Reklama

Reklama

Obojek

  • USA Wedlock (více)
Trailer

Obsahy(1)

Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (122)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Žádný stráže, žádný ploty. Proč tady všichni ještě tvrdnou?" Hádej. Je to na krku, pípá to a pak to bouchne. To je jistě zajímavá idea, ale mě spíš zaujalo, jak je těžké najít kamaráda, když máte nasyslených 25,000.000 dolarů. Ještěže nic takového nemám. Jinak za mě byly propojené obojky fajn, wellness v plováku měl své kouzlo, Frankův výběr slečen byl k zamyšlení, pan správce Holliday s mi jevil býti vhodným k testování kopů do rozkroku a žárlivým manželům musím jenom doporučit výměnu svatebních obojků. Prostě jsem se nenudil, ale rozhodně na mě nevybaflo nic tak nadprůměrného, abych zvedal hodnocení. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Nejvíc mě zaujala ta část filmu, která se odehrávala ve vězení. Potom už to bylo akční asi jako, když Mr. Bean opisoval při zkoušce. Kdykoliv film začínal vypadat trochu akčně, tak poměrně rychle se zase vrátil do nudných kolejí. Ale nebylo to zase až tak hrozný, takže 2 hvězdičky si to snad zaslouží. Navíc díky Obojku jsem zase o něco chytřejší, protože jsem si musel zjistit, co to je rumělková barva. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Vy nie ste len sadista. Vy ste chamtivý sadista.“ Len u mála filmov som si v živote uvedomoval to, že je scenár len zlepencom iných filmov tak veľmi, ako u Obojku. Je v ňom všetko, čo v tej dobe frčalo: od bômb (Explózia s Brosnanom alebo o čosi neskôr priletiace tituly Nebezpečná rýchlosť a Zdesenie) a explodujúcich a inak divne sa správajúcich ľudských hláv (Scanners, Total Recall) cez útekové filmy (Podpaľačka, T1 + T2, Časť pomsty, Univerzálny vojak) a filmy o love na ľudí ľuďmi (Živý terč, Bežiaci muž) až po futuristické väznice (Útek z Absolomu). Bod navyše za sympatický kasting v čele so stoickým Rutgerom Hauerom, ktorého len tak niečo nerozhádže („To sú ale smiešne prezývky.“). Na Rutgerovej prítomnosti v tomto filme je strašne osviežujúce, že vlastne vôbec nehrá akčného hrdinu, ale polotučného týpka, ktorému to myslí, ale na akciu stavaný rozhodne nie je (a režisér sa nás ani trápne nesnaží presviedčať, že je). Palec hore za fajn Mimi Rogers, ex-manželku Toma Cruisea (áno, najmä týmto sa preslávila). Trocha ma mrzelo, že napriek svižnosti scenáru a dynamickej réžii (Lewis Teague – Cujo, Mačacie oko, Honba za Klenotom Nílu, Námorná pechota, Aligátor) v celom 6-miliónovom filme nie je patrične šťavnato zužitkovaný inak skvelý a chytľavý nápad s obojkami. Zvláštny pocit som mal z momentu, kedy na vlastné oči uvidíme, čo to urobí s ľudskými hlavami, ak sa obojky od seba príliš vzdialia (alebo sú poškodené) a je to samozrejme brutálna scénka, avšak zvyšok filmu je prekvapivo ladený do akčnej skorokomédie bez kvapky krvi (pár drsnejších sekúnd je až na konci). Sám Rutger neskôr ešte hral vo viacerých ďalších filmoch, kde to alebo vybuchovalo (Výbuch) alebo sa lovilo (Hra o prežitie, tam povýšil na lovca). Bangladéšske kostýmy! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rutger Hauer není jistě úžasný herec, ale bez něj by se nedalo na tento snímek už vůbec dívat. Hlavní myšlenka stokrát dokola využívaná, kdy je hlavní postava zavřena do vězení, které využívá "nejlepší a nejmodernější techniku" kvůli, které nelze utéct. Zvláštní jak jsou nějaké postupy nazývány moderními a přitom jsou barbarské, ale každý bude ve filmu chtít vidět odpálenou hlavu vězně(vzpomeňte si na mě až ten okamžik přijde). Nijak dobrý, ale film přímo na video, který je na jedno shlédnutí. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Asi je ještě nějakej jinej podobnej film s explodujícíma obojkama, protože já si to pamatoval jako daleko drsnější a lepší béčkovou záležitost, tohle bylo docela nudný a nezachránil to ani obtloustlej a neohrabanej Rutger Hauer s hárem, navíc Danny Trejo to tu schytá hned na začázku asi po minutovým pobytu, což jsou další body dolu. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo v USA ve městech Simi Valley a Los Angeles od 6. listopadu do 19. prosince 1990. (GASTON73)

Reklama

Reklama