Lepší zítřek 3

• Hong Kong

Ying xiong ben se III: tzu yang tsu gor

英雄本色 III夕陽之歌

Ying hung boon sik III: Zik yeung ji gor

A Better Tomorrow III

A Better Tomorrow 3: Love and Death in Saigon

Lepší zajtrajšok 3

Akční

Hong Kong, 1989, 105 min (SE: 123 min)

Horace Wong

John Woo, Hark Tsui

David Wu

Hneď na začiatok treba uviesť na správnu mieru že aj keď nesie film podobný prívlastok ako predchádzajúce dva diely a tiež že tu vystupuje jedna z hlavných postáv Mark(yun-fat) tento film ma s predchádzajúcimi dvoma dielmy pramálo spoločné. Najväčšou chybou bolo, že sa réžie chopil Tsui Hark, ale nie preto, že by bol zlý režisér, či už sa jedná o swordsmana alebo do poslednej kvapy krvi , je to neskutočne zručný režisér a ja ho mám rád, ale a batter tomorrow je skrátka typická woo- ovská látka, ktorú nikto iný nedokáže natočiť s citom a s takou dokonalosťou ako John Woo, a na filme je to veľmi poznať. Nech sa akokoľvek Tsui snaží naviazať na úspech nedarí sa mu to. Niektoré scény sú úplne zbytočné, niektoré postavy tiež a tak sa nakoniec pozeráte na skoro dvojhodinový film, ktorý je doslova a do záberu poskladaný s rôznych nápadov, ktoré aj v tých najemotívnejších scénach nefungujú a taktiež ani v tých akčných a film vybudovať na takej hlúpej zápletke a obaliť ho dokonalým vizuálom ešte neznačí že sa to bude niekomu páčiť tak ako predchádzajúce časti. Normálne by to bolo za dve ale kvôli Fatovi a Harkovi to zvýšim na tri, aj keď som sa veľmi premáhal. Lepšie ak ukončíte sériu druhým dielom. Vyhnete sa tak sklamaniu(1.3.2009)

Vyložená nuda to určite nie je, Tsui bol v tej dobe ešte v slušnej forme, ale jeho snaha urobiť z toho trochu hlbší a emocionálnejší akčný film, ako to dokázal s prvými dvomi dielmi jaho kamoš John, skončila pri zbytočne naťahovanej romanci plnej telenovelových dialógov, zavŕšenej sériou slušných prestreliek. Slabšie ako prvé dva diely, ale rozhodne to patrí k nadpriemeru HK produkcie 80. rokov.(13.11.2007)

• Isherwood

Profláklé melodrama poloviny první a přepálená přestřelka půlky druhé si dávají vzájemně na hubu v souboji o životní minimum vzájemné symbiózy, ale nakonec bohužel prohrávají obě. Hark Tsui sice není úplný rutinér, ale ta telenovela teče jak cukernatějící sirup a rachotící kvéry jsou prostě jenom odzívanou změtí zpomalených záběrů zoufale žadonící o špetku tvůrčího nápadu. Navíc to celé trvá dvě hodiny. Uf!(22.2.2010)

Jednoznačně nejslabší z celý série, ale přesto slušná akční zábava, kterou ale oproti předchozím dílům trochu sráží zbytečná dvouhodinová délka a do příběhu zakomponovaný občanský nepokoje a vietnamská válka. Krom toho z předchozích dílů to už zbyl jen Chow Yun-Fat, kterej ale nese jméno postavy z jedničky, což mě trošku mate. Jestli to má být prequel a nebo ne, fakt sem to z toho moc nepoznal, nicméně akce spousta, mrtvol taky a závěr ve velkým stylu(20.12.2008)

Kdepak, tohle není zbytečný vietnamský prequel k Woovým Lepším zítřkům. Tohle je důležitá součást mytologie, protože se dozvíme, kdo vymyslel Markovi (Chow Yun Fat) image a naučil ho střílet. Tsui Hark přidal v postavě slečny Chow (hrané skvělou Anitou Mui) romantický prvek a učinil ji zcela rovnocennou mužským hrdinům. Olga Sommerová by měla radost!(22.1.2007)

• Yun-fat Chow

• - John Woo měl původně také režírovat třetí díl, ale producent Tsui Hark mu to nedovolil kvůli ukončenému přátelství a rozhodl se režírovat tředí díl sám s nově napsaným scénářem. Wooův připravený scénář k třetímu dílu nakonec přepsal s několika změnami a pojmenoval názvem Kulka v hlavě, který o rok později natočil. (tequilla)