filmu, o hudbě Jana Kaczmarka ani nemluvě. ()

Sygi

Smutný a frustrující film, při jehož sledování jsem chvílemi nechápal fenomenální výkon Lee Paceho. ()

Roman Albach

Výborný, syrový, silný film, u kterého byste řekli, že scénárista trošku povolil uzdu fantazii a vymyslel příběh o lásce, která by jen stěží mohla v reálném světě vzniknout. A ona přesto vznikla. Film o skutečné události, u kterého bych byl radši, kdyby nebyl nikdy natočen, protože by to znamenalo, že... ale proč psát víc. Prostě se na něj podívejte. ()

Damielka

Na tenhle film jsem jen náhodou narazila, když jsem po dlouhé době zapnula televizi. A děj mě dokázal po chvíli doslova přišpendlit k obrazovce a vtáhnout do poutavého děje, který nic neuspěchal a napínal mě až do konce, o kterém jsem sice tušila, že bude smutný, ale který předčil všechny moje divoké fantazie. Naprosto mě dostal výkon krásné Calpernie...ač v mužském těle, i tak v ní bylo víc ženské, než v kterékoli z nás. Úplně jsem chápala vojáka Barryho, který se do ní na první pohled zamiloval. I mě Calpernie okouzlila a po dlouhé době (naposledy v Sekretářce) jsem vztah dvou lidí prožívala tak silně. O to víc, že to bylo podle skutečné události. Víc takových filmů s neznámými, ale o to opravdovějšími herci! Dávám pět. ()

EllienPM

Vítej za zrcadlem, Alenko... Velmi silné. Vše za mně už napsal Fr - z jeho komentáře by som vypichol: "voják US army má (většinou) v hlavě nasráno, umí dobře chlastat a volat zdravotníka." Ostatně, celá A. je na tom podobně. Viz. Modlitby za Bobbyho a další projevy jejich vlastní omezenosti. ()

hell_boy

Tak to byl úlet...velice odvážný film s neuvěřitelně silným koncem, který ještě umocňuje fakt, že se to ve skutečnosti opravdu stalo. Původně jsem chtěl dát 4*, ale ten konec mě opravdu dostal=90% ()

houseofwax

,,Ona byla jediný muž, kterého kdy miloval''. Zatraceně dobré, zatraceně dojemné. Krutá realita o tom, jak těžké je býti „jiným” než ostatní. ()

adriane9

"Jen chci, aby byli všichni štastní..." Nenápadný snímek, který mě od první vteřiny vtáhl do děje. Drama, které nese stín lidských předsudků a drama jež vyústí do strašného konce. Nevšední námět, neokoukaní herci, poutavé vojenské prostředí a moje rozcupované emoce... ()

jandula00

Tak nevím, jestli jsem koukala na stejný film, jako ostatní zde hodnotící. Hlavní dějová linie mě nazaujala vůbec, ačkoli nejsem puritán, romantiku jsem tam opravdu neobjevila. Postrádala jsem také alespoň nějaký vývoj postav, silnější zápletku nebo sebemenší náznak napětí. Filmová kamera a navýrazná, zapomenutelná hudba k celkovému dojmu taky zrovna nepřispěly. Docela mě zaujal příběh točící se kolem Fischera, ten byl myslím vykreslen docela kvalitně a přesvědčivě. Vyvrcholení celého filmu, které probíhalo ve dvou rovinách zároveň, mělo asi zapůsobit na city diváka, leč u mě se tak nestalo a tak film Soldier's Girl rychle pustím z hlavy a zapomenu na něj. ()

jiri.twist

Kriminální hňupnoburan se najde všude. Krásný, něžný, drsný film ... Dnes jsem se na film podíval podruhé, a ejhle, viděl jsem tam věci, které mi u prvního setkání s filmem unikly a rozhodně musím zvýšit své původní hodnocení, což dělám právě teď ... 91099 ()

Mattezs

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, nevím co bych měl vytknout, navíc podle skutečné události...ihned zařazuji do mé top 10... ()

JakeG

Prave ted jsem si vzpoměl na film, který jsem viděl asi tak před 3 lety, přesto jsem schopen s duší zcela klidnou dát 5*. Tenhle film je síla, obzvláště jste-li do tématu osobně zangažován, ať už tak či onak. Sledujeme postupně se rozvíjejícího vztahu dvou lidí, jenž je založen na toleranci a zakončíme to nesmyslnou xenofobní krutostí. Po skončení jsem tupě zíral do bedny a nebyl schpen ničeho. Podobně jako u filmu KLASS, velice silný zážitek. Tento byl ovšem díky výše uvedenému mnohem, mnohem silnější. ()