Kdyby Slečna bestie byla normální horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie (Kathryn Newton) by se s velkou pravděpodobností stala jednou z jeho prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník (Vince Vaughn), si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci. Pokud je ovšem slovo „komplikace“ pro situaci, kdy se ráno probudí v jejím těle, dostačující. Millie je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Navíc má jen 24 hodin na to, aby vrátila věci do normálu, jinak v tom chlapovi zůstane uvězněná navěky. Zatímco se Millie v Řezníkovi trápí a přemýšlí, jak z něho ven, Řezník v Millie si neskutečně užívá. Získal krytí, o jakém se mu ani nesnilo, a navrch k tomu školu plnou nic netušících studentů a studentek, kterými si může prakticky bez práce vylepšovat skóre. Protože koho by napadlo, že se v té naivce, jež byla dosud považovaná za šikanovaného otloukánka, skrývají neukojitelné vražedné sklony? (CinemArt)

Trailer 1

verbal odpad!

Snad to nejhorší, čím se může už tak hnusná a nesympatická pičinka doprasit k totální odpornosti, je frizúra „Sandra Farzekašová na lovu gádžů aneb Cigánska Barbína“. To znamená odkysličníkovat si hlavu na barvu pochcané slámy, a přitom zachovat černočerné, huňaté brežněvovské obočí. Inu, v dobrém hororu by to ohyzdná neherečka možná i zužitkovala, nikoliv však v přiblblé, povrchní, šablonovité, po sté omleté a ve zvratcích rozpustné demenci pro Instakokoty, kterou ze žumpy nevytáhl ani jako vždy skvělý Vónovic Vincek a jeho dokonalé buzerantské pobíhání. ()

tron

No, nebolo to príliš dobré a scenár bol hrozné klišé (okrem ústrednej zámeny, ale vlastne aj tá je hrozne neoriginálna). Ale zas videl som už toľko fakt zlých a nevydarených filmov, že by bolo nefér, aby som tomuto dal menej ako 3*. Najväčším (nielen doslova - 196 cm) plusom snímky je Vince Vaughn. Jeho prácu sledujem už viac ako dve desaťročia a stále je pre mňa slušnou neznámou: len čo podá v niečom skvelý výkon, spravidla to behom roka „dobehne“ nejakou príšernou otrasnosťou, kvôli ktorej nad ním zlomím palicu... aby som ju o rok znova lepil leukoplastom, lebo opäť hral v niečom, čo bolo dobré. V Slečne beštii určite patrí k tomu najlepšiemu a komediálna rovina mu (tentokrát, hral aj v mnohých komédiách, v ktorých bol hrozný) sadla. Nastavované finále v dome ma iritovalo. Christopher Landon ozaj nie je môj obľúbený (pseudo?)hororový režisér. ()

J*A*S*M

Christopher Landon se už několika filmy evidentně profiluje jako expert na tyhlety odlehčené teenagerské komedie s hororovými náměty. A mně to víceméně dost baví. Vždycky se sice najde pár výtek (tady třeba rozhovor v převlékací kabině obchoďáku, ten tu je jak pěst na oko), ale v rámci mainstreamové spotřební žánrové tvorby beru mnohem radši tohle, než támhle kolegou zmíněného The Babysittera od McG. Vyhrává to u mne asi díky sympatičnosti postav (nejenom hlavní hrdinka v obou tělech, ale i ti její přicmrndávači jsou na poměry teenage slasherů fakt v pohodě) a typu humoru, který je sice velmi jednoduchý, ale ne laciný a podbízivý. Opening-scene vyloženě skvělá. 7/10 ()

Fr

„POBÍHÁ TADY PSYCHOPAT…“ /// Překvapí zabiják, co má styl, takže Vince Vaughn v další perfektní roli! Jinak je to takový debilní… jo takhle – vono jde o výměnu… (nečtu nevím…). Tak to jó! V tom případě cajk. Prostě píčovina pro pobavení osvěžená trochou gore. Ale na to, že je to píčovina, je to zbytečně dlouhý. A moc teda nevyužili ten potenciál. Hodně debilního chování… a málo ftipu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vypadá jako chlap. A říká, že je moje stará. 2.) Neznám nevýhodu koulí. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

MrHlad

Christopher Landon už potřetí dokazuje, že má skvělé nápady, ale jako realizátor z nich nedovede vymáčknout skvělé filmy. Přitom snad poprvé zvládá funkční hororovou atmosféru i solidní gore a navíc má k dispozici dva velmi slušné herce. A bohužel se jako vždycky strašně drží zkrátka. Je to škoda, ty jeho nápady by si zasloužily nápaditější zpracování. Ale to si říkám už od prvního Happy Death Day... ()

• Film se měl nejdříve jmenovat „Killer Body“. To bylo změněno na „Freaky Friday the 13th“ a poté na finální název Freaky. (Kudly4)
  • Převážná část filmu se odehrává v pátek 13. Též uvolnění filmu proběhlo v pátek, 13. listopadu 2020. (Kudly4)
  • Natáčelo se od 21. října do 12. prosince 2019. Točilo se na Denmark High School – 645 Mullinax Rd, Alpharetta. Dále pak v okolí města Alpharetta (Georgie, USA). (fanda124)