Smrtelná kořist

• USA Deadly Prey

Brutální skupina žoldnéřů unese lidi, které chce použít jako živé terče při výcviku svých jednotek. Ovšem únosem Michaela Dantona udělali velkou chybu, role se obrací... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tomco

na tomto filme som vyrastol..si pamatam doteraz ten obal originalnej vhs ...dnes by som tomu zrejme dal jednoznacny odpad! ale svoje detsvo si nencham vziat ..styri hviezdy ()

SeBig

Proč bych měl zapomínat na Ramba a Norrise, když je tenhle film ve všem vykrádá a nepřichází s ničím originálním. Maximálně tak s levným zpracováním. Prior si mě nikdy nezíská jelikož točí trashe, který prostě nejsou ničim vyjímečný ani zabávný. Kdyby to bylo aspon gore, pochopím jeho fanoušky, ale tohle je jen obyčejná levná vykrádačka jako všechno dneska. Jedna hvězda ASPON za to skalpování a pár směšných scén. ()

korbitch22

Nejbéčkovatější béčko,všech béček.Nemá smysl mluvit o neexistující logice,či scénáři,který nabízí vela vtipných dialogou :D Svým způsobem nejpříšernější sračka kterou sem kdy viděl,kde blonďatej plájboj hopsá lesíkem v upnutých jeansech ( jistá skupina diváků jistě bude spokojená ) a při tom těmu nejšílenějšími a nejbrutálnějšími metodami kosí stovky tupých komparzistů v maskáčích.Nehorázná vykrádačka Ramba,mixlá s Komandem.Celou stopáž jsem se brutálně smál,což jistě kdysi tvůrčí záměr onanistických,militantních,vidláckých američanů,kteří tohle stvořili nebyl.Co se ovšem musí tvůrcům nechat je,že je netížila žádná omezení a vyřádili se pekelně,končetinama se umlacují lide,šípy lítaji do krku,očí,střeva lezou kudy plájboj chodí a dokonce se tu dočkáme i hódně překvapivých momentek a nemilosrdně se tu poravují i ženy.Jako jestli si řikáte milovník béček a neviděli jste Smrtelnou Kořist,neviděli jste nic,béčko s tak velkým Bé,že zněj je dokonalé video Zetko :D 1 krvavou * za nečekaný finiš a že sem se plných 88 minut dokonale pobavil,nad jeho zhovadilostí. ()

SOLOM.

U tohoto kousku dokážu pochopit to rozdílné hodnocení. Ty ročníky co vyrůstali na těchto akčních béčkách, je milovali a milovat budou z nostalgie pořád. Jasně Rambo, filmy se Stevenem Seagalem, Chuckem Norrisem, Jean-Claude van Dammem nebo Arnoldem Schwarzeneggerem (myslím hlavně ty jejich starší filmy) už dnešní generace moc nedocení, ale pro nás to byla tehdy bomba. Zvláště když se začali prodávat videa za peníz, který si mohli dovolit i ti méně movití. Ještě dnes si pamatuji, když otec donesl prvních cca 5 kazet, které mu v práci někdo „nahrál“ a tento film jsem viděl jako vůbec první (hned po něm byla Sexmise) a všichni jsme vyloženě „chcali blahem“. Byl to nářez – jeden týpek pozabíjí celou kupu žoldáků a jednoho dokonce umlátí vlastní rukou…V dnešní době už to asi moc lidí nenadchne, ale já budu vždycky vzpomínat na okamžik, kdy se namakaný Ted Prior proháněl po lese a kosil jednoho maníka za druhým (chuj s tím, že některé zabil i vícekrát…). Ano je to přehnaná „blbost“, ale nezapomenutelná…70% ()

