Lepší zítřek 3

• Hong Kong

Ying xiong ben se III: tzu yang tsu gor

英雄本色 III夕陽之歌

Ying hung boon sik III: Zik yeung ji gor

A Better Tomorrow III

A Better Tomorrow 3: Love and Death in Saigon

Lepší zajtrajšok 3

Akční

Hong Kong, 1989, 105 min (SE: 123 min)

Horace Wong

John Woo, Hark Tsui

Jednoznačně nejslabší z celý série, ale přesto slušná akční zábava, kterou ale oproti předchozím dílům trochu sráží zbytečná dvouhodinová délka a do příběhu zakomponovaný občanský nepokoje a vietnamská válka. Krom toho z předchozích dílů to už zbyl jen Chow Yun-Fat, kterej ale nese jméno postavy z jedničky, což mě trošku mate. Jestli to má být prequel a nebo ne, fakt sem to z toho moc nepoznal, nicméně akce spousta, mrtvol taky a závěr ve velkým stylu(20.12.2008)

Je to dosť dobrý akčný film s Chow Yun-Fatom, ktorý je záverečným dielom výbornej trilógie. Má zaujímavý príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa vo Vietname počas vojny zamilujú do rovnakej ženy, ale zapletú sa aj s nesprávnymi ľudmi a tak spolu s otcom odídu do Hong Kongu, kde si ich ale problémy nájdu. Ale myslím si, že mohol byť o niečo lepšie spracovaný, aj takto je dobrý, ale nájde sa tu viacero slabších miest. Odohráva sa ešte pred oboma predchádzajúcimi dielmi a predstavuje dobu, ked´ ešte Chow Yun-Fat nemal s akciou prakticky žiadne skúsenosti a tak aj jeho schopnosti sú mizivé. Akcie je tu málo, sú tu len tri prestrelky, ale som s nimi spokojný. Ich choreografia nie je až tak zaujímavá, ale sú dobre natočené a je v nich dostatok zabitých. Chow Yun-Fat tu nepredvedie takmer nič, postará sa prakticky iba o zaujímavé zničenie tanku, ale celkom slušne ho nahradí Anita Mui, kvôli ktorej umrie niekoľko desiatok ľudí. Som tu celkom spokojný aj s réžiou a vizuálnou stránkou filmu. Myslím si, že je potrebné nepozerať sa na tento film ako na tretí diel série, ale ako na samostatný film. S predchádzajúcimi dielmi aj tak nemá moc spoločné a ani sa im v ničom nevyrovná. Tsui Hark je nepochybne schopný režisér, ale Johna Woo mám radšej a on je predsa aj expertom na tento typ filmu. To dokázal aj podobným filmom Guľka v hlave, ktorý sa mi páči viac. Ja som to aj urobil, nečakal som plnohodnotný diel série a tak som aj dosť spokojný. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 72%.(15.11.2009)

Treti diel znova sleduje osudy Marka Gora, kedze sa jedna o prequel jednotky. Postupne zistujeme ako sa z Marka stal taky schopny gangster a strelec. Bohuzial na reziserskej stolicke nastala zmena. Woo nahradil Tsui Hark, ktory aj ked produkoval predosle dva diely, tak ma uplne iny rezijny styl ako Woo a mne prilis nevyhovuje. V centre deja stoji osudova zena v podani Anity Mui okolo ktorej sa motaju jak nasi hrdinovia, tak aj zaporaci, jak nejaky zblbnuti trubci, ktorym narusa vztahy. Dokonca je aj v akcii za najväcsieho borca a Chow Yun-Fata uci poriadne bojovat. U Wooa by takyto silny zensky element nemal narok. Namiesto kamaratstva na zivot a na smrt medzi chlapmi sledujeme otravnu romantiku na urovni telenovely. Jedinym zadostucinenim je, ze ta pipina neskonci ani s jednym zblbnutym zrebcom ale zasluzene chcipne. Akcia v Harkovom prevedeni mi tiez nesedi. Uz to nie su stylove akcne prestrelky ale hromadna vrava jak z vojnoveho filmu bez vyrazneho stylu. Je ich tu dost, ale po chvili mi pripadali monotonne a rovnako nudne ako dejova omacka. Vysledkom je priemerny film a mizerny pridavok slavnej serie, ktory je vlastne uplne zbytocny. 5/10. Kto vie ako by to dopadlo, keby sa Hark a Woo nepohadali a Woo by natocil aj trojku. Bullet in the Head, ktory mal byt pribehom trojky naznacuje, ze by to bola pecka.(15.1.2017)

• SeBig

Zbytečně dlouhý, oproti předchozím dílum minimum akce a ani nevim jakou to má vlastně souvislost s těma předchozíma dílama?? Jediný, že tam hraje Chow. Vubec mi to nepřišlo jako gangsterka, je to uplně jiný kafe, a to mě nebavilo. Zklamáání jsem očekaval, takže no suprises.. jediný co mě dost bavilo byla ta šikana na letištní prohlídce.(16.6.2017)

• Chrustyn

Třetí a poslední díl "Lepšího zítřku" opět s Chow Yun-Fatem, avšak tentokrát bez Johna Woo. Režie se ujal zdatný Hark Tsui ale kvalitativně se po kultovním prvním dílu a slušném díle druhém jedná o obrovský propad, který má s předchozími díly pramálo společného a popravdě by se to klidně mohlo jmenovat úplně jinak. Nezajímavý příběh, toporní herci a naprosto nezvládnutá akce, kde se režisér snaží přiblížit mistrovi ale spíše ho paroduje.(6.9.2010)

• - John Woo měl původně také režírovat třetí díl, ale producent Tsui Hark mu to nedovolil kvůli ukončenému přátelství a rozhodl se režírovat tředí díl sám s nově napsaným scénářem. Wooův připravený scénář k třetímu dílu nakonec přepsal s několika změnami a pojmenoval názvem Kulka v hlavě, který o rok později natočil. (tequilla)