Slečna bestie

• USA Freaky (více)
Trailer 1

Kdyby Slečna bestie byla normální horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie (Kathryn Newton) by se s velkou pravděpodobností stala jednou z jeho prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník (Vince Vaughn), si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci. Pokud je ovšem slovo „komplikace“ pro situaci, kdy se ráno probudí v jejím těle, dostačující. Millie je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Navíc má jen 24 hodin na to, aby vrátila věci do normálu, jinak v tom chlapovi zůstane uvězněná navěky. Zatímco se Millie v Řezníkovi trápí a přemýšlí, jak z něho ven, Řezník v Millie si neskutečně užívá. Získal krytí, o jakém se mu ani nesnilo, a navrch k tomu školu plnou nic netušících studentů a studentek, kterými si může prakticky bez práce vylepšovat skóre. Protože koho by napadlo, že se v té naivce, jež byla dosud považovaná za šikanovaného otloukánka, skrývají neukojitelné vražedné sklony? (Cinemart)

Trailer 1

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 5/10/// PLUS: mám rád námět v podobě prohození těl, některé pasáže, zvláště ty hororové jsou celkem slušně natočené MÍNUS: film nevyužil úplně svůj potenciál, některé části jsou spíš hloupé, skoro trapné/// Shrnutí: Námět, který jsem častěji viděl v romantických komediích (Žába k zulíbání) má celkem potenciál i v hororu. Toto je spíš bohužel i komedie, kde její prvky nefungují naplno a zbytenčně srážejí hororový potenciál, Film se nebere vážně, takže mě bavil, ale dokáži si námět představit i v seriózní rovině. Vince Vaughn nezapře svoji komediální minulost a Kathryn Newton je zajímavá./// Celkem 65%/// ()

silentname

"Freaky" je celkom slušná dávka dobrej krvavej zábavy, ktorú stojí za to vidieť. Mám pocit, že Christopher Landon sa celkom určite stáva jedným z mojich obľúbených filmových režisérov. To ale neznamená, že všetko bolo zvládnuté. Už len minimálne skutočnosť, že na škole sa udejú 2 vraždy, ktoré očividne asi všetci prehliadnu a ich telá sa nikdy nenájdu. Napriek tomu, že museli byť nejakým spôsobom na očiach. Takéto nevyriešené detaily pre mňa film trošku posúvajú do negatívnejšej roviny. Okrem toho je tu aj niekoľko síce zaujímavých scénok, ktoré ale reálne film nikam výraznejšie moc neposúvajú. Ako napríklad dialóg Millienej mamy a Vinca Vaughna cez dvierka skúšobnej kabínky. Ale okey. Čo na filme funguje a prečo ma bavil? V prvom rade Vince Vaughn je vynikajúci. A keď má hrať tínedžerku Millie tak je vysoko vtipný. Je vidno, že si tú zábavu užíva a pôsobí to pritom úplne prirodzene a vtipne. Kathryn Newton je tiež veľmi dobrá. A či je utiahnutý šikanovaný outsider alebo chladnokrvný vrah, funguje dobre. Je fajn vidieť aj, že keď sa vrah dostane do tela Millie, nie je všetko tak ako bol zvyknutý. V momentoch, kedy potrebuje disponovať silou situácie nezvláda úplne ideálne. Ale vie improvizovať. Postavy, ktoré tu zomrú ľutovať podľa mňa nebudete. Väčšinou to boli pekní hajzli. A ten učiteľ ako začal "Millie" dokopávať... tam si myslím, že bola skrytá nenávisť z jeho strany. Ostatné postavy sú trošku tradiční hrdinovia tohto typu filmov (ako kamaráti a rodina), ale dávajú tomu potrebnú dávku energie, humoru ale aj toho dôležitého priateľstva. Myslím, že film mal na to, aby bol vynikajúci, ale s výsledkom som spokojný. Už najmä z titulu, že vraždy sú prevedené celkom slušne graficky. Uznávam. Uvidíme s čím príde Christopher Landon nabudúce. Hodnotenie: B ()

BoredSeal

Vaughn je podle očekávání velmi zábavný, řada (dospělých a občas velmi gay) vtipů je povedená, překvapí velmi solidní masakry (mám toho jako divák hodně za sebou, ale tak zdařilý deep throat s flaškou vína jsem v životě neviděl). Vlastně i mládež Vaughnovi zdařile sekunduje a nápad je všeobecně dobrý (podobně jako u režisérových předchozích hororových Hromnic). O hvězdu míň dávám nakonec kvůli místy drhnoucímu spádu, kazí ho postradatelné scény typu Vaughn v převlékací kabince. ()

korbitch22

Ten Landon je ale kluk valibuk. Když už má po ruce naprosto výtečný scénář (Happy Death Day) nedotáhne film k dokonalosti pořádným krvavým ratingem a všechno kazí nudmými bodycounty a když se mu konečně otevře prostor pro naprosto ujeté a výtečně natočené vraždy, udělá to ve filmu který nemá moc dobrý scénář a ničím zajímavým nestrhne (právě Freaky) Vince Vaughn si svého zabijáka uživá a ještě víc perlí coby školačka (Rob Schneider našel zdatného následovníka) a Kathryn Newton je kurevsky píchatelná, ale dva dobré herecké výkony a spousta perfektních vražd (cirkulárka rulezzz) tentokrát na nějaký větší hit nestačí. Ztrácí to tempo a Landonovi se nějak dobře nedaří podat jeho proslulou nadsázku a satiru to i přes parádní odkazy na všechna možná slasherová klišé (návrat vraha, melodie z Pátku 13.). Zatímco Happy Death Day si rád zopakuju oba díly, hlavně těsně před projekcí trojky, tak Freaky viděno, zaznamenáno, občas sem se nahlas zasmál, užil si super vraždy a po dospání komentáře do týdne nebudu vědět, že jsem to viěl.60%. ()

Riddick77

Evidentně nevyužitý potenciál. Scenárista Christopher Landon má skvělé nápady, ale jako režisér spíše selhává a plácá se někde kolem průměru. Jinými slovy, z nějakého důvodu se to bojí rozbalit. A je to škoda, protože premisa baví (a je funkční), vývoj postav se na papíře docela povedl, Vince Vaughn si roli užívá a ďábelská Kathryn Newton nezaostává. 6/10! ()

• Natáčelo se od 21. října do 12. prosince 2019. Točilo se na Denmark High School – 645 Mullinax Rd, Alpharetta. Dále pak v okolí města Alpharetta (Georgie, USA). Natáčení probíhalo také v Minnesotě, Kalifornii a v Georgii na místech Covington Square, Covington, Satellite Blvd NW, Duluth, Tandy Key Ln NW, Duluth, Ring Rd NW, Duluth, Beauty Master - 2100 Pleasant Hill Rd Suite 380, Duluth, a v Kanadě. (ČSFD)
  • Převážná část filmu se odehrává v pátek 13. Též uvolnění filmu proběhlo v pátek, 13. listopadu 2020. (Kudly4)

Související novinky

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)