Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

dr.fish

Kenneth Branagh má evidentně nakoukáno hodně starých filmů a vždycky toužil si nějakou tu "ouldskúlovku" natočit. Dead Again je přesně ten typ filmu. Zde totálně vítězí forma nad obsahem. Mísí se tu spousta starých klasik a styl vyprávění vám pořád něco připomíná. Zároveň ale ta jistota, že vlastně víte jak to dopadne, ta uklidňuje, a vy si to "jen" užíváte. Film sice není originálem, ale vytěžil to nejlepší, co se ze staré klasiky vytěžit dá. Banální a zároveň dokonalé finále, výtečnou hudbu, dva pěkné dějové zvraty, hitchcockovské záběry na tváře zkřivené hrůzou a tak dále. Prostě je to tribut starým filmům...80% ()

Amonasr

Mysteriózní thriller přecházející z reality do hypnotických iluzí a naopak, kdy se jen velmi pomalu vyjasňuje, jak to doopravdy je. Napětí se postupně zvětšuje až do strhujícího závěru, který je bohužel tak přepjatý, že to onu pracně budovanou tajemnost nakonec zbytečně shazuje až do téměř směšné absurdity. Takové ve finále ne úplně zvládnuté Psycho. Škoda. Velkým bonusem pro mě naopak bylo vidět v jedné ze stěžejních rolí opět po dlouhé době vynikajícího Dereka Jacobiho. ()

Djkoma

Kenneth Branagh je zvláštní postavou. Režisér i herec, jehož kvality se nedají zpochybnit a jenž si vybírá velmi zvláštní snímky. tentokrát je tu velmi dobře atmosféricky zvládnutý mysteriózní thriller, v kterém se předvádí podle mě velmi kvalitní herci. Příběh může někomu připadat příliš nadpřirozený, ale svou tajemností je naopak velmi příjemný, skoro až osvěžující v době, kdy všechno ve filmech vychází z reality. Černobílé scény jsou pro Kennetha to pravé a on se v nich vyžívá. Pro milovníky této svérázné postavy Hollywoodu jasná volba. Už jen ti herci stojí za to. ()

Gilmour93

Snaží se to být hitchcockovější než Hitchcock s De Palmou dohromady a já jsem to včetně romantických vložek baštil (nejvíce chutnaly dodatečně „odbarvené“ scény z poválečné doby). Do toho svérázný starožitník Jacobi a Williams ze samoobsluhy, který i na malém prostoru potvrdil ojedinělý um přepínat mezi komedií a dramatem. Věřím ale, že po premiéře i sám Branagh zvolal, podobně jak jeden Shakespearův hrdina na Bosworthském poli: „Konec! Království za konec, kde postavy nepoletí ve zpomaleném záběru na skulpturu nůžek..!“ ()

Dale

Tuctový thriller, ktorý ničím neprekvapí a napätie by ste v ňom hľadali márne. A ako päsť na oko pôsobí obsadenie Branagha a Thompsonovej do dvojúloh. Veď je úplny nezmysel, že by sa stretli dvaja ľudia, ktorí vyzerajú presne ako manželia, ktorí žili pred štyridsiatimi rokmi a dokonca ich spája s tým manželským párom ešte niečo neuveriteľnejšie. Proste celý scenár je postavený na hlavu. ()

• Ve filmu se kromě hlavních dvojrolí Kennetha Branagha (Roman/ Mike) a Emmy Thompson (Margaret/ Grace) objeví ještě další dvě. Jeptiška v sirotčinci a policista v psychiatrické léčebně se později objeví jako hosté na party ve 40. letech 20. století. (makimarketa)
  • Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)
  • Vězeňské číslo Romana Strausse (Kenneth Branagh), čekajícího v úvodu filmu v cele na smrt je 25101415. Dne 25.10.1415 se odehrála bitva u Azincourtu. Účastnil se jí anglický král Jindřich V., o němž napsal W. Shakespeare divadelní hru, a kterou Branagh zpracoval jako svůj režijní filmový debut. (makimarketa)