Smrtelná kořist

• USA Deadly Prey

Brutální skupina žoldnéřů unese lidi, které chce použít jako živé terče při výcviku svých jednotek. Ovšem únosem Michaela Dantona udělali velkou chybu, role se obrací... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

paolito

"Stůj! Přítel nebo nepřítel?" - "Přítel." - "LŽEŠ!!!" Dialogy jsou jedním slovem dokonalé, akční scény epické, herecké výkony brilantní, hlavní hrdina je větší exhibicionista než Árný a Sly dohromady a hlavně je to větší drsňák než Chuck ;) ()

Hapretor odpad!

Co toto kurva mělo být?! Parodie na Ramba? Nebo někdo úplně ulít na heroinu? Film nemá cenu řešit, spíš bych řešil jednotlivé členy štábu a lidi, co se na vzniknutí filmu podíleli. Nepřeju jim nic špatného, jen jim vzkazuji, že jsou to pro mě zfetovaná hovada, která neumí natočit ani film vtipný, ani vážný. Kdo tohle sakra povolí? To už neexistuje cenzura? Aby se k divákovi nedostala kdejaká sračka. Kvůli podobným počinům by tedy měla být ta nejpřísnější. Film je dobrý jen pro upřímné zanadávání si. A mimochodem: hlavní představitel vypadal sice postavou dobře, ale jak běhal jen v trenkách a bos a se svým blonďatým dlouhým přelivem, působil dojmem totálního krypla. Opravdovej "Rambo" by mu nakopal prdel ve vteřině. ()

sadlokan

Hlavní hrdina,nějakej Rambozo,se natře feromonem z drcených bzučivek zelených a zahrabaný v listí na sebe láká žoldáky,které toto přírodní afrodisiakum mocně přitahuje. ()

mourinho

Je to už dávno, ale tehdy v časech VHS kazet to byla bezesporu pecka. Rozhodně se může bez ostychu zařadit po bok RAMBA, KOMANDA a jiných slavných akčňáků tehdejší doby. Pěkné vzpomínky. ()

Wyder

Moje mládí. Na začátku 90. let tenhle film hodně koloval po půjčovnách. Je to nejlepší z nejhorších akčích béček 80tek (typický Ramboklon). Dneska se to asi už nikomu líbit nebude, ale ty vzpomínky... ()

MickeyStuma

Nostalgický akčňák a nic víc. Při dnešním pohledu se jedná o jeden ohromný kýč, ale ve své době nás bavil. Námět o lovu člověka byl ještě později mnohokrát využit. Zde banda žoldáků používá člověka jako součást výcviku a ani nepřekvapí, že si jednoho krásného dne vyberou špatně. A tady je zajímavá zvláštnost. Velmi často se doužívají scény, situace a dialogy z proslulého 'Ramba'. Těžko říci jestli se jedná o vykradačku či inspiraci. Každopádně je to celé velmi těžko uchopitelné. A když těsně za člověkem bouchne střela z tanku a on si spokojeně běží dál, ponurý úsměv diváka dává najevo, že se tu tvůrci s nějakou tou logikou nijak nezabívali. Ano, je to nesmyslný film, ale s ohledem na konec 80. let se dá trochu přimhouřit oko. Osmdesátková akční zábava pro chvíle pohody a komiksové představivosti. ()

Blaogranas

Jsem těžce na rozpacích, když jsem to plus mínus jako osmiletý viděl, bylo to pro mě jako objevení Ameriky. Dnes by to byla škoda cédéčka a vlastně i videokazety. ()

stromekk

Dávám současně 5 hvězd i odpad :)) Takže průměr za 3. Krystalická VéHáeSková akce s úžasným Milošem v hlavní roli. Geniální námět, dechberoucí provedení, propracovaná psychologie postav, vypilované dialogy a herecké výkony z jiné planety... Nechápu, jak mohl za rok 1988 pobrat Oscary za film, režii, scénář a herce Rain Man s Dustinem Hoffmanem a tento klenot zůstav nepovšimnut odejít s prázdnou... Zřejmě Milošové špatně vyplnili přihlášku :D ()

Psycho.R

Někdo viděl První krev a rozhodl se natočit poloamatérskou verzi, kde nic nedává smysl. Ale co je důležité, nedává to smysl zábavně, neřeší se, jestli měla postava před střihem čepici nebo ne, že hlavní postava běhá bosa a beze zbraně, přitom by si mohla vzít bouchačka a boty lidí, které zabila atd. Ale jako solidní výplach dobrý. ()

-henry- odpad!

Je to hodně vtipný. Doporučuju jako studijní materiál všem amatérským filmařům a zvlášť Marcelu Bystroňovi. ()

vince

Jedno z najlepších bečkových akčných filmov čo som videl. Videl som to asi tak pred desiatimi rokmi (v r.1997) ale veľmi dobre sa na tento film pamätám a musím povedať že to bol riadny masaker čo do brutality, hravo prekonavajúci ramba alebo komando. ()

nooly

Velmi zábavné! A když už legrace opadala a začal jsem se trochu nudit, tak přišla nějaká další jobovka :] ()

Marty20

Pokud jste koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let patřili ke šťastlivcům, kteří vlastnili video, nešlo snad tento film minout. A pokud Vám bylo asi deset, nešlo ho nemilovat. Michodem, taky si všímáte, že filmy, které jste viděli potají, si pamatujete nejlépe. P.S. Nostalgie a pohled desetiletého kluka, v hodnocení hraje velkou roli. :-)) ()