Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

Wormboy

Nadupany akcnak, v ktorom aj Jean Claude dokazuje,ze to vie v novom prostredi plnom technologii. S Denisom Rodmanom im to spolu ide vyborne. Prevelika skoda,ze v naslednych rokoch majster Van Damme prepadol do hlbin beckovoceckovych kravin,ktore sa mu nepodarilo zmazat ani nadpriemernym Wake of Death. Stale vsak verim v navrat majstra, aj ked asi zase o nieco vacsou hrcou na hlave. ()

zette

Ucebnicovy beckovy film. Na prvni dojem se snazi osilnit akcnima scenama, prostredim, vse ale pusobi strasne krecovite a trapne. Kamera ale spatna neni a Rodman s Rourkem potesi. ()

emo

Posledný slušný film od belgického svalnáča. Sám seba nebere vážne, čo je len dobre. Rodman je skvelý. ()

c.tucker

Tak nevim co s tímhle počinem počít. Van Damme už vyčpělej, totálně zničenej drogama, ale přece jen lepší počin jeho končící éry. Rodman celkem v cajku. Děj taky není úplně k zahození. ()

Nivenx

Docela dobrá oddychovka. Klasicky hrající Van Damme, luxusní Rodman, který se stará o komediální stránku a dobrej záporák. Průměr. 50% ()

Decker

Tenhle film ma diky Rodmanove ucasti docela dobry naboj a nepotaci se pouze v rovine klise a podprumeru. Van Damme je vsak uz vycpela ikona VHS kazet a neprinasi naprosto nic noveho nedej boze zajimaveho. ()

fantoci

Původně jsem chtěl dát tomuto akčnímu snímku pouze dva body, ale jelikož se v něm vyskytlo pár poměrně vtipných situací, bod přidávám. Ale jinak žádnou hodnotu nemá. ()

Jizni Tlapa

Double Team je netradiční JCVD podívaná a sice ze třech důvodů. Jde o film s velmi zajímavými exteriéry ( ostrov, ztracený uprostřed oceánu, závěr v Colloseu ), s kvalitní zápletkou a velmi charismatickým obsazením! S obsazením, ne však ústřední dvojice, nýbrž duo Stavros a Yaz! Role Stavrose sedla Mickymu dokonale, neboť i Micky sám je fyzickým zjevem tak trochu slizák ( zároveň však veliký sympaťák ) a charisma blond-zeleno-modro všelijakého Rodmana dává tomuto akčnímu kousku nádech něčeho netradičního a nového. I scénář pochytal pár kvalitních a vtipných hlášek a nebýt "ubrečených" záběrů se synkem, byl by Team oprávněný adept pěti hvězd! ()

Sfinkter

Duch devadesátkových akčních béček s oblíbenými hrdiny na vás dýchne, ale Double Team postrádá více klasických soubojů a snaží se nastolit nějaký smysluplný děj - to mu však vůbec nejde. Rodmanovi role zábavného dlouhána sedla dobře a jeho postavu si musí oblíbit každý. ()

lennyd

Jack Quinn. Jméno, při kterém běhá teroristům mráz po zádech a zločinci se utíkají schovat do svých úkrytů. Ale i mistr tesař se někdy utne, a Jack Quinn zaváhá, když má na mušce zákeřného Stavrose. Toto selhání pro Quinna znamená odchod do důchodu, ale nepředstavujte si, že bude sedět někde v parku a krmit ptáčky. Špičkoví agenti jsou i v "důchodu" pro vládu příliš cenní, takže je "zavírá" do luxusního vězení na jistém ostrově, kde pomáhají analyzovat zprávy teroristů z celého světa, ale pro své blízké jsou mrtví. Jednoho dne si ale Quinn všimne zprávy od Stavrose, která naznačuje, že unesl jeho ženu - a Quinn nemá moc času, aby z ostrova uprchl a svoji ženu zachránil ... Nestává se moc často, že by v akčních filmech Van Damma (a jemu podobných) byla nějaká originální myšlenka - to se ale Double Teamu nedá upřít, nápad s vězením pro vysloužilé (a "mrtvé") agenty je určitě zajímavý (a skoro bych řekl, že i velmi reálný - kdepak na něm autoři asi byli?). To se ale nedá říct o zbytku filmu, který je naprosto tuctový a nezajímavý, a (bohužel) ani Van Dammova bojového umění zde není tolik, kolik bychom si přáli. Takže snad jen zbývá pochválit Dennise Rodmana jako příjemné oživení jinak docela nudného filmu... ()

Beky

Pro mě jednoznačně nejlepší akční role JCVD!!! A jeden z nejujetějších filmů své doby, jaký jsem kdy viděl!! Nonstop akce, poměrně velmi zajímavé triky a Van Damme ve vrcholné formě!! A teď k dalším kladům, tramtadadá...Mickey Rourke absolutní záruka kvality do záporné role, super charisma a na konci filmu mi ho bylo i trochu líto!! A Dennis Rodman jako side-kick, vůbec ne špatně, škoda, že pak natočil humus Simon Sez, ale kdo by od něj čekal karieru akčního hrdiny, díky Double Teamu si ho budou pamatovat všichni!! Verdikt: Vynikající nonstop akce bez zbytečného přemýšlení, nic víc, nic míň!! ()

ywo666

Podarené aj nepodarené dielo. JCVD je ako herec slabý, ale je sympatický a hlavne je to martial arts borec. Rovnako Rodman je otrasný herec. No a čo, keď jeho postava je dobre spravená a s jeho imidžom a vytiahlou postavou pôsobí ako osviežujúci element. Kto ale najviac zráža film je Hark Tsui. Už pri Knock off sa mi jeho štýl nepáčil a doeble team na tom nič nezmenil. Škoda. Iba tri *. ()