Přestože je k vidění mnoho intimních partií, které se jen tak na potkání neukazují, tak je tento díl svojí kvalitou hlubokou pod svými předchůdci. A to jednoduše proto, že není tolik vtipný. Jsem rád, že se Zdendovi nepodařilo zrealizovat, kvůli pár úmrtím 4. pokračování, protože by bylo zbytečně pokažené jméno celé trilogie. Jednak by to už nebyla trilogie, nýbrž tetralogie. A jednak by se v souvislosti s ní nepoužívalo slovo ,,dobrá", nýbrž ,,špatná". To by byla bezesporu velká škoda. Takhle mohu dát s přivřeným očkem 3*.(21.9.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Toho bohdá nebude, aby český jezeďák od stolu utíkal." Jídlo je samozřejmě důležité, ale tady se řeší ještě závažnější problém - nudistická pláž v Hošticích. Já tedy nemám absolutně nic proti erotice, nicméně nazí tlustokožci mi kazí chuť na jídlo i sex, takže musím konstatovat, že raději sníst mísu jahod nebo i dostat pár facek než tuto erotiku. Bohužel nejsem majitelem aprobace na to, abych hodnotil, zda se tato nahatá cesta do Evropy vydařila či nevydařila, ale přesto mě mrzí, že jsem se na ni vůbec vydal.(14.7.2016)

• Stanislaus

Troškova trilogie Slunce seno ... je učebnicovým příkladem toho, že s narůstajícím pokračováním klesá rapidně i kvalita filmu. Kvalitních a vtipných scén ubylo a do popředí se dostaly ty nudné a trapné. A vůbec tomu nepřidal výlet do Itálie či otravná dvojka Dejdar a Kaiser. Zkrátka nejslabší díl celé trilogie, ke které naštěstí nevzniklo další pokračování. Ikdyž to si Troška vynahradil v Kameňácích.(18.8.2010)

• salahadin

Jestli srovnáte tuhle místy hodně ujetou práskaninu s Kameňáky, musíte uznat, že má ještě "úroveň". Mé 2* berte trochu s rezervou. Objektivně by mělo být nižší, ale o objektivitu nejde, jde o subjektivní pocit diváka...a ten můj je vcelku ucházející. Stále jsou tu vtipy, které připomenou první dva díly a u nichž se vrcholně pobavíte. Ale mnohem více se do děje vkrádá nuda a tak trochu okatá maškaráda. Je možná dobře, že Troška tímto dílem skončil. Věty jako: "Táto, ty si se zul..." jsou stále skvělé, hlavně když je pronese Helenka Růžičková, která tento film společně s několika hereckými jistotami drží nad pomyslnou močálovitou hladinou.(12.1.2007)

Tak tady už začíná být "Troškův humor" trošku trapnej... ale zas přibyl Kajzr s Get'a'giftem. Stejně se u toho vždycky moc bavim, jelikož mám prarodiče na vesnici, takže vím, že ty dialogy jsou místama opravdu z jejich života. A to se fakt nesměju při gogo šou, novotách ani nečumim na novu. TY CIKÁDY ŘVOU JAK KRÁVY!:)(4.11.2010)

• - Ve scéně, kdy jede Kelišová (Marie Švecová) s farářem (Luděk Kopřiva) na kole, zahrál obě postavy někdo jiný. Kelišovou zastoupil devatenáctiletý fotbalista a pana faráře řidič ze štábu. (dawe03)

• - Když farář Otík ( Luděk Kopřiva) píše do počítače, že „zapůjčil židle dvanáctkrát“, tak slovo dvanáckrát tam naskočí celé po jediném ťuknutí, přestože farář Otík dál ťuká do klávesnice. (Gareth_Jones)

• - Farář Otík (Luděk Kopřiva) dostal od mnichů z Itálie počítač Sharp MZ-5641. (Cheeker)