O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

inhotep

Hezké, Terezka si pohádku dost krade pro sebe (a je to dobře), září rozhodně nejvíce. Z novějších pohádek je to rozhodně nadprůměr. ()

hindator

Příjemné překvapení! Nestihl jsem tuhle novotu přímo na Štědrý den a možná to bylo dobře - mohl jsem si plně vychutnat dobrou řemeslnou práci, krásné interiéry i exteriéry a hlavně fungující souhru herců. Přiznávám, že jsem byl předpojatý vůči princezně z ciziny, ale nakonec jsem tohle obsazení akceptoval. Jedinou skvrnkou nakonec bylo šišlání slovenských herců v češtině. Pokud tedy můžeme dabovat německé herce, nebude jistě nijak nacionalistické, když pro dobro věci předabujeme i herce slovenské (ale ne kvůli zákonu, jako je tomu na Slovensku, ale aby to v pohádce nepůsobilo rušivě). Přesto pět hvězd. ()

aragonit

Ani pěkné kostýmy, triky, exteriéry, nezachrání chatrný děj a scénář.. Pro mně nepříliš originální, šeď, že to pro někoho bylo vtipné? Asi jsem viděl jiný film, běžný, průměr. ()

Zloduch

Žádná sláva. Děje tam moc není, dalo by se to klidně o 30 minut zkrátit. Ale i tak, pořád lepší průměr. ()

Sylviiik

Ani Terezka tenhle nehorázný paskvil bohužel nedokázala udržet na Mléčné dráze. Odkopla jsem ho rovnou do temné černé díry v bludných hlubinách vesmíru. Jen doufám, že tam i zůstane! Letos zkrátka velké zklamání z nových vánočních pohádek. Loni to díky vysokému skóre Princezny a půl království dopadlo podstatně lépe. Nu co naplat, rok 2020 stojí za hov*o zřejmě ve všech ohledech. ()

McGuffin

V pohádce O vánoční hvězdě jde o lásky. O jednu pozemskou a pět nebeských, z toho, včetně jedné sebelásky, jen o dvě ryzí. A spojnice mezi nimi je prostá: na Vánoce na Zem spadlé hvězdě jde o krk. Nebeské pomoci se dočká jen pomocí intrik s láskou dvou pozemšťanů. K jejich štěstí jen intrik kladných. Proti ní pak stojí záporné intriky nepravé lásky nebeské, ale než zazvoní zvonec, intrikám je konec a všichni dostanou, co jim patří. Zkřížení lásek nebeských a pozemských z dílny Michala Čunderle a též režírujícího Karla Janáka nepřijde, žádná migrace a mísení kultur, svůj k svému. https://www.macguffin.cz/ ()

PowPow

Jednooký král mezi slepými pohádkami posledních let. Námět byl poměrně originální, ladovský vizuál hezký, a hudební doprovod se k němu výborně hodil. Nebeské postavy Deničky, Proximy, Siria jsou velmi zábavné a dobře zahrané. Není to nic výjimečného, klasika z toho asi nebude, ale mimo jiné díky sněhu a vánočnímu prostředí to ke Štědrému dnu sedlo dobře. ()

zuzam

Docela hezká pohádka, líbil se mi Kotek, Sokol, Geislerová i Ramba. Možná bych dala i 4 hvězdy, kdyby to nezkazila princezna, sice hezká, ale hrát moc neumí a hlavně jí vůbec nešel dabing do pusy a bylo to neskutečně rušivé. ()

shakira

Námět krásný zpracování bohužel někde až nudné, Kotek, Ramba a Geislerová podali krásné výkony ale samo o sobě to je jen normální pohádka na kterou se podívám ale víckrát ji nemusím...hit to asi nebude ()

Thamilka

Po dlouhé době zase krásná pohádka. Skvělá herecká obsazení, moc se mi líbila Tereza Ramba, super kostýmy, efekty a kulisy... Hvězdná obloha působila magickým dojmem. Myslím, že se pohádka velice povedla a ráda se na ni znovu podívám. ()

adaben

Herecky to bylo bystře obsazené, ale samotný děj a zápletky se mi nezdály příliš nápadité a působivé. Ovšem nejsem typický příjemce pohádek. Více mne zaujala jen scéna na bruslích a potěšilo, že si filmaři vzpomněli na sál chlumeckého zámku. ()

Pimburger

Za mě moc hezká pohádka. Asi se nestane legendární a v budoucnu trošku zapadne, ale jinak opravdu pěkná. Musím ocenit originální příběh a hlavně - zvlášť, když vezmeme v potaz, že je to Němka - opravdu pěknou princeznu. Leonie Brill je kočka a Kotkovi jsem občas i záviděl. K záporům bych řekl trošku menší akčnost - všechno se tam odkecá - a tím i menší napětí. O hlavní hrdiny se tam člověk doopravdy nebojí, protože Proxima není zase tak dobrý protivník... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Za trest zametat černou díru!" Mrzí mě, že kritizování štědrovečerní pohádky je už takový národní sport. Tahle byla skvělá. Výborný nápad s těmi hvězdami. Originální, neotřelé. Tereza Ramba výborná! Najdeme tady dost romantiky, humoru, veselých vedlejších postaviček a pár nenásilných poučení. Scéna, kde je výuka astronomie narušovaná zlobící spadlou hvězdičkou nejvíc k popukání. :D - 100%. ()

nakedsoul

Něco tomu chybí, ale zase je to dobrá cesta. Přidal bych víc humoru a moudrosti . Přesah to mělo. Všechno teda nemuselo být kosmické nebo vesmírné. Jednu navíc davám za snahu a docela originalitu. ()

Jrk

Pohádka se mi líbila. Ondřej Sokol byl fantastický a malá hvězdička to hrála taky parádně. Už kvůli nim to za to stojí. ()