Slečna bestie

• USA Freaky (více)
Trailer 5

Kdyby Slečna bestie byla normální horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie (Kathryn Newton) by se s velkou pravděpodobností stala jednou z jeho prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník (Vince Vaughn), si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci. Pokud je ovšem slovo „komplikace“ pro situaci, kdy se ráno probudí v jejím těle, dostačující. Millie je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Navíc má jen 24 hodin na to, aby vrátila věci do normálu, jinak v tom chlapovi zůstane uvězněná navěky. Zatímco se Millie v Řezníkovi trápí a přemýšlí, jak z něho ven, Řezník v Millie si neskutečně užívá. Získal krytí, o jakém se mu ani nesnilo, a navrch k tomu školu plnou nic netušících studentů a studentek, kterými si může prakticky bez práce vylepšovat skóre. Protože koho by napadlo, že se v té naivce, jež byla dosud považovaná za šikanovaného otloukánka, skrývají neukojitelné vražedné sklony? (Cinemart)

Trailer 5

HAL

Originální zápletka se dala vytěžit o hodně víc, ale díky evidentně extrémně si to užívajícím hercům Freaky baví dost. I když Vaughn ve svém přehrávání hraje mnohem větší slepici než ve svém původním těle byla Kathryn Newton (která je pak jako psychotický vrah v kožené bundě extrémně mrdatelná, takže dobrý). 7/10 ()

*CARNIFEX*

Až na “P.A.: The Marked Ones” sa Christopher Landon podieľal na viacerých, vydarených, odľahčených, hororových počinoch rôzneho druhu. Jeho všestrannosť a schopnosť zaujať, si už získala širšie publikum, a tak očakávaná novinka “Freaky”, vlastne len splnila to, v čo fanúšik horor žánru dúfal. Zábavu, jednoduchú story za euro € - no najmä gore a celkom nápaditú škálu mordovačiek. Ako čo viac treba, keď sa Vám nechce nad ničím premýšľať? ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 5/10/// PLUS: mám rád námět v podobě prohození těl, některé pasáže, zvláště ty hororové jsou celkem slušně natočené MÍNUS: film nevyužil úplně svůj potenciál, některé části jsou spíš hloupé, skoro trapné/// Shrnutí: Námět, který jsem častěji viděl v romantických komediích (Žába k zulíbání) má celkem potenciál i v hororu. Toto je spíš bohužel i komedie, kde její prvky nefungují naplno a zbytenčně srážejí hororový potenciál, Film se nebere vážně, takže mě bavil, ale dokáži si námět představit i v seriózní rovině. Vince Vaughn nezapře svoji komediální minulost a Kathryn Newton je zajímavá./// Celkem 65%/// ()

bourec

Tak nápad k filmu je výbornej, stejně jako úvodních patnáct minut. Bohužel s výměnou odejde z filmu jakýkoliv pocit napětí, a z filmu se stane čistokrevná komedie s vražednejma sklonama. Jo, jsou tam dobrý momenty, ale Kathy se tváří zpočátku jako mimozemšťan, a Vince, ač si tu svou roli užívá, příliš mu to nejde. Film ne špatnej, ale je to jen průměr. 50%. ()

BoPo

Raz za čas niekto znova skúsi vkročiť do rybníka plného vymenených tiel. Ako základný nápad, pre hororovú komédiu, určite dobrá voľba. Pubina a sériový vrah si vymenia telá a zábava môže započať. Bohužiaľ sa do toho neustále mieša akési totálne tuctové, totálne nudné rodinné/stredoškolské nič. Inak dostanete kvalitne spracované a hlavne krvavé zabíjanie, a našťastie aj celkom vydarené reakcie na nové telesné schránky (močenie po stojačky, strata/zisk fyzickej zdatnosti,...). Videl som tam potenciál, ktorý však nudná a bohužiaľ miestami dosť dlhá vata zriedila na ľahko zabudnuteľnú záležitosť. ()

• Film se měl nejdříve jmenovat „Killer Body“. To bylo změněno na „Freaky Friday the 13th“ a poté na finální název Freaky. (Kudly4)
  • Ve scéně na školním hřišti při zápasu zazní krátký úryvek písně „Physical“ v podání zpěvačky Dua Lipa. (noelcoward73)

Související novinky

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)