Gump - pes, který naučil lidi žít

• angličtina Gump (více)

Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také  o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata  a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. (Bioscop)

Chlo0opek

Sice dobrá myšlenka s chválihodným účelem, leč něco tomu zkrátka chybělo. Holt i dle předchozích hojných reklam jsem očekával něco vyloženě extra. Ale pejskové byli fajní;). I když, že by vyloženě učili masy lidí žít? Tak to sem asi nějak minul. ()

durkes

Film neurazí, ale ani nenadchne. Filmy so zvieracím hrdinom sú väčšinou emotívne a krásne natočené. Tomuto filmu chýbalo oboje. Bez emócií hrali aj herci, ktorým som neuveril ani jednu vyrieknutú repliku. Tú jednu hviezdu dávam za toho cvičeného psa, ktorý "prešiel" týmto polodokumentom so cťou. ()

RealSelf

Musím říct, že i když jsem předpokládala dobrý konec, bylo pro mě utrpení se dívat na film, který je celý pouze sledem smutných a zlých událostí. Fakt to není film, který bych chtěla vidět znovu. A dcerka, která už ho viděla, se odmítla koukat podruhé. ()

Milo384

Milý a emotivní film. Vše bylo zajímavě vyprávěno z pohledu pejska. Ve filmu byly pěkné záběry, jednoduchý děj o putování psa po různých majitelích nebyl špatný. ()

tata22

Film pro pejskaře. Jiné lidi asi neosloví. Kdo nemá či neměl psa tak nepochopí. Možná ještě citlivé duše ale jinak myslím, že to většina naší konzumní společnsoti nedá. Nebude tomu věřit. Ale já psa mám tak se  mi to líbilo a fandil jsem Gumpovi. Za sebe musím říci, že (ač se to nezdá) má ten pes prakticky ve všem pravdu. Vzít si domů psa natrvalo změní tvůj život i tvoje životní jistoty, priority, vnímání světa a najednou máš pocit, že je svět kolem Tebe mnohem vlídnější. Bohužel i daleko víc vnímáš jak jsou něktečí lidé zlí... (a není ich zrovna málo) :-) ()

Metuje

Film je to hroznej. Je to v podstatě audiokniha se záběry na pozadí. na rozdíl od spousty komentujících mě neiritovaly herecké výkony, většinou tam herci byli tak krátce, že jsem je ani nestihl zaregistrovat. Film působí hodně jako studentský film, záběry jsou roztřesené, naprosto otřesně dobarvené v postprodukci. Se scénářem si prakticky nikdo hlavu nelámal, prostě se vzala knížka a natočilo se, co je v ní. Protože jsou v knížce jednotlivé kapitoly, které na sebe plynule nenavazují, objevuje se toto i ve výsledném filmu. Sledujeme jednu kapitolu Gumpova života, pak černo a najednou další kapitola. Navíc herců je tam tolik, že mezi nimi není cítít vůbec žádná chemie, protože film probíhá stylem: teď se o Gumpa stará tenhle, pak tenhle, pak si ho vezme v útulku tenhle, pak tamten, ta ho věnuje tamtomu atd, nakonec šup zpátky do kostela, výběh na kopec a konec. Filmu nesporně velmi pomáhá přítomnost roztomilých zvířátek a finální osvěta pro útulky, ale film samotný je potřeba přetrpět. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Hodnoceno jakožto český film, nikoliv ve srovnání se zahraniční produkcí. Plný počet si vysloužil za pěkný příběh, i přesto, že se v průběhu děje objevilo pár jelit, v čele s Chýlkovou. Obří plus za obsazení Rodena a Krajča. ()

Ocampa

Scény nelogické, poslepované, Boleslav Polívka vypadá pernamentně ožralej. Nemůžu si pomoci, ten jeho look je už tak vychlastanej, že se na to dívat nechci :( ()

KraLuban

Já vlastně nevím, první dvě třetiny jsem přemýšlel, co je smyslem tohohle filmu. Jasně, je to takové hřejivé, pěkné, ale nějak se mě to nedotýkalo. Pejskaři ale musejí být nadšení. ()

a-ja

Bylo to nevěrohodné, ale neskonale poetické... Brabec umí pořád kamerou malovat překrásné obrázky, psí promluvy byly čapkovské, nemůžu si pomoct, líbilo se mi to... Jen teda byla přepálená stopáž a skladatel Jan Jirásek se nejen opakuje, ale i sám sebe vykrádá (třeba nemusel do filmu nacpat hlavní motiv z Kytice, i když je to taková krása, že z něj mám husí kůži)... ()

ZekiZeki

Dojemných českých (nikoliv československých) filmů není mnoho. Vlastně si nevzpomínám na žádný, který by se mnou tolik hnul jako právě Gump. I napodruhé. A to nejsem pejskař! ()

Thalin

Film už od začátku hodně hraje na city. Nejen tím, že je vyprávěný z pohledu psa. Mihne se tu vlastně veškeré klišé a skutečnosti o psech. Od milujícího nálezce, přes útulek, množku, "páníčka" s odporným charakterem, až po psi milující lidi. Ale dohromady to netvoří tak ucelený celek, aby to působilo věrohodně. Spíš to na mě celou dobu působilo tak, že to má jen člověka donutit zamáčknout slzu. Ale pořád znám lépe udělané filmy o psech, které mě dostaly mnohem víc. ()

mokki5

Přiznám se, že nejsem příznivcem českých filmů poslední doby, a taky kniha o Gumpovi šla mimo mne, ale tenhle film tak krásně obměkčí, občas rozesměje, občas rozpláče, a hlavně má v sobě něco hlubšího. Co to je, to už si musí během sledování najít, nebo spíše vycítit každý sám, ale něco to určitě má. Já Gumpa doporučuji každému, kdo chce vypnout, na chvíli vypadnout z dnéšní prapodivné doby a to "něco hlubšího" zkusit vycítit. ()

Groot92

Tento film má spoustu nedostatků a je mi líto, že potenciál, který téma přináší, nebyl lépe využit. Kýčovitá režie i kamera se hodí jen v některých scénách, ale většinou snímku spíše škodí. To vše ale uvádím jen pro pořádek, protože o to tu vůbec nejde. Film vzbuzuje emoce, poutá pozornost a hlavně dělá osvětu v odvětví charity, které dlouhodobě od dárců získává podporu nejpomaleji a nejsložitěji. Za to i za knihu, která je perfektní, tleskám. ()

draxxi

Film spolehlive hraje na strunu kterou tvurci chteli. Gump s hlasem pana Trojana je dojemnej sympatak a i dalsi psi pohledy temer donuti cloveka vyrazit do nejblizsiho utulku. Sorry kluci, ale muj bytnej vas nestrpi... Film je to ale milej. 25/3/2023 70% ()

Pan_Jouda

Je to dobré, milé a hezky se na celý film kouká. Na české poměry příjemné překvapení, že ještě stále umíme ve filmu pracovat se zvířaty tak jako kdysi. Můj problém a snížené hodnocení je ale proto, protože celý příběh působí jako vykradačka zahraničních děl Psí poslání (1 a 2) a Neuvěřitelná cesta (1 a 2). ()

jauahaoas

Jsem pejskař a psům rozumím, ale tento film není o tom. Polívka, Holubová a hlavně Chýlková = šíleně špatný výkon. F.A.Brabec to zřejmě s těmito selebritami neumí. A ono je to vlastně jedno. Stačí vytvořit kvalitní spot před premiérou do kin a zbytek zaplatí ČT a jsme na svém. Chýlková pouze ve filmu Dědictví ...., Polívka posledních 10 roků už nic a Chýlková je NEHEREČKA. 1*za čoklíky a jejich chovatelé a páníčky. ()