Vojákova dívka

(TV film)
  • USA Soldier's Girl (více)

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí... (oficiální text distributora)

Rocky62

Ač filmu rozhodně nelze upřít fenomenální herectví a velmi emotivní závěr, tak mi z nějakého důvodu kráter v srdíčku po shlédnutí nezůstal. Snad je to kontroverzním tematem, či poněkud častými transsexual výstupy na jevišti, nebo místy citelnou TV produkcí. Nekonvenční osudová love story patrně určená pro diváky, kteří nejsou duševní kriplometi. ()

Lenny.M

Ve svém žánru úžasný film! Showtime se zase ukázal! Lee byl ve své roli tak nehorázně přesvědčivý, že já být Barry, zamiluju se také! ()

lena60

Napoprvé nadšení a ohromení z příběhu vojáka Barryho a jeho lásky ke zvláštní dívce Calpernii. Po druhém zhlédnutí a několikaletém odstupu překvapivý propad z mých filmových výšin do obyčejného průměru. Jak vidno s věkem se mění třeba i divácký vkus. ()

Stanislaus

Nádherný a tragický příběh o na první pohled netradiční lásce, které vstoupila do cesty lidská omezenost a nenávist. Perfektní a přesvědčivé výkony Garityho a Pace, skvělý Hatosy a ten plešatý vidlák. Pochvalu si zaslouží rovněž maskéři, kteří vytvořili Calperniu, které to jako ženě slušelo. Začátek byl takový sušší, ale pak začal příběh gradovat, a i když jsem věděl, jak to dopadne, tak i přesto jsem byl až do konce napnutý jak struna. Vedle Transameriky jeden z nejlepších filmů svého žánru. Zkrátka film, u kterého zamrazí o to víc, protože je natočen podle skutečné události. ()

poz3n

Nejhorší je ta představa, že se něco takovýho fakt stalo. Hodně, hodně silnej film. Celou dobu sem nemoh uvěřit, jak dokonale Lee Pace zahrál Calpernii. Kam se hrabe spousty holek za nim. Byl úžasnej. Stejně jako tenhle příběh. Úžasně silnej a smutnej. ()

Deschain

Citlivý, krásny film. Podľa skutočnej udalosti. To zanecháva ešte silnejší dojem. Veľmi, veľmi, veľmi sympatická ústredná dvojica ktorej by som tak rada dopriala happy-end. Realistický pohľad na armádu, v ktorej nie sú len samí záchrancovia vlasti ale aj niekoľko psychopatov. Film som si zohnala kvôli Lee-mu, ale ten príbeh ma totálne dostal. 8,5/10 ()

HellFire

Opravdu silný film, o to více, že je natočen podle skutečné události. Závěr při písni Annie Lenox je bezchybný. ()

Janek

Kdyby to nebyl transvestita tak řeknu, že ta holka má fakt hezký oči :)) Nevím jak to v tý distribuci chodí, ale tohle mělo běžet v kinech. ()

Lacike

Klasicka romanticka melodrama trochu netradicnym genderovym zlozenim ustredneho paru, vdaka comu vzbudzuju kontroverziu jak u niektorych dalsich postav, tak aj u divakov. Chemia medzi jednoduchsim vojakom s dobrym srdcom Barrym a zivotom ostrielanou/neho Calperniou funguje fantasticky a ich spolocne sceny su plne emocii. Tie ma fakt bavili. Bohuzial dost vela priestoru tu ma aj linia v ktorej sledujeme Barryho zazitky z vojenskej zakladni, ktore dost zretelne postupne graduju k tragickemu finale. Holt zelene gumy su proste tupe gumy. A pokial este bojuju s vlastnou orientaciou, tak je z toho katastrofa, co vieme uz od cias Americkej krasy. Filmu dominuje hlavne famozny vykon Lee Paceho, ktory s tymi umelymi prsiami, ktore mu zakazdym nasadzovali niekolko hodin, vyzera velmi presvedcivo a nemal som najmensi problem uverit, ze je zena. Bohuzial to cely cas kazi ta otravna linia s vojakmi. Chapem, ze bez nej by to bola iba priamociara romanca a tak bolo potrebne ju nejak zdramatizovat, ale napriek tomu pre mna zaver nebol tak intenzivny ako by som si prial. Jednak bolo dost evidentne jak to skonci uz od zaciatku a jednak by som radsej stravil viac casu s tym zamilovanym parom ako s vycvikom zelenych gum. 6/10. Filmy s podobnou tematikou ale lepsim celkovym spracovanim su napriklad: The Crying Game alebo Different for Girls. ()

