Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

Xavi6

Tohle jsem ještě jakš takš od Trošky přežil. Humor je částečně dobrý, částečně ne, prostě kdybych to měl shrnout, tak polovina filmu byla dobrá, polovina ne. ()

kwoky

Klasika všech klasik. Konečně jsem to viděl celé, tak můžu hodnotit. A protože mě tahle absurdní komedie vždy rozesměje na celé kolo, jdu do plných. Helena Růžičková by za ztvárnění své role v tomto filmu měla dostat Oscara :) ()

Hanes88

Tohle je prostě stará dobrá klasika. Mě zatím určitě neomrzela, i když jsem ji viděl opravdu mnohokrát. Růžičková ve své životní roli :-). Hlášky i vesnická atmosféra byly velice dobré, takže taková lehce nadprůměrná česká komedie. 65%. ()

J*A*M*A*L

Tak tohle je naprostá klasa bez které by asi už česká kinematografie nebyla.Toto už patří mezi ty české filmy které jsou naprosto jasnou klasikou.Já se u toho překvapivě zasmál hodně a bavil perfektně.Vůbec jsem nečekal že zrovna tento typ který je jednoznačně mimo můj věk se mi bude líbit, ale líbilo.Zdeňku Troško no vidíš jak to jde.Po naprosto debilním Kameňáku jsem si alespoň Trošku nezkazil díky této skvělé komedii.Tak dobrý film natočil a musel si u mě vše pokazit tím debilním kameňákem.Konečně i jiná česká komedie která rozhodně stojí za shlédnutí i pro ty kterým se české filmy naprosto nelíbí.I když kdo by toto ještě nemohl vidět že ano.91% ()

Savel

Velice zábavná záležitost letních odpolední. Buranský humor v ještě přirozené podobě (narozdíl od pozdějších filmů) především díky fantastické paní Růžičkové a roztomilým nehercům. Není potřeba nic vytýkat, je to koneckonců záležitost vkusu, nebo možná taky osobní zkušenosti s vesnickou kulturou. Snad jen Forman to umí trochu poetičtěji. ()

peetriss

Film, který dodnes slouží Troškovi jako šablona jeho představy o zábavě. Mnoho jeho následujících filmů je postaveno na tupém kopírování této již ošoupané zábavy. Ve srovnání s dnešní Troškovou hrůznou tvorbou se jedná ještě o poměrně sympatický a zábavný počin, i přesto, že v mírnější formě i tento trpí diplomaticky řečeno typickou Troškovou "neuměleckostí", burantvím a neomaleností. Je zde jedno velké pozitivum - někteří herci v tomto filmu hrají! ()

jabba odpad!

Slunce seno věno ty pěno aneb Kameňák se zvrací 1-4 ..bytostně nemám rád tuhle vidle trilogii a vůbec celou "mistrovu" tvorbu, je mi to moc líto Blaženo. ()

Paldiny

Klasika akú videl z našich končín každý, lenže nevýhodou zostáva že v priemere asi 10x na hlavu. Najmä sa tento fakt odzrkadľuje na percentách a tých majú Jahody z môjho pohľadu málo. Aj po viacerých zhliadnutiach ide stále o sviežu letnú komédiu z typickej Slovanskej dediny, dobre napísanými postavičkami a už zľudovenými hláškami. ()

orkadimenza

Od začátku jsem si říkal, že to jsou čeští Burani z Beverly Hills jak vyšití, takže mi výlevy herců (resp. trapně napsaných postav, viz. Lábus), přišly trapné, hlavně ta stará babka mě srala nejvíc. Prostě tupá ukřičená komedie, která ale narozdíl od Homolků někde ztratila humor. Na druhou stranu se mi líbili mladí herci, solidní Verča Kánská a hodně mě potěšil Pavel Kikinčuk, kterého znám již z Okresního přeboru. Celkový dojem to ale spravit nedokáže, zbytek trilogie asi raději vynechám. Seno Troškovi, Slunce a jahody lepším režisérům. ()

Jeržik

Troška sice není kdovíjaký režisér ale hoštické příběhy mu sedly. Po příčině nepátrejte a raději se bavte kultovními herci a naprosto užasným českým originálním humorem alá hnojař... ()

Damielka

Lochtejte mě, mučte mě, ale mně se se Slunce, seno líbí. Je to venkovská letní komedie se skvělými civilními hereckými výkony, humorem, který si na nic nehraje, a atmosférou přesně vystihující "chcíplého psa" v zapadákově kdesi na jihu Čech. Ještě o něco radši než první mám druhý díl, Slunce, seno a pár facek, ale to už je jiná recenze. ()

Angie91

No podle mě česká nejlepší komedie století... Zdeněk Troška je prostě Bůh a tohle je jeho snad nejlepší tvorba. Když uvážíme, že komedie vznikla za totality a je téměř už 26 let stará, musíte všichni uznat, že komedie je to opravdu nepřekonatelná... ()

Cement73

Vo svojom čase to bola komedia jako blázen... s odstupom času trochu stupídne, ale stále pozeratelné. Objavil som tam dokonca par pozitiv socializmu :))) ()

Ollie235

Trošku jako režiséra nijak shazovat nechci, už se o to tady mnohokrát postarali jiní, ale tohle prostě není dobré. Celý film je jenom trapas za trapasem. Já vlastně nevím, za co vůbec dávám tu jednu hvězdičku. Doufám, že nikdy nenajdu sílu ani odvahu na zhlédnutí dalších dílů. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů