• Marek1991

Tento diel mám z tejto série najradšej, ak sa to tak dá povedať, lebo túto sériu naozaj zo srdca nemám rád. Tu mi to už prišlo viac vtipné, najmä tým, že to bolo tentokrát porevolučné a do filmu vnikol trocha život, tým výletom, zmodernizovávaním Hoštíc a myslím, že celkom slušnej erotiky, ktorá nebola nejak vulgárna a nevhodná. Aj tak to však bola pre mňa nuda, nesmiešne, také "sedlácke", vtieravé, jednoducho častým opakovaním už vidím všetky nedostatky a cítim sa pri tom zle.(20.4.2012)

• Radek99

Zdeněk Troška se stejně jako tisíce českých turistů vydal na (scenaristickou lehce lechtivou) prázdninovou cestu do Itálie. Vyrazil z Hoštic a jako Venuše se mu zjevila hned na šumavských mokřadech vnadná Helena Růžičková. Hoštická Venuše. Taková masovka, ta cesta na Jadran. Jenom je škoda, že to byla jen cesta imaginární, filmová, a že tam Zdeněk se svou filmovou suitou nezůstal... (i když pana Vondrušky či Jirky Lábuse by byla škoda...) Ale ptejme se takhle: Co bude dál? Náměty zjevně nejsou vyčerpány... Slunce, seno a zoofilie?(11.7.2007)

• Falko

Helena Růžičková - (Škopková) +++ Stanislav Tříska - (Škopek) +++ Oldřich Kaiser - (Vincenzo) +++ Martin Dejdar - (Bernardo) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Evík) +++ Veronika Kánská - (Blažena) +++ Petra Pyšová - (Miluna) +++ Marie Švecová - (Keliška) +++ Valerie Kaplanová - (Babička) +++ Martin Šotola - (Jirka) +++ Miroslav Zounar - (Předseda) +++ Jiří Lábus - (Béďa) +++ Pavel Vondruška - (Tajemník) +++ Luděk Kopřiva - (Farář Otík) +++ Jiřina Jirásková - (Hubičková) +++ Jiří Růžička - (Josef) +++(19.10.2013)

• Gavin87

Vždy jsem se naivně domníval, že homosexuálové mají vybraný vkus. Zdeněk Troška je zřejmě výjimkou. Tento film je jako dělaný pro páteční večer coby hitovka Tv Nova pro široké masy českého publika, jehož intelektuální profil je tímto lidovým humorem, založeným na jednoduchých principech, zcela nadmíru uspokojen. Osobně tento film vůbec neshledávám vtipným, což považuji u filmu s označením komedie za dost podstatný problém. Celý film uzavírá prozíravé poselství Heleny Růžičkové, jehož obsah dosud nebyl naplněn (patrně nebyl dosud ani rozkódován) a absolutně strašná píseň ještě horšího Karla Černocha. Jednu hvězdu dávám na důkaz své velkorysosti.(25.7.2010)

• Stanislaus

Troškova trilogie Slunce seno ... je učebnicovým příkladem toho, že s narůstajícím pokračováním klesá rapidně i kvalita filmu. Kvalitních a vtipných scén ubylo a do popředí se dostaly ty nudné a trapné. A vůbec tomu nepřidal výlet do Itálie či otravná dvojka Dejdar a Kaiser. Zkrátka nejslabší díl celé trilogie, ke které naštěstí nevzniklo další pokračování. Ikdyž to si Troška vynahradil v Kameňácích.(18.8.2010)

• - Pádem na dlažbu při únosu si paní učitelka (Jaroslava Hanušová) přivodila otřes mozku. Síla pádu je vidět i ve filmu, protože tvůrci tam ponechali originální záběr. (rakovnik)

• - Snímka sa stala druhým najnavštevovanejším a tretím najziskovejším filmom v českých kinách pre rok 1991. (Raccoon.city)

• - Manželé, kteří v noci ve stanu komentovali vytí faráře a kulisy, byli bratr a švagrová režiséra Trošky. (Drahoš)