Obojek

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

• MM_Ramone

Frank Warren je pri lúpeži diamantov zradení svojim parťákom i vlastnou snúbenicou. Našťastie sa mu podarilo ukradnutú korisť ukryť skôr ako ho tri krát strelili. Ocitne sa však v experimentálnom väzení, kde nie sú žiadne ploty ani ťažko ozbrojené stráže. Väzni majú na krku explozívne obojky. Každý obojok je duálne prepojený s niektorým iným obojkom. Keď sa od seba vzdialia na určitú vzialenosť oba vybuchnú. I tak sa podarí Frankovi utiecť. Ide si pre svoje diamanty. No nie len on má o ne záujem. **(30.4.2016)

• Djkoma

Rutger Hauer není jistě úžasný herec, ale bez něj by se nedalo na tento snímek už vůbec dívat. Hlavní myšlenka stokrát dokola využívaná, kdy je hlavní postava zavřena do vězení, které využívá "nejlepší a nejmodernější techniku" kvůli, které nelze utéct. Zvláštní jak jsou nějaké postupy nazývány moderními a přitom jsou barbarské, ale každý bude ve filmu chtít vidět odpálenou hlavu vězně(vzpomeňte si na mě až ten okamžik přijde). Nijak dobrý, ale film přímo na video, který je na jedno shlédnutí.(22.1.2008)

No iste, to by nebol Lewis Teague, režisér ALIGÁTORA. Ani charizmy vtedajšej hviezdy Rutgera Hauera a manželky Toma Cruisea, Mimi Rogersovej, mu nezabránili nakrútiť ukážkové akčné béčko s mizerným rozpočtom. Samotný nápad s vybuchujúcimi obojkami nemá chybu, ale natiahnuť ho na sto minút... Skôr 40%, keď už.(1.1.2005)

mozno to s 3* trosku prehanam, ale tento film je (pre mna) proste klasika z tohto obdobia. obojkovy napad som videl vtedy v tomto filme prvykrat, rutger hauer nebol az taky popularny ako ine akcne hviezdy z toho obdobia ale - stale celkom frajer (blade runner, split second), dnes je uz citit ze je to len becko a pribeh je slabsi, herecky tiez nic moc - ale, tak ci onak, stale si myslim ze je to proste klasika :) a samozrejme maly plus bod za dannyho treja :)(12.1.2012)

Poctivé béčko počátku 90. let. "Obojek" v podstatě jen chytře vykrádá jiné žánrové klasiky - "Běžící muž" s Arnoldem Schwarzeneggrem a "Věznice Fortress" s Christopherem Lambertem, ale přidává k nim originální prvek v podobě obyčejného a civilního hlavního hrdiny v podání starého a obtloustlého Rutgera Hauera. Ten tady plní roli dokonalého naivního antihrdiny, který neustále někomu skáče na špek, chybuje, tahá za sebou dvoutunový zadek a chodí oblečený v košily barvy omalovánek. Nedá se sice říct, že by se tím film vyloženě zkvalitnil (přeci jen mám asi radši "coolery" typu Arnolda nebo Lamberta), ale rozhodně tím přináší něco nového. Zbytek (kamera, režie, scénář, výprava...) je sice béčkový průměr, ale jako celek nenudí a vaše mozkové buňky taky nijak zvlášť trpět nebudou.(8.9.2007)