V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

Kubaso

Nádherná a inteligentní věc, která se navenek tváří jako prachsprosté hororové béčko. Namísto krvavé akce ovšem sází na atmosféru, podpořenou působivou hrou světel a stínů, a na tajemno, které dokonale těží z prostředí podzemního labyrintu metra a původu jeho obyvatel. I když film končí jedním z nejabsurdnějších a nejnevhodnějších happyendů, jaké jsem kdy viděl, určitě si zaslouží mnohem větší pozornost, než se mu dostalo. ()

Brain-D

Opravdu skvělá atmosféra a kamera. Guillermo del Toro je machr přes režii. I když je scénář slabší dokáže vymáčknout víc než je možná a to jen díky své kreativitě. Téma: brouci může někoho pohoršit - ANO! bylo to nechutné jak prase, co si budem povídat. Ale po dlouhé době takový pořádný a dobrodružný horor. Docela i humorné jak černý policista vleze do staré trasy metra!!! Hláška jako "Big ass elephant mutherfucker" mě totálně rozsekala... ()

pursulus

Přestaň včas!¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za všechny díly řady "Mimic" (podle knižní předlohy D. Wollheima). Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Samoúčelná krávovina bez přidané hodnoty, se známým hraním na city divákovy — taková je řada snímků "Mimic". Nejlépe ještě byl vyveden snímek první, režírovaný G. del Torem a s jeho scénářem, který může dobře posloužiti jako ne zrovna špatná oddechovka. U G. del Tora vám také důrazně doporučuji přestati — tvůrci zbývajících dvou částí rozhodně nejsou tak dobří jako pan Toro; jste-li ovšem druh gurmána mazajícího si majonézu zapomenutou na sluníčku na chleba, po tom: směle vpřed!¬                 Tento první, G. del Torův, díl řady Mimic hodnotím 3 *. ()

lykan9

Guillermo del Toro stvořil hororový skvost a tím je Mimic. Tento film má všechno: mutantní potvory, mrtvé děti, drsňáky, co obětují vlastní život, aby zachránili jiné a skvělou atmosféru. Zasazení příběhu do tunelů newyorského metra posiluje požitek stísněnosti a napětí. Herci jsou skvělý a charismatičtí. Prostě není, co vytknout. ()

VanTom

Opuštěné dezolátní tunely newyorské podzemky mají skvělou atmosféru i bez přerostlých zmutovaných brouků mimikujících lidi. V žánrových intencích se Del Torovu monster hororu nic moc vyčíst asi nedá, ale obzvlášť v závěru přibývá nudných klišé a celkově se bere dost vážně na to, jaká je to béčková "hmyzovina" (od volovina). ()

drackula

Keď som videl tento film dávnejšie bol som z neho nadšený. Teraz po druhej projekcii, už nadšenie nieje stopercentné avšak Mimic vo mne zanechal opäť pozitívne dojmy. Režisérovi G. Del Torovi sa podľa môjho názoru podarilo to, čo deklaroval v jednom rozhovore. Nechcel totiž diváka strašiť lacnými lakačkami, skôr sa mu snažil ísť pod kožu. Mrazivou a stiesnenou atmosférou sa mu to naozaj podarilo a keď si k tomu pridám vcelku zaujímavú myšlienku, dobre zvládnuté zmutované šváby a niekoľko naozaj zaujímavých postáv, vzíde z toho naozaj pozoruhodný film. 70 % ()

manonfire

Solidní jména před i za kamerou a ono to je pomalu na odpad. Zrůdičky jsou naprosto legrační a pohybují se jak v cestě do pravěku. Moucha tu už byla, mutanti v kanálech na všechny způsoby také, společenská klubovna polovetřelců s kokony jakbysmet. Celý film neskonale vykrádá mnohem lepší předchůdce.....prostě zbytečnost, kde del Toro dokázal, že dokáže vyrobit i pěkný šmejd. 20% ()

Luteka

Můj první horor. Ve 12 mi to přišlo sakra děsivé a geniální, ale budu se na to muset podívat znovu, protože mé 12-leté já se bálo i při Vinnetouovi :D ()

ArdathBay

Dát Mimic nějakému rutinérovi, vznikl by podprůměrný a hloupý horror. Naštěstí dostal šanci Člověk s fantazií a tím správným přístupem ke strachu. Bohužel měl k dispozici podprůměrný scénář a výsledek je průměrný. Obrovským kladem je atmosféra a kamera. Jedno podívání bohatě stačí. Zahřívací kolo skončilo... ()

Lencha

Koukám, že jsem hodnocením zase někde úplně jinde jak ostatní:-))) Další z filmů, který mě baví a bavit budou. Akorát ten hmyz je hnusnej. Ale vzhledem k tomu, že o hmyzu ten film je, tak to přežiju:-))) Ale horor bych tomuhle filmu neříkala, bát se tam moc není čeho (snad jen brouka s lidským ksichtem). ()

slovan1

Brouci útočí! Průměrný film... Na odreagovnání nebo na zahnání nudy se mi ale moc nelíbil. Naštěstí později natočil del Toro Faunův labyrint a Hellboye takže si to u mě vyžehlil. Mira Sorvino sympatická, v mladších letech musela byt kočka :-) ()

herr_carter

No prosím, od pana Tora by se měli přiučit všichni ti, kteří chtějí točit béčkové filmy s tématikou mutace, prostě Guillermo není žádnej blbec ! Herci skvělí, efekty parádní, napětí nechybělo, a tohle všechno jenom podpořilo můj výborný dojem z filmu....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

killjezor

První půlka + můj vrozený odpor ke švábům a podobné havěti, mne perfektně naladila/ zhnusila/ napnula. Nádherně rozjetý horůrek dokonale sráží druhá půlka filmu, kde je představen samotný nepřítel. Pak už z něj nejde strach a z filmu se stává pouhopouhý béčkový sci-fi akčňák s dokonale předvídatelným koncem. Který bohužel doopravdy nastane. ()

iXtr3m3

Nevidel som ešte Director´s Cut, ale musím to napraviť. Po dlhočizných viac ako 20tich rokoch som narazil na trailer a musím si to zopakovať. Pamätám si doteraz, ako to bolo už na vtedajšiu dobu vynikajúce, atmosférické a aj na slušnej technickej úrovni. Čo sa o pokračovaniach nedá povedať. A tých mien, čo sa tu zišlo, niektoré z nich vtedy ešte neznáme. ()

Milano33

Guillermo del Toro ako horrrový veľmajster jednoducho vie točiť chytľavé a napínavé horrory. Inak tomu nebolo ani v prípade Mimicu, ktorý prekypuje výdatne hutnou atmosférou, desivým prostredím a nechutnými hmyzími monštrami. Film pojednáva o genetickom inžinierstve praktizovanom na hmyze, obzvlášť na švábov, ktorý sú premnožení po celom New Yorku. Taktiež ústrednou témou filmu je práve entomológia, čo je náuka o hmyze. Príbeh nám začína tým, že kontaminované šváby začali roznášať smrteľnú chorobu, ktorá ohrozovala najmä deti. Keďže tamojší vedci neboli schopní vymyslieť protijed či liek proti tomuto závažnému druhu infekcie a takisto neprišli ani na vakcínu, tak ako jediné možné riešenie sa javilo to, s akým prišla entomologička Susan Tyler. Ona totižto prišla na svet s novým druhom hmyzu, ktorý vznikol mutáciou a klonovaním v laboratórnych priestor. Tieto geneticky upravené chrobáky síce eliminovali škodcov, avšak s čím nikto nepočítal, tak sa im aj navzdory všetkému podarilo nakoniec prežiť. Príroda si vždycky nájde svoju cestu a po rokoch evolúcie a mutovania sa vyvinuli do obrovských a monštruóznych podôb. Režia a kamera pod taktovkou Guillerma del Tora boli skutočne excelentné. Guillermo si tento snímok perfektne ustriehol, podarilo sa mu do tohoto počinu vzniesť skutočne pohlcujúcu a nervydrásajúcu atmosféru podporenú temným vizuálom filmu. Väčšinu času buď trávime v podzemných komplexov alebo v tmavých uličkách mesta New Yorku. Často dochádza k zrážkam, počasie je dosť ponuré a sychravé a navodzuje to ten správny feeling. Keď sa príbeh presunie do podzemia, kde nás čaká celá kolónia geneticky modifikovaných chrobákov, tak sa dostaví to pravé horrorové čaro del Torovej nevšednej imaginácie. V metre a newyorskom kanalizačnom systéme sa okrem všadeprítomného šera a tmy dočkáme i sliz, potu aj krvi. Triky boli na veľmi solídnej úrovni, vizuálne je Mimic spravený naozaj podnetne. Priznávam, že scenár nie je žiadny svetoborný a drží sa bežných horrorových schém, ale aj tak dokáže diváka velice slušne zabaviť. ()

cab

Beckovy monster horor, ktery si vehlasny (Guillermo del Toro) neda za ramecek a neda se omluvit ani kvuli svemu datu vyroby ci zmatene poletujicim hercum a uz vubec ne kvuli slabemu scenari, jez jaksi patri k podobne latce. 35% ()

dopita

Velice slušnej horor postavenej sice na tuctový zápletce, ale s patřičně ponurou atmosférou a hlavně film s přibívajícími minutami nenudí. Když divák nečeká veledílo, baví se dobře. ()