Smrt v přímém přenosu

• Francie La Mort en direct (více)

Rok 2021. Lidé žijí spokojeně a šťastně a skandálních námětů je stále méně. Když televizní štáb zjistí, že Katherine Mortenhoe (Romy Schneider) umírá na rakovinu, přesvědčí dobrodruha Roddyho, aby si nechal do levého oka voperovat miniaturní kameru, pověsil se na paty nešťastné ženě a snímal prakticky každý její krok. Roddy musí dbát na dvě věci, pravidelně ošetřovat oční kameru speciálním roztokem a nesmí oko nechat déle než pět minut potmě, jinak oslepne. Honička za umírající zpočátku vypadá jako rutinní plnění povinností, ale když se Roddy s Katherine sblíží, dochází mu zrůdnost celé akce. Couvnout však už nelze...

Málokdo v době uvedení snímku na plátna kin tušil, že hlavní představitelce zbývá necelého půldruhého roku života. Vedle ní a Harveye Keitela si nelze nevšimnout Maxe von Sydowa, zato jen málokdo v tehdejší době zaregistroval Robbieho Coltranea v roli řidiče limuzíny. (Robbi)

bull!nka

Romy Schneider měla v obličeji vždy procítěnou mimiku ke každé herecké situaci, v tomto filmu svou dovednost dovedla do absolutní dokonalosti...v kombinaci s Harvey Keitelem je to ojedinělý divácký zážitek ()

Jehan

Když jsem kdysi tento film viděl, připadal mi temný, bizarní a absurdní. Dnes (díky ČT2) po desítkách let poznávám, jak byl prorocký a vizionářský. Harvey Keitel se mi tehdy vryl do mozku, Romy Schneider a Maxe von Sydowa jsem tam už měl. Harry Dean Stanton se přidal. Maxova krátká přednáška z hudební historie je neuvěřitelná, stejně jako ta hudba, o které hovoří. Znovu jsem si uvědomil, jak nádherná a dobrá herečka byla Romy Schneider. ()

Thorgerda

To, co bylo před 30 lety sci-fi je nyní už v podstatě realitou. Proč mají tendenci naplňovat se hlavně ty temné vize? Každopádně je docela příznačný, že se tenhle snímek nikomu nechce vytahovat z archivu... v programu současných televizí a v konfrontací s přehršlí všech těch pofidérních reality shows a vip news by trčel jak výhružný ukazovák z doby, kdy se ještě dalo vykročit jinou cestou... ()

VLADEK

Souhlasím s některými, že z látky se dalo vytěžit víc, ale je nutné připomenou, že tu máme rok 1980. Za co já dávám jen 3 hvězdičky jsou dialogy, sice viděno v dabingu z 80-tých let, ale často to byla hrozná křeč. ()

brasek

Obsahom zúfale prázdny snímok, ktorý absolútne postráda tempo, filmárom gradácia atmosféry a príbehu nič nehovorí. Plusom snímku je hudobný podmaz a český dabing, ktorý ako tak drží diváka pri zmysloch. ()

Dvojirakri

Dilema. Na jednu stranu silný a nadčasový námět, na druhou tak strašně NEZAJÍMAVÉ provedení které je asi pro diváka z vyšší ligy. Přiznávám, to já nejsem, nebo jsem se do této fáze ještě nedostal. Zajímavé je ale sledovat snímek z toho pohledu, jak si tehdejší tvůrci představovali technologie roku 2021. Jak vidno, úroveň počítačového vývoje nevychytali vůbec a dokazuje to jak ohromný pokrok jsme za těch 45 let udělali. Možná až děsivý. Za několik let možná skutečně budeme moci v přímém přenosu sledovat něčí smrt - vytvořenou umělou inteligencí. Zpátky k filmu, prozatím hodnotím průměrně a pokud se ještě někdy odhodlám znovu se podívat, posoudím změny. ()

Vital

Možnost natočit smrt člověka,která má vzácnou nemoc,která nelze vyléčit,se televize snaží vysílat za nehorázné peníze.Skutečně ojedinelé až nelidské,na čem se může vydělat,jen mě mrzí ten konec,umřít jen kvůli tomu,abych někomu zkazil kariéru,je už trochu moc,o 1* méně. ()

Otan

Myslím ,že Romy drží celý film.Bohužel ostatní jsou poloviční.Co mě ale zklamalo ještě víc,je podle mne i slabí scénář,zejména pasáže kdy Katherine přemlouvají a ona je zásadně proti,ale hned v dalších okamžicích to veme.Další věc je vize budoucnosti.V tomto filmu byla budoucnost jen ta kamera v oku.Pro mne hodně rozporuplné. ()

julie_mie

Romy se narodila pro to, aby hrála v dramatických snímcích. Škoda, že i její život byl takový... Byla skvostnou herečkou... ()

gizi

Dobře odvedená práce, krásná a milá Romy, Harvey to hraje výborně, moc dobrá hudba, které mohlo být i víc. 75%. ()

robbez

Atmosféru filmu zajímavě dotváří skotská krajina. Poměrně prorocký film, dnešní reality show už k tomu nemají daleko. Docela mrazí z toho, že Schneiderova za dva roky po natočení tohoto filmu skutečně zemřela. ()

skoda120L

Tento film mě vůbec ničím nenadchnul a byl velmi nudný, nezáživný. Pár lepších chvilek se ve filmu našlo, ale žádný zázrak to nebyl. Jediné pozitivní na tomto filmu byl úžasný původní dabing. Kvůli němu jedinému jsem se na film koukl. Tři hvězdičky dávám právě za výborný dabing jinak bych hodnotil film jako odpad nebo max jednou hvězdičkou. ()

Hungrycats

Film, jenž tématem, v té době řazeným do žánru sci-fi, předběhl svou dobu, byl jednou z posledních filmových rolí půvabné Romy Schneider. Krutá vize o vlivů médií, těžko se věří tomu, že film je starý třicet let, téma bezskurpulozních reality show je v dnešní době více než aktuální. Z pointy filmu mě mrazí v zádech ještě teď. ()