Avalon820

Byl jednou jeden voják, který potkal v baru dívku, do které se okamžitě zamiloval. Tuto na první pohled fádní love story však velmi brzy rozboural fakt, že ona dívka vlastně tak docela dívkou nebyla, či spíše byla, ale spíše psychicky než fyzicky. Ale jelikož oba věřili ve skutečnou lásku, milovali se i tak. Čím dál tím méně je však mělo rádo jejich okolí... Tím bych shrnul obsah tohoto filmu zároveň i s jeho charakteristikou. Opět je tu téma homofóbní společnosti libující si v již zažitém. Nejde však o prachprostou snahu o kontroverzi, jakých bývá v poslední době dosti a dosti - jde především o příběh, nenucený, pomalý a mrazivější o to poznání, že je podle skutečné události. Jak může být lidská společnost tak nechápavá, odporná a do jakých extrémů je schopna zajít... O tom by nám mohla vojákova dívka vyprávět. ()

ConanVJ

Velice zajímavý film, který mě svým příběhem zaujal. Celkem drsné, že je to podle skutečné události. Velmi pěkně zahrané. 85% :) ()

ledzepfan

Honě inteligentní drama, které se nesnaží nějak šokovat prvoplánovou kontroverzí.. Vše je divákovi předkládáno přirozeně a hezky, příběh plyne tak jak by asi doopravdy plynul, až do toho (asi neodvratného) konce. ()

keddy79

Za poslední dobu jeden z nejlepších mnou viděných filmů. Krásný otevřený příběh o lásce, které nebylo přáno. Proč musí být vždycky to, co není vlastní většině shledáno za špatné, zrůdné apd.? Vždyť právě ti nejhorší bývají ti úplně nejnormálnější. Není to jenom tak, že na jistém svém profilu mám uvedeno " nesnáším " homofoby, xenofoby, rasisty a podobnou havěť" protože to havěť je. Nevím, co více bych měla psát, není to klasický uplakaný film, který od začátku hraje útočí na city diváka, má v sobě vyvážený příběh plný citu, a tak v polovině si člověk začně říkat, že se se určitě stane něco hrozného. ()

Tayen

Čekala jsem průšvih až příliš přecpaný psychologií, ale namísto toho jsem viděla citlivý a svěží film bez zbytečných řečí, až jsem se divila, jak rychle přišel konec (a ten šokoval!). Kéž bych i já byla tak okouzlující jako Calpernia ()

ivishka

Inspirováno skutečnou událostí - tohle mi vždycky nějákým způsobem nažene strach...Líbí se mi, že to téma je nevšední a skoro nikde se nepoužívá. Jedinečnost příběhu, která zaujme snad každého. Není nic co bych tomu vytkla přestože se mi transsexualita ani trochu nelíbí nejsem typem člověka co by měl za potřebí někde vyřvávat svůj názor, jelikož každý tvor na planetě má právo žít tak jak se mu líbí pokud to neporušuje nějáká pravidla soužití s jinými lidmi. Hlupáky Fischera a Glovera bych pověsila za koule do průvanu nebo při nejmenším posadila na křeslo smrti nebo jim dala poslední sbohem injekcí - tresty smrti jsou v Americe snad ještě povolené(a u nás by měly být taky). ()

