Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Nenáročné béčko, které mě hlavně v první části, kdy hlavní hrdina tráví nucený pobyt ve vězené, dost bavilo. Tušil jsem že se bude pokoušet o útěk, ale stejně mě notně překvapilo že se tak stane již po 40 minutách. Film rozhodně zajímavý a pro fandy Rutgera Hauera samozřejmost. PS: Scéna s autobusem mi okamžitě připomněla Nebezpečnou rychlost.(20.7.2009)

Tenhle film jsem viděl někdy hooodně dlouho,kde jsem si pamatoval jen to vězení.Dneska to konečně dojel a musím říct,že je to parádní béčko se vším všudy.Samozřejmě výborný dabing byl vždy zárukou a matador Soukup daboval všechny a vždycky s tím štiplavým komediálním vzorem.Příběh jede jak po másle a nebere si vlastně vůbec servítky s ničím.Logiku stranou a hurá za akcí,který zde možná není úplně moc,ale jelikož je to z dalších filmů já dohoním tebe a ty mě,tak se prostě pořád někam jede či přebíhá,čímž dodává napětí obojek kolem krku.Rutger Hauer prostě nebyl nikdy moc charismatický herec a hrál v hodně špatných filmech,ale nevím tady mu to naivita sedla parádně.(4.10.2018)

To by nebol Lewis Teague, aby nenakrútil ďalšie akceptovateľné béčko. Ale vynikajúci film? To nie, to ani omylom. Ani charizmy vtedajšej hviezdy Rutgera Hauera a vtedajšej manželky Toma Cruisea Lewisovi nezabránili v nakrútení nenáročného akčného béčka. Samotný nápad s vybuchujúcimi obojkami nemá chybu, ale natiahnuť ho na sto minút je čosi podobné, ako natiahnuť na celovečernú minutáž nápad s explodujúcimi hlavami (Scanners).(1.1.2005)

Na televizní film slušné, jinak samozřejmě průměr, který natahuje na celovečerní délku model vězení s výbušnými obojky ze začátku BĚŽÍCÍHO MUŽE, aniž by chtěl nějak posouvat žánr. Ale je-li akce oč tu běží, pak nutno podotknout, že ji Teague zabil a OBOJEK nemá žádný drajv. K příjemné koukatelnosti hodně přispívá Rutger Hauer, toho času už upadající do zapomnění, jehož hrdina není cool, ale příjemně nemotorný.(26.5.2007)

• Gilmour93

V pubertě jsem naivně řešil, proč neudělali nějaký centrální bod, od kterého se nikdo nesmí vzdálit na sto yardů, nebo proč neutekli všichni vězni zaráz v hroznovém seskupení, ale teď už dobře vím, že nic z toho neměli ve scénáři.. Dokud se realizují nápravná opatření v táboře Holliday a chmatákovi Hauerovi zahřívají urinou tekutou samotku, má to ve svých béčkových parametrech zvláštní kouzlo. Jakmile se však inženýr Ruměnka s nastrčenou Slonovinou vydali na útěk v explozivních řetězech, udržovaly mou pozornost už jen záběry na sexy zadek Mimi Rogers. Rutinér Teague by si za zprasení vcelku originálního námětu zasloužil jméno Hnědka a pár týdnů v plováku..(19.3.2018)