Xeelee

[FOD 2014] Zásadní milník brakový kinematografie, viz komentář od JFL. ***** nebo odpad, vyberte si. Formální stránka filmu je nádherně ujetá. S něčím takovým už se asi jen tak nesetkám. ()

ancientone

Hodnotenie všemožných béčok, céčok, grindhousových a exploatačných filmov je aj tak len také malicherné hviezdičkárenie na základe venčenia tých najbizarnejších sympatií, pričom nevšímavosť voči nim znamená sebazapieranie a trápnu askézu. namiesto "Funeral of queen Mary" z Mechanického pomaranču mi teraz bude dlhú dobu v hlave mimovoľne hrať znelka z Deadly Prey, posúvajúca tú urputnú dramatickosť a vážnosť do (pre chladnú hlavu) smrteľne príťažlivého vytrženia. ()

corpsy

Predstavte si čo sa stane, keď samotné, najsmradľavejšie dno otočíte o 180 stupňov z dola nahor. Bude na vrchole, jednoducho špička. A o to tu v tomto prípade ide. O pohľad. Ak máte náladu a chuť obrátiť sa hlavou dolu, dočkáte sa toho najdokonalejšieho príkladu filmu, ktorý je tak ,,zlý, až je dobrý,,. Ale hovorím, záleží od pohľadu. ()

ConanVJ

Tajná žoldácká armáda se přece nebude cvičit na cvičných terčích a hrát si na vojáky s painballkama. Plukovník John Hogan na to jde zcela jinou cestou, nechá zajmout nějakýho chudáka, který je vypuštěn do lesa nedaleko tajné základny (asi 75mil od Los Angeles) a loven začínajícími žoldáky jak to divoký prase. Tak tomu bylo nespočetněkrát, než byl zajmutej a vypuštěnej do lesa ještě rozespalej týpek v šortkách a navíc bosej!!! Vojáčci se vydali na hon jako vždy, ale tentokrát tvrdě narazili. Ona nebohá oběť totiž nebyl nikdo jiný, než Mike Danton, kterého kdysi vytrénoval sám Hogan a byl to jeho nejlepší žák. Neozbrojen se Mike vydá na svou krvežíznivou pouť za svobodou (a také za svou přítelkyní). Kdo se mu postaví, toho jednoduše sejme. Nechybí ani takové lahůdky, jako umlácení týpka jeho vlastní useknutou rukou. Žoldáci tu padaj jako hrušky, že by se za to nestyděl ani Arnie v Komandu. Hlášek zde padá, že je člověk jen těžko spočítá a záporák Hogen je zralej na oskara :D Film je krásně přehnanej se a ani po těch letech co to vyšlo na VHS neztratil nic ze svého kouzla. Škoda jen, že to u nás nevydali na DVD, ale zas kdoví, jak by to dopadlo s dabingem, kterej už je zažitej a bez kterýho by to byl těžko ten samej film. Hold zvyk je zvyk. Za mě jasných 100% protože je to pro mě klasika všech klasik :) ()

Rakosnicek77

Když může armáda slepic hodnotit film podle těla a vrtulníku hlavního hrdiny (50 odstínů hrůzy) tak můžu já dát 5 téhle 80' VHS retro sračce, která patří bezpochyby ke špičce žánru danné doby. A jakou mám radost, že jsem vhs rip v cz dabingu sehnal! Komando i Rambo můžou blednout závistí, před tímhle chlapem, který jen v šortkách a bez bot, zvládl celý výcvikový tábor žoldáků. Scéna s rukou :-) kdy běžně všichni pálí od pasu a bez chyb a tady si hlavní záporák nechá useknout ruku a skalpovat se, protože se netrefí z pistole na 2 metry, to je mazec :-) Zhebnou úplně všichni. No co chcete, režie českého znění: Zdeněk Troška :-) Klasika a lahůdka. ()

Quint

Zběsilá přehlídka těch největších klišé osmdesátkových akčňáků. Film nemá absolutně žádný příběh a všechno, co se v něm děje, se děje jen proto, že je to cool. Celé to působí dojmem jako by pár filmových fanoušků bez jakéhokoliv talentu, zato s obrovským nadšením natočili film, do kterého nacpali ty nejhustší věci, které v akčních filmech viděli. Aby to nebylo málo, tak všechno udělali tisíckrát přehnanější a milionkrát tvrďáčtější. A také za hranou toho, co by si mainstreamové akčňáky mohly dovolit. Smrtelná kořist na rozdíl od nich nemá naprosto žádné slitování s jakoukoliv svojí postavou a většina rvaček je vyhnaná do krajního, až komiksového extrému (největší highlight je moment, kdy hlavní hrdina usekne svému protivníkovi ruku a umlátí ho s ní). Film vás dokáže strhnout už od prvního záběru, v němž ústřední protagonista (naolejovaný ninja v trenkách s účesem na jágra) projde před kamerou, zaujme he-manovksou pózu a bez jakéhokoliv důvodu vítězně pozvedne pušku nad hlavu, načež se objeví název filmu. Hlavní hnací silou je uřvaný herecký výkon bratra režiséra filmu Teda Priora, jenž veškeré své repliky pronáší s chraplavě hrozivým hlasem, kterým přebije i chraplák Christiana Balea v Batmanovi. Pobaví i nemotorné kaskadérské výkony (vojáci opatrně padají na zem několik sekund po výbuchu granátu atd.), které jsou natočené se superdrsnou vážností. Pro příznivce zetkových kultovek povinnost. Film byl dlouho těžko sehnatelnou raritou, jelikož nikdy nevyšel na DVD. Nyní je ale konečně k dostání na nosičích Blu-ray, byť ne ve skutečné HDčkové kvalitě. Jde o přepis z SD zdroje, takže o nostalgický analogový VHS feeling nepřijdete. ()

JohnMiller

Podľa mňa sa tento film nedá poriadne užiť inak ako vo VHS kazetovej kvalite ktorú doprevádza zvuk starého českého dabingu kde sa strieľa hláškami ako s m16. Priznávam sa že ma tento céčkový akčný skvost v detstve, v ére VHS, minul, takže jeho kvality doceňujem až teraz, dalo by sa povedať tak trochu povrchne keďže už mi nie je 10 rokov. Musím však uznať že niečo tak akčne absurdné som nevidel už veľmi dávno. Takto húževnato nelogických strielačiek ktoré som videl, a tomuto sa podobajú, by som mohol spočítať na jednej ruke. Už v úvodných titulkoch kde popri menách protagonistov celí čas nabíjalo, vojaci pakovali zbrane od výmyslu sveta, a ako prvá veta znela "do hajzlu, oni mě chtejí zabít" som vedel že sa to uberie pekelne tvrdím, nekompromisným 80´s štýlom........ a tak to aj bolo. Tajná jednotka je cvičená nelegálnymi praktikami. Vždy unesú nejak nevinnú obeť a potom ju lovia v lese ako zviera. Na smolu však títo vojaci uniesli najlepšieho bývalého vojaka menom Majkl Denton. Pustia ho do lesa bosého v krátkych šortkách mysliac si že pôjde o bežnú rutinu a za 10 minút už bude korisť ulovená. Lov na korisť sa však otočí proti celej armáde pretože tento maník si na zabíjanie vystačí s jednou kudlou.. Samozrejme na konci nastáva ultra masaker ale najviac vrážd je s tou spomínanou kudlou. Miestami je to až tak zlé, že je to zábavné avšak miestami je to tak zábavné, že je to až zlé.. Je to nelogické ale to je aj tento film 2.5* ()

Petroff

Strašlivá sračka, která má tu výhodu, že si nehraje na to, že jde o holywoodský veledílo. Prostě drsňák v džínovejch kraťasech s mulletem na hlavě, kterej hlavního zlouna klidně umlátí jeho vlastní useklou rukou. ()

IceQueen

Neviem si túto akčnú drámu vynachváliť. Nespomínam si, že by vo mne nejaký film vyvolal toľko protichodných emócií - lásku, hnev, radosť, hanbu, eufóriu, škodoradosť... Rozum vraví odpad!, srdce pravý opak. Bezpodmienečne sa musím zúčastniť nasledujúceho Festivalu otrlého diváka. Milujem autora obsahu z dieľne FOD. ()

BitlDjus

Film na kterým jsem vyrostl... Před Predátorem a Rambem byl Mike Danton, aneb kurevský béčko, který dokáže zvednout ze židle. ()