poster

Vyrovnat si účty

 • Austrálie

  Gettin' Square

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

Austrálie / Velká Británie, 2003, 100 min

 • G3000
  ****

  Slušná australská krimikomedie. Sice působí vizuálně trochu sterilně a na začátku jsem se v tom trochu zamotal, ale příběh (jakkoliv je klišovitý) je výborný, docela jsem se i zasmál. Filmu, ale vévodí herci - David Wenham je prostě skvělý, Timothy Spall též a Worthington je rozhodně sympatickým (i když průměrně hrajícím) hrdinou. 75%(6.12.2011)

 • rockwoman
  ***

  Sam Worthington mě od začátku "uspával" což je škoda, protože z jeho role by se určitě dala vyždímat nějaká ta emoce nebo akce. Jediný kdo tomu tady dodal trochu vtipu byl David Wenham v roli střelenýho občas mírně sjetýho pošuka věčně pobíhajícího v drastických žabkách :-) Takže taková pohodová, průměrná, pomalým tempem se ploužící podívaná na jedno zkouknutí.(22.8.2013)

 • Phobia
  **

  Během první poloviny filmu se této komedii stěží jednou podařilo zvednout mi nepatrně koutek v úsměvu. Drama? Krimi? Hmm, necítila jsem ani špetku napětí, zájem o děj a jeho hrdiny se pohyboval někde těsně nad hranicí 32 stupňů Fahrenheita. Zmatená, roztříštěná forma příběhu taky přliš nepomáhala k většímu zaujetí a marně pátrám po jediné ingredienci filmu, co by si zasloužila větší chválu... Mám se podělat nadšením, že v tom hraje nastávající pan avatar/infiltrační terminátor? Nebo že tam ve slipech cupitá Faramir? Ne, skutečně nic na mě nezapůsobilo nadprůměrně, konec přemýšlení - "Vyrovnat si účty" nestojí za další můj čas. Usnula jsem zhruba po 40-ti minutách a nijak toho nelituju. 40%(15.4.2010)

 • bourec
  ***

  Tak tohle se hodně podobalo těm připitomělejm anglickejm komediím,ve kterejch vystupujou takový ty feťáčci s dutejma makovicema,a já jich vždycky mám plný zuby.Tady je taky jeden,slizoun v čínskejch pantoflích a vykrojenejch trenclích,a já při každym záběru na něj měl sto chutí po tv hodit popelník.Sice se ve filmu objevily i vtipný hlášky,ale za víc než 50% to nebude.(11.4.2010)

 • gudaulin
  ***

  Kriminálních komedií, které se snaží zabodovat spoustou coolových postaviček, sympatickým hrdinou a zápletkou s překvapivým vyústěním na konec, produkují studia ročně desítky a v jejich inflaci tenhle australský snímek příliš nevyčnívá. Rozhodně není tak špatný, aby zavdal příčinu k nějaké fundamentálnější kritice, ale charisma má snad jen sympatický defraudant zahraný Timothym Spallem známým ze série o Harry Potterovi. Spoustě dalších herců nebo jejich postavám k dokonalosti hodně schází a film taky jen obtížně balancuje mezi kriminálkou a komedií. K legendám v příslušném žánru, jako je Podraz, vzhlíží tenhle film jen z velké vzdálenosti. Celkový dojem: 55 %.(7.8.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace