Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Celkem zdařilé, byť nijak extra vzrušivé akční béčko s diskrétními sci-fi prvky (výbušné obojky) pohání zejména nosný nápad (párkrát i využitý), kdy se hašteřící dvojice uprchlých vězňů od sebe nemůže vzdálit na více než 100 yardů (to mi tedy ta věznice připadala rozlehlejší). Sympatické obsazení se vzájemnou chemií postaralo o bezproblémový doklus do finiše. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Na televizní film slušné, jinak samozřejmě průměr, který natahuje na celovečerní délku model vězení s výbušnými obojky ze začátku BĚŽÍCÍHO MUŽE, aniž by chtěl nějak posouvat žánr. Ale je-li akce oč tu běží, pak nutno podotknout, že ji Teague zabil a OBOJEK nemá žádný drajv. K příjemné koukatelnosti hodně přispívá Rutger Hauer, toho času už upadající do zapomnění, jehož hrdina není cool, ale příjemně nemotorný. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rutger Hauer není jistě úžasný herec, ale bez něj by se nedalo na tento snímek už vůbec dívat. Hlavní myšlenka stokrát dokola využívaná, kdy je hlavní postava zavřena do vězení, které využívá "nejlepší a nejmodernější techniku" kvůli, které nelze utéct. Zvláštní jak jsou nějaké postupy nazývány moderními a přitom jsou barbarské, ale každý bude ve filmu chtít vidět odpálenou hlavu vězně(vzpomeňte si na mě až ten okamžik přijde). Nijak dobrý, ale film přímo na video, který je na jedno shlédnutí. ()

SenFlxr 

všechny recenze uživatele

Tahle hovadina mě vždycky rozesměje, ne tak samotný film ale spíše to, že si vzpomenu když jsem jej viděl poprvé. Bylo to někdy minulý rok (2009) a listoval jsem pořadačem dvd u jednoho kamaráda. Narazil jsem tam na Obojek a zeptal jsem se ho co to je. "No starej dobrej Obojek" "To je bezvadnej film! " Tak jsem si ho půjčil a když jsme ho s bratrem dokoukali, podívali jsme se na sebe a jeden z nás řekl: "Starej dobrej..." a už jsme se smáli. Podobnou zkušenost (doporučení hovadiny) mám i s filmem Nahota na prodej, ale tam jsem moc neočekával, neb jsem ho viděl již jako dítě. Ale teprve u druhého zhlédnutí jsem se pořádně pobavil. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Poctivé béčko počátku 90. let. "Obojek" v podstatě jen chytře vykrádá jiné žánrové klasiky - "Běžící muž" s Arnoldem Schwarzeneggrem a "Věznice Fortress" s Christopherem Lambertem, ale přidává k nim originální prvek v podobě obyčejného a civilního hlavního hrdiny v podání starého a obtloustlého Rutgera Hauera. Ten tady plní roli dokonalého naivního antihrdiny, který neustále někomu skáče na špek, chybuje, tahá za sebou dvoutunový zadek a chodí oblečený v košily barvy omalovánek. Nedá se sice říct, že by se tím film vyloženě zkvalitnil (přeci jen mám asi radši "coolery" typu Arnolda nebo Lamberta), ale rozhodně tím přináší něco nového. Zbytek (kamera, režie, scénář, výprava...) je sice béčkový průměr, ale jako celek nenudí a vaše mozkové buňky taky nijak zvlášť trpět nebudou. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo v USA ve městech Simi Valley a Los Angeles od 6. listopadu do 19. prosince 1990. (GASTON73)

Reklama

Reklama