aluna

Já mít syna, jenž se časem ukáže spíš dcerou v cizí kůži a místo držení míče ho bude zajímat, jak udržet melodii, nevím, jak to skousnu. Jenže tenhle flák není o tom, jak se s odlišností a nezařaditelností ratolesti vyrovnají rodiče, ba ani o tom, jak to zvládne ona sama, ani o tom, jak náročný a vzácný musí bejt, když taková bytost najde v životě štěstí a lásku. Není ani zrcadlem nastavující mi vtíravou otázku považuju-li někoho takovýho za „zrůdu“, protože vím, že ač bych nezvolila tak expresivní výraz, normální ani příjemný mi to není. Tenhle film je o něčem, co se může ve chvíli, kdy někdo jako „ona“ už najde konec od šňůrky životního štěstí, jevit nepodstatný – je o předsudcích ostatních. O jejich nízkým intelektu, lásce, pokrytectví, nenávisti k vlastnímu já za "zakázaný" city a o maskování onoho faktu za agresi, o strachu z neznáma, o udržení předpokládaný reputace a o válkách, který smrtelná kombinace těhle aspektů prohraje zničením členů vlastní strany barikády ještě dřív, než se vůbec ta ryze testosteronová armáda dostane k nepříteli. Je o tom, že lidi (ač je nikdo nenutí to přímo chápat), místo aby přáli radost i těm s menším štěstím nebo děkovali bohu, že právě oni nebyli terčem jeho ironickýho smyslu pro černej humor, se serou do něčeho, co jim vůbec nepřísluší a podle jejichž křesťanský „dobrotivý“ víry ani na Zem nepatří. Je o tom, že lidi jsou kurvy…a láska zabíjí. ()

Tereza_T

Svět by byl krásným místem, kdyby se všichni řídili podle žij a nech žít. Bohužel žijeme ve světě idiotů, co musí rejpat do věcí, který se jich absolutně netýkají, a ještě ke všemu, když je do toho nabádají autority, ti, ke kterým vzhlížejí. Proč by kluci nemohli brečet, tančit, líčit se, mít rádi jiný kluky a nebo nechtít být klukem? Žiju v bublině, kde tohle ani není téma, ale filmy podobný tomuhle mě vždycky přivedou zpátky do reality, kde takový pro mě malichernosti lidi řeší, a to dost radikálníma způsobama. Motiv společností neschválený lásky, kterej jsem viděla už několikrát, ale zase zpracovanej trochu jinak, důstojně a vkusně a plus nás ještě přivádí do vojenskýho prostředí. Herci předvedli skvělý výkony, hlavně obdivuju, s jakou lehkostí se s tím Lee Pace popasoval, kdybych měla jen polovinu jeho ženských pohybů mohla bych si pískat. Výborně vybraná hudba, a to hlavně do jevištních scén. Konec mě překvapil a nemám vůbec co vytknout. ()

René.girl

Pokud jste fanoušky, tak trochu šokujících témat, tak Soldier's Girl vás rozhodně nezklame. (Lee Pace je nejkrásnější transvestita, kterou/kterého jsem kdy viděla.) 70% ()

ja.rebel

Muž a "žena"....Barry a Calpermia. Jak jednoduché to mohlo být.... Vojín Barry Winchell, nováček na základně. Obyčejný kluk s cílem stát se vojákem měsíce. Calpernia, "tanečnice" v gay clubu. On okouzlen jejím ženstvím a ona zmatena jeho zájmem. Kolik rozpaků a předsudků musel Barry asi překonat, než zazvonil u jejích dveří. Kolik úsilí asi stálo Calpernii než uvěřila, že je pro něho přitažlivá a že ji miluje právě takovou jaká je. Jenže ještě je tu společnost spoutaná předsudky a konvencemi, základna plná "kamarádů" a lidská závist a zloba. "Jsem zrůda když miluju zrůdu?" Možná nepůsobivější otázka celého dramatu. Co asi cítil vojín Winchell když ji vyslovil? A co cítila jeho dívka? Dívka, která se toužila stát dívkou....... ()