poster

Obojek

 • anglický

  Wedlock

 • slovenský

  Obojok

 • anglický

  Deadlock

  (neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Nenáročné béčko, které mě hlavně v první části, kdy hlavní hrdina tráví nucený pobyt ve vězené, dost bavilo. Tušil jsem že se bude pokoušet o útěk, ale stejně mě notně překvapilo že se tak stane již po 40 minutách. Film rozhodně zajímavý a pro fandy Rutgera Hauera samozřejmost. PS: Scéna s autobusem mi okamžitě připomněla Nebezpečnou rychlost.(20.7.2009)

 • DonBraso
  ****

  Tenhle film jsem viděl někdy hooodně dlouho,kde jsem si pamatoval jen to vězení.Dneska to konečně dojel a musím říct,že je to parádní béčko se vším všudy.Samozřejmě výborný dabing byl vždy zárukou a matador Soukup daboval všechny a vždycky s tím štiplavým komediálním vzorem.Příběh jede jak po másle a nebere si vlastně vůbec servítky s ničím.Logiku stranou a hurá za akcí,který zde možná není úplně moc,ale jelikož je to z dalších filmů já dohoním tebe a ty mě,tak se prostě pořád někam jede či přebíhá,čímž dodává napětí obojek kolem krku.Rutger Hauer prostě nebyl nikdy moc charismatický herec a hrál v hodně špatných filmech,ale nevím tady mu to naivita sedla parádně.(4.10.2018)

 • tron
  ***

  To by nebol Lewis Teague, aby nenakrútil ďalšie akceptovateľné béčko. Ale vynikajúci film? To nie, to ani omylom. Ani charizmy vtedajšej hviezdy Rutgera Hauera a vtedajšej manželky Toma Cruisea Lewisovi nezabránili v nakrútení nenáročného akčného béčka. Samotný nápad s vybuchujúcimi obojkami nemá chybu, ale natiahnuť ho na sto minút je čosi podobné, ako natiahnuť na celovečernú minutáž nápad s explodujúcimi hlavami (Scanners).(1.1.2005)

 • choze
  ***

  Na televizní film slušné, jinak samozřejmě průměr, který natahuje na celovečerní délku model vězení s výbušnými obojky ze začátku BĚŽÍCÍHO MUŽE, aniž by chtěl nějak posouvat žánr. Ale je-li akce oč tu běží, pak nutno podotknout, že ji Teague zabil a OBOJEK nemá žádný drajv. K příjemné koukatelnosti hodně přispívá Rutger Hauer, toho času už upadající do zapomnění, jehož hrdina není cool, ale příjemně nemotorný.(26.5.2007)

 • Gilmour93
  **

  V pubertě jsem naivně řešil, proč neudělali nějaký centrální bod, od kterého se nikdo nesmí vzdálit na sto yardů, nebo proč neutekli všichni vězni zaráz v hroznovém seskupení, ale teď už dobře vím, že nic z toho neměli ve scénáři.. Dokud se realizují nápravná opatření v táboře Holliday a chmatákovi Hauerovi zahřívají urinou tekutou samotku, má to ve svých béčkových parametrech zvláštní kouzlo. Jakmile se však inženýr Ruměnka s nastrčenou Slonovinou vydali na útěk v explozivních řetězech, udržovaly mou pozornost už jen záběry na sexy zadek Mimi Rogers. Rutinér Teague by si za zprasení vcelku originálního námětu zasloužil jméno Hnědka a pár týdnů v plováku..(19.3.2018)