Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy. (Falcon)

noKOMERZIALL

Bavilo mě to, moc. Prušinovský opět velmi přesně vystihl atmosféru místa děje. Vím to, protože jsem ve Cvikově vyrůstal a žil 27 let. Naprosto přesné, Žaneta je skutečná, postavy se chovají realisticky přesně tak, jak se tam lidé chovají. Za mě perfektní film a s vynikajícími herci. ()

Rindi odpad!

Kvúli kameře - na to se nedá koukat, z neustálého škubání kamerou bolí oči i hlava. Vydržel jsem to asi 10 minut. Jinak to možná nemusel být špatný film... ()

gapa466

Párkrát jsem se zasmál, ale převážnou část filmu jsem se před sebou styděl, že se na to dívám.  Přitom jsem si říkal, ať si za své peníze každý dělá co chce. Pak jsem ovšem přečetl větu: Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 10 milionů korun. ()

Kelinej

Film vyznívá jako taková trochu vtipnější televizní inscenace. Dívat se na něj dá, ale z paměti rychