Snímkem Otevřená srdce, který v roce 2002 posbíral řadu skandinávských filmových cen, se nám představí nadějná dánská scenáristka a režisérka Susanne Bierová. Cecilie a Joachim jsou mladí a zamilovaní. Těší se na svatbu a spokojený společný život. Marie a Niels jsou manželé třicátníci, kteří vychovávají tři děti. Náhoda či osud změní životy obou párů. Jednoho dne potká Niels Cecilii. Stane se tak za zvláštních okolností, které příliš nepřejí lásce. Oba jsou jak zasaženi bleskem. Láska může někdy způsobit, že lidé ztratí kontrolu nad vším, čím doposud žili. Cecilie a Niles stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Mají právo všechno zbořit a mají k tomu i dost odvahy? Film režisérky Susanne Bierové vypráví i o tom, co se stane, když do obyčejných všedních dní zasáhne tragická událost. Nic už není jako dřív, vše je podrobeno neúprosnému zkoumání smyslu a pravdivosti. Komorní příběh byl natočen ve stylu dánského manifestu Dogma, kterým mladí dánští tvůrci popírají některé postupy a manýry běžné filmové velkoprodukce a naopak zdůrazňují vnitřní pravdivost a neokázalost. Celkově jde o 28. snímek ve stylu Dogma. (oficiální text distributora)

neoBlast

Už jenom existence těch několika málo filmů - Idioti, Rodinná oslava a teď i Otevřená srdce u mě ospravedlňuje celou tu velkou šaškárnu jménem Dogma. Susanne Bier, jako vždy, skvěle pracuje s vynikajícím hereckým ansámblem. I když je Mikkelsen nejznámějším jménem, tak ani ostatní se nenechají zahanbit a hrají velmi dobře. 80 % ()

danoo

Vzťahová štúdia predkladajúca svoje postavy bez akéhokoľvek pôvabu a hodnotenia, pretože najdôležitejší je tu emocionálny dotyk s divákom. ()

rockwoman

Otevřená srdce jak trefný název pro tohle drama plné emocí. Kdyby se Marie v autě nedohadovala se Stine. Kdyby Joachim od sebe neodháněl Cecilii. Kdyby Marie neříkala Nielsovi ať zavolá Cecilii. Kdyby Niels nedal Cecilii jablko,svůj úsměv a vizitku. Kdyby osamělá neštastná Cecilie stále nevolala Nielsovi. Kdyby, kdyby, kdyby..... Citům člověk neporučí a chuť bolestný reality bývá občas hodně hořká pro všechny. ()

dANo

Filmy v štýle Dogma 95 by mali mať podobný obsah, ako je to v tomto filme. Divák tým pádom veľmi dobre precíti správanie sa postáv. Toto je celkom uveriteľný príbeh a som veru rád, že som ho mohol precítiť (aj keď v dabovanej verzii:). ()

Mishqo

až drasticky realistický film...veľmi prirodzene a citlivo natočený...búra stereotypy...pekná štúdia psychiky postáv po jednej autonehode ()

Kacounek

Asi bych nechtěla být s mužem ženy, která mi zmrzačí snoubence (nebo to byl zpočátku Ceciliin úmysl?))...vlastně mi to připomnělo Almodovára. Ale jinak krásná psychologická studie nešťastné události, která rozvířila větry v jedné dosti početné rodině. Ta kamera zabírající snové pasáže je velmi zajímavá. Na "umělecký" střih jsem si časem zvykla. Mikkelsen i Sonja byli oba sexy. ()

Kurikmoon

Prvých zhruba 5 minúť som sa do filmu nevedel dostať. Vadili mi zábery, atmosféra... Ale potom sa to rozbehlo a bolo o čom premýšľať. O predstavách, pocitoch, postojoch. Herci parádny. Všetky hlavné postavy boli zaujímavé situácie uveriteľné... Tlieskam. A určite sa k tomu ešte vrátim. Susanne nesklamala. ()

manonfire

Další drtivý důkaz, že severská kinematografie je prostě jedna z nejlepších. Odafektované scény, které jsou přitom tak působivé. Další vynikající severský film, který je o lidskosti v surové nezkrášlené formě. Všichni jsou tam na sebe tak hodní, že z toho nakonec snad umřou steskem. 80% ()

zuza99

Film měl strašně dobrý začátek, bohužel asi v půlce mě začal nudit a chtěla jsem ať skončí. V podstatě mě nejvíc bavily scény s Joachimem. Začátek byl hrozně svěží a navnadil mě na pokračování, ale rozjetý příběh bohužel rychle brzdil. ()

giovanni3

Severské drama je zárukou kvality, ale ta romantika mne držela v pozoru a musím říci, že po právu. První polovina filmu mne moc nechytila a od seznámení šel film vlastně jednoznačně tak jak každý čeká vlastně až do konce. Naopak druhá půlka filmu mne zaujala svým zpracováním atmosférou a celkovým gradováním děje, který skončil tak pěkně nejasně a melancholicky, až by se dalo říci vyrovnaně či poklidně. Právě ten závěr ve mě hlodal a žádal si 4*, ale film ke 2 hodinám, který má vlastně klasickou zápletku okořeněnou o těžkou nehodu z kterého mne první hodina příliš nebaví není zrovna jasný kandidát na 4*. Volím 3z5 s tím, že je zde potenciál na 4, ale to možná po dalších shlédnutích. ()

zsn

No, tohle se málokterý ženský poštěstí... Teď mi to tou nehodou částečně připomnělo film Lůno. ()

Evonichna

Jsou věci, které, když se stanou, již nejdou vzít zpět. Tento film vypráví o několika takových situacích a nemusí se zrovna jednat o nešťastnou nehodu. Jde také o slova a o city, které dokážou měnit životy druhých stejně tak jako tragické události. ()

Dr.Horror

Člověk často uvažuje, jak by se smířil s takto nemilosrdnými ranami osudu...jeden z nejlepších Dogma filmů (možná i nejlepší), co jsem zatím viděl. ()

jakeer

Pre mňa najpríjemnejšia skúsenosť s Dogmou. Asi aj preto, že film vznikol až 7 rokov po manifeste, keď sa dogmatickí režiséri až tak striktne nedržali svojich pôvodných pravidiel - hneď to bolo znesiteľnejšie. Mads Mikkelsen vtedy ešte nepatril do prvej ligy, ale už v tomto filme (len šesť rokov po tom, ako zanechal tanec a naplno sa zameral na film) hral ako áčkový herec. V podstate všetci tu hrajú vynikajúco a dej tak nejako príjemne plynie. Ja sa viem ošívať aj pri 90 minútovom filme, no tuto som sa na hodinky nepozrel ani raz. ()

ClimbVibe

Opravdový příběh ze života, bez příkras, s dialogy bez sebemenší známky křeče a bezchybnými hereckými výkony. Výtečná režie. Všichni zúčastnění mě přesvědčili, že se jim skrytou kamerou dívám do jejich skutečných životů. Není to vždy příjemné, ale je to třeba. ()

DannyBoy80

Opět moje oblíbená Susnne Bier. Oblíbený Mikkelsen. Drama ze života, který připravuje velmi šokující a nepředvídatelné zvraty. Film vystihující různé charaktery, různé myšlenkové pochody lidí na pokraji sil, lidí v extrémních psychických situacích. Prostě život jaký je, ale nechceme aby tykový byl. ()

Schuldiner

Tahle dramata já prostě můžu.. Člověk se do toho, díky perfektním hereckým výkonům, může skvěle ponořit.. Mezilidské vztahy jsou nekonečná studnice příběhů a když to někdo umí takto filmově vyjádřit, je zážitkem to sledovat... Sonja Richter mě navíc nějak očarovala, i když se tu moc nesměje, její úsměv je prostě kouzelný.. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů