Reklama

Reklama

Slečna bestie

  • USA Freaky (více)
Trailer 5

Kdyby Slečna bestie byla normální horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie (Kathryn Newton) by se s velkou pravděpodobností stala jednou z jeho prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník (Vince Vaughn), si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci. Pokud je ovšem slovo „komplikace“ pro situaci, kdy se ráno probudí v jejím těle, dostačující. Millie je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Navíc má jen 24 hodin na to, aby vrátila věci do normálu, jinak v tom chlapovi zůstane uvězněná navěky. Zatímco se Millie v Řezníkovi trápí a přemýšlí, jak z něho ven, Řezník v Millie si neskutečně užívá. Získal krytí, o jakém se mu ani nesnilo, a navrch k tomu školu plnou nic netušících studentů a studentek, kterými si může prakticky bez práce vylepšovat skóre. Protože koho by napadlo, že se v té naivce, jež byla dosud považovaná za šikanovaného otloukánka, skrývají neukojitelné vražedné sklony? (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (135)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Snad to nejhorší, čím se může už tak hnusná a nesympatická pičinka doprasit k totální odpornosti, je frizúra „Sandra Farzekašová na lovu gádžů aneb Cigánska Barbína“. To znamená odkysličníkovat si hlavu na barvu pochcané slámy, a přitom zachovat černočerné, huňaté brežněvovské obočí. Inu, v dobrém hororu by to ohyzdná neherečka možná i zužitkovala, nikoliv však v přiblblé, povrchní, šablonovité, po sté omleté a ve zvratcích rozpustné demenci pro Instakokoty, kterou ze žumpy nevytáhl ani jako vždy skvělý Vónovic Vincek a jeho dokonalé buzerantské pobíhání. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Christopher Landon se už několika filmy evidentně profiluje jako expert na tyhlety odlehčené teenagerské komedie s hororovými náměty. A mně to víceméně dost baví. Vždycky se sice najde pár výtek (tady třeba rozhovor v převlékací kabině obchoďáku, ten tu je jak pěst na oko), ale v rámci mainstreamové spotřební žánrové tvorby beru mnohem radši tohle, než támhle kolegou zmíněného The Babysittera od McG. Vyhrává to u mne asi díky sympatičnosti postav (nejenom hlavní hrdinka v obou tělech, ale i ti její přicmrndávači jsou na poměry teenage slasherů fakt v pohodě) a typu humoru, který je sice velmi jednoduchý, ale ne laciný a podbízivý. Opening-scene vyloženě skvělá. 7/10 ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Christopher Landon už potřetí dokazuje, že má skvělé nápady, ale jako realizátor z nich nedovede vymáčknout skvělé filmy. Přitom snad poprvé zvládá funkční hororovou atmosféru i solidní gore a navíc má k dispozici dva velmi slušné herce. A bohužel se jako vždycky strašně drží zkrátka. Je to škoda, ty jeho nápady by si zasloužily nápaditější zpracování. Ale to si říkám už od prvního Happy Death Day... ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Skvělá premisa prohození těl teenky se sériovým vrahem, stylový otvírák a ani parádní výkony Vaughna a Newton nestačí pro skvělý biják. Neberte mě špatně, Freaky je fajn zábavná hororově komediální jednohubka, která si už jen pro svůj koncept zaslouží pozornost. Avšak Landon nedokáže tuto premisu využít tak, jak by si zasloužila. Ve srovnání s něčím jako Šílená noc od Wirkoly, kde se nápady nešetří a každá scéna je bohatá šponováním premisy, působí tento kousek jako chudší sestřička, která má sice dobrý nápad, ale zas tak urputně se nepřemýšlelo jak to využít. Čili i těch 102 minut působí jako lehký přestel, vzhledem k tomu jak málo toho snímek nabízí. Škoda. Ale pořád je to velmi fajn. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„POBÍHÁ TADY PSYCHOPAT…“ /// Překvapí zabiják, co má styl, takže Vince Vaughn v další perfektní roli! Jinak je to takový debilní… jo takhle – vono jde o výměnu… (nečtu nevím…). Tak to jó! V tom případě cajk. Prostě píčovina pro pobavení osvěžená trochou gore. Ale na to, že je to píčovina, je to zbytečně dlouhý. A moc teda nevyužili ten potenciál. Hodně debilního chování… a málo ftipu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vypadá jako chlap. A říká, že je moje stará. 2.) Neznám nevýhodu koulí. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (12)

  • Natáčelo se od 21. října do 12. prosince 2019. Točilo se na Denmark High School – 645 Mullinax Rd, Alpharetta. Dále pak v okolí města Alpharetta (Georgie, USA). Natáčení probíhalo také v Minnesotě, Kalifornii a v Georgii na místech Covington Square, Covington, Satellite Blvd NW, Duluth, Tandy Key Ln NW, Duluth, Ring Rd NW, Duluth, Beauty Master - 2100 Pleasant Hill Rd Suite 380, Duluth, a v Kanadě. (fanda124)
  • Film se měl nejdříve jmenovat „Killer Body“. To bylo změněno na „Freaky Friday the 13th“ a poté na finální název Freaky. (Kudly4)

Související novinky

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)

Reklama

Reklama