Pryč od minulosti

(pracovní název)

Out of the Past

Drama / Film-Noir / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1947, 97 min

Dialógy!!! Znova další noir, ktorý ma uhranul hlavne svojimi dialógmi (jeden za všetky: That's not the way to win. - Is there a way to win? - There's a way to lose more slowly.) ako i dokazom, ze i z predpovedatelne jednoducheho pribehu sa zrazu moze vyklut velmi klukata serpentina. A hoci Robertova tazko pomenovatelna "neotesanost" v mojich ociach sa Humpreyho "elegancii" nevyrovna, suche hlasky cedi z ust s rovnakou razanciou a potesenim.(26.8.2006)

Solidní žánrovka se skvěle noirově padlou kráskou. Film má napětí i spád, a že ke konci ztrácí logiku, skoro ani neruší, protože si to nahrazuje vypointovanými scénami (například likvidace záporaka pomocí rybářského prutu – hloupé, nereálné, ale efektní). Závěr udělá radost perfektně zvolenou /ne/milosrdnou lží, která pomůže kladné hrdince najít správnou cestu. /25. 5. 15./(25.5.2015)

Pro me velke zklamani, jedna z noirovek, ktera ma nejmene uveritelny dej, ktery nas mota kolem prstu od zacatku do konce. Kde vzal indicie hledat Kathie v Mexiku (konkretne Acapulco), kdyz dle pritelkyne mela byt na Floride? A mohl bych pokracovat. Timto jsem o film postupne ztracel zajem a i kdyz byl Robert Mitchum (opet) vyborny a jeho, az cynicke dialogy me bavily, tak jeho osud mi byl celkem lhostejny. Technicky zvladnute velmi dobre, ma to i slusnou atmosferu, ale scenar neni nejstastnejsi...(20.10.2012)

Stará dobrá noir kriminálka, která mi místy připomněla některé slavné bogartovky. Mitchum na Humphreyho sice nemá, ale i tak exceluje a je opravdu pravý chlapák! Na druhém břehu si proti němu s chutí zahrál záporáka Kirk Douglas a tak trochu mezi nimi mě okouzlila překrásná múza jménem Jane Greer. Příjemně strávená hodina a půl.(3.1.2009)

Kvalitne provedeny noir, kteremu vevodi Robert Mitchum v hlavni roli....Kirk Douglas si i na tom neprilis velkem prostoru vede velmi slusne,...a pak tu mame zeny: Jane Greer za svou roztomilosti skryva skutecnou dablici, a co se pohlednosti tyce nezaostavaji za ni ani Rhonda Fleming a Virginia Huston. Cili celkem doporucuji ke shlednuti, ovsem britkosti, "drivu" a charismatu Bogartovych filmu se tu nedockate...(16.3.2009)

• - Humphrey Bogart si přečetl scénář a chtěl hrát Jeffa, ale Warner Bros nekoupili k filmu práva. (Kulmon)

• - Před Mitchumem byli osloveni na roli Jeffa John Garfield a Dick Powell. (Kulmon)

• - Film mal pôvodne režírovať Edward Dmytryk, avšak pre zaneprázdnenosť pri nakrúcaní filmu So Well Remembered (1947) ho vymenil Jacques Tourneur. (Michal74)