Reklama

Reklama

Kdyby Slečna bestie byla normální horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie (Kathryn Newton) by se s velkou pravděpodobností stala jednou z jeho prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník (Vince Vaughn), si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci. Pokud je ovšem slovo „komplikace“ pro situaci, kdy se ráno probudí v jejím těle, dostačující. Millie je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Navíc má jen 24 hodin na to, aby vrátila věci do normálu, jinak v tom chlapovi zůstane uvězněná navěky. Zatímco se Millie v Řezníkovi trápí a přemýšlí, jak z něho ven, Řezník v Millie si neskutečně užívá. Získal krytí, o jakém se mu ani nesnilo, a navrch k tomu školu plnou nic netušících studentů a studentek, kterými si může prakticky bez práce vylepšovat skóre. Protože koho by napadlo, že se v té naivce, jež byla dosud považovaná za šikanovaného otloukánka, skrývají neukojitelné vražedné sklony? (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (116)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Snad to nejhorší, čím se může už tak hnusná a nesympatická pičinka doprasit k totální odpornosti, je frizúra „Sandra Farzekašová na lovu gádžů aneb Cigánska Barbína“. To znamená odkysličníkovat si hlavu na barvu pochcané slámy, a přitom zachovat černočerné, huňaté brežněvovské obočí. Inu, v dobrém hororu by to ohyzdná neherečka možná i zužitkovala, nikoliv však v přiblblé, povrchní, šablonovité, po sté omleté a ve zvratcích rozpustné demenci pro Instakokoty, kterou ze žumpy nevytáhl ani jako vždy skvělý Vónovic Vincek a jeho dokonalé buzerantské pobíhání. ()

tron 

všechny recenze uživatele

No, nebolo to príliš dobré a scenár bol hrozné klišé (okrem ústrednej zámeny, ale vlastne aj tá je hrozne neoriginálna). Ale zas videl som už toľko fakt zlých a nevydarených filmov, že by bolo nefér, aby som tomuto dal menej ako 3*. Najväčším (nielen doslova - 196 cm) plusom snímky je Vince Vaughn. Jeho prácu sledujem už viac ako dve desaťročia a stále je pre mňa slušnou neznámou: len čo podá v niečom skvelý výkon, spravidla to behom roka „dobehne“ nejakou príšernou otrasnosťou, kvôli ktorej nad ním zlomím palicu... aby som ju o rok znova lepil leukoplastom, lebo opäť hral v niečom, čo bolo dobré. V Slečne beštii určite patrí k tomu najlepšiemu a komediálna rovina mu (tentokrát, hral aj v mnohých komédiách, v ktorých bol hrozný) sadla. Nastavované finále v dome ma iritovalo. Christopher Landon ozaj nie je môj obľúbený (pseudo?)hororový režisér. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Christopher Landon se už několika filmy evidentně profiluje jako expert na tyhlety odlehčené teenagerské komedie s hororovými náměty. A mně to víceméně dost baví. Vždycky se sice najde pár výtek (tady třeba rozhovor v převlékací kabině obchoďáku, ten tu je jak pěst na oko), ale v rámci mainstreamové spotřební žánrové tvorby beru mnohem radši tohle, než támhle kolegou zmíněného The Babysittera od McG. Vyhrává to u mne asi díky sympatičnosti postav (nejenom hlavní hrdinka v obou tělech, ale i ti její přicmrndávači jsou na poměry teenage slasherů fakt v pohodě) a typu humoru, který je sice velmi jednoduchý, ale ne laciný a podbízivý. Opening-scene vyloženě skvělá. 7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„POBÍHÁ TADY PSYCHOPAT…“ /// Překvapí zabiják, co má styl, takže Vince Vaughn v další perfektní roli! Jinak je to takový debilní… jo takhle – vono jde o výměnu… (nečtu nevím…). Tak to jó! V tom případě cajk. Prostě píčovina pro pobavení osvěžená trochou gore. Ale na to, že je to píčovina, je to zbytečně dlouhý. A moc teda nevyužili ten potenciál. Hodně debilního chování… a málo ftipu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vypadá jako chlap. A říká, že je moje stará. 2.) Neznám nevýhodu koulí. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Christopher Landon už potřetí dokazuje, že má skvělé nápady, ale jako realizátor z nich nedovede vymáčknout skvělé filmy. Přitom snad poprvé zvládá funkční hororovou atmosféru i solidní gore a navíc má k dispozici dva velmi slušné herce. A bohužel se jako vždycky strašně drží zkrátka. Je to škoda, ty jeho nápady by si zasloužily nápaditější zpracování. Ale to si říkám už od prvního Happy Death Day... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Film se měl nejdříve jmenovat „Killer Body“. To bylo změněno na „Freaky Friday the 13th“ a poté na finální název Freaky. (Kudly4)
  • Převážná část filmu se odehrává v pátek 13. Též uvolnění filmu proběhlo v pátek, 13. listopadu 2020. (Kudly4)
  • Natáčelo se od 21. října do 12. prosince 2019. Točilo se na Denmark High School – 645 Mullinax Rd, Alpharetta. Dále pak v okolí města Alpharetta (Georgie, USA). (fanda124)

Reklama

Reklama