30 stříbrných

• Španělsko 30 monedas (více)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (8)

30 stříbrných (2020)

Blizsie som sa uz vyjadril v ramci jednotlivych epizod, ale aspon kratka "anketka" pre pripadneho divaka, ktory by sa nechal zlakat "cervenym hodnotenim". Pokial sa Ti pacil Casa de Papel, nevadi Ti afekt, ci tupota predhadzovana v telenovelach, ale chces vidiet neotrele vizualne halusky a doteraz si videl malo, alebo nic z europskej tvorby, smelo do toho a "pochutnas" si i tu. Spolu so zatuchnutym zavanom "spanielskej exotiky". Ak Ti vadi hocico zo spomenuteho, tu je toho na priehrstia. :) Za mna poriadne slapnutie priamo do ...... Okrem prvych dvoch casti som zvysne dal iba s castym pouzivanim "forward" funkcie a zo zvedavosti, ake absurdum tvorcovia prasknu divakovi do tvare. Neodporucam. ()

Pavučiny (2020) (S01E01)

Vyborne otvorenie v prvych 10tich minutach - banka i mastal. Mysticno a linia k roku "nula" boli atraktivne. Spanielske zalezitosti, zvlast horror, ci thriller, mozem. Avsak, kde sme to uz videli?! Knaz div-ze-nie navy-seals, zverolekarka modelka s vypasovanymi nohavicami a linkami pod ocami, starosta..proste Paco s macho-vskou chodzou, iq-tykve ako z telenovely, fakt exemplarny hlupak a vsetci akoby zili v jednej rodinke. A zhodou okolnosti, ako nahodou aj vsetci v jednej scene vyterigaju na vrchol veze...wtf?! Opat nam predhadzuju veci ako ovciam a chcu aby sme ich bez rozmyslu zhltli. Opat na mna dychaju tie afekty a "zvlastne postavicky", co sme videli i v Casa de Papel. Dufam, ze sa coskoro presunieme do mesta a dozvieme sa, kto ide po minciach, lebo to, co som videl v tejto telenovelovej epizode nedokazem pretavit do terajsich 75% na csfd. Mozno pri detskom publiku, co uveri vsetkemu a vystrasi ho kazda blbost. Skuknem zo zvedavosti dalsiu epizodu, dve. Ale mam obavu, ci to nepojde v tomto naivnom mode i nadalej. ()

Ouija (2020) (S01E02)

Tak to nabralo spad. Po udajnych 3och mesiacoch kludu. ;) Megan Montaner, alias zverolekarke Elene, to stale slusi v obtiahnutych trickach s riflami, srdcervucich ublizenych pozach a s ciernymi linkami okolo oci. Napriklad, ked teenke vysvetluje svoje traumy z dectva a ta, ocarena jej "charizmou" a "pribehom", je zrazu zdielna ako najlepsia kamoska. Vyzera to tak, ze scenaristi priradili role hlupakov viacerym z dediny. Aspon teda tak ich konanie posobi...je to uplne evidentne a rusi to. Zabavka kardinalov, ci ake boli ich funkcie, bola s tymi lodickami vtipna. Naopak, zjavenie tienov hodnotim kladne. Zial, stale mam pocit z tych "emocnych" prejavov, akoby som sledoval telenovelu, zaner, ktory by som poslal rovno do odpadu. Az na niekolko scen to naozaj nema daleko. O iq-tykve "starostu Paca" sa uz neskor ani vyjadrovat nebudem, dokazuje to v dalsej epizode..proste pako. Asi nabehnem na video-rychloposuv, aby som sa dozvedel, ci nas Rambo-knaz bude v zavere likvidovat demonov a ci nakoniec bude 30 striebornych po spolu, alebo bude kazda seria o len jednej z nich. ()

Zrcadlo (2020) (S01E03)

Tak nam zopakovali 5minutovy atraktivny otvarak z prvej epizody, tentokrat v zidovskom zlatnictve. A teda, zatial co sa hlavna linia k minci deje v dedine "jednoduchsich", zrejme ma divak predpokladat, ze sa obcas nieco deje i paralelne s tym. Vidiet pana starostu, ako sa spolu s Elenkou "zamysla" nad notebookom bol absolutny herecky "vykon". To iste, ked sa "snazil" pochopit, o com toci knaz v masiarstve, ci obzeral zrkadlovy ram. Zrkadlo a nasledny swap bol naopak napadity a hodnotim kladne..paradne mysticno, hoci triky chabe. Pekelne chory boli celkom fajn a zvuk tomu na chvilku dodal trochu....niecoho ineho ako smiesnosti . ;) Chabe dvojhviezdie - bieda. ()

Vzpomínky (2020) (S01E04)

Z toho blivajzu, co doteraz predstavili, az na par spomenutych vynimiek, asi to najlepsie, co do scenara a putavosti. Asi dve tretiny trvania epizody som si fakt myslel, ze sa zmenil reziser. Vyjavy z minulosti, ako stretnutie s "vyslancom pekla", ci tiez starych znamych "bratov v kolari" bolo fajn. Aj atmosferou. Ramboknaz mal ine ruky tvl. ;) Az do chvile, kym zasa "zverolekarka" a miestny hlupak nedostali prim a divotvorna babicka zacala carovat. Odtial to uz opat slo limitne k odpadu. Lepsie dvojhviezdie. ()

Svatá válka (2021) (S01E06)

S rychloposuvom a vypnutim lubovolnej hemisfery a akceptovanim vsetkych doposial prezentovanych blbosti bez otazok, to ide. :) A suhlasim s kolegom. Postelovy partner musel pri mileneckej scene s najkrajsou veterinarkou zrejme hodne drzat "hormony na uzde". Tak dokonala postava sa len tak nevidi. ()

Skleněná cela (2021) (S01E07)

Momentalne uz lahostajny, s rychloposuvom, :) sa zrejme dockam konca. Smejem sa, ked si spomeniem, ze v druhej epizode som uz predvidal, ze v tej zaverecnej snad bude "Rambo-knaz" likvidovat demonov. No a v zavere tejto epizdoy sme fakt videli vyjav ako z "Komanda" so Schwarzeneggrom. Takze sa "tesim". ()

Obětování (2021) (S01E08)

Chvalim "napaditu vyzdobu". :) Inak dalsia z mala blbin, ktora Spanielom nevysla a podoba sa skor na "napaditu" alzirsku poobednu telenovelu so CGI. Youtube je plny kvalitnejsich filmov, i v ramci zanru, ktore natocili amateri. Holt netflix v case karanteny ponukol mnohym ludom i kvanta odpadu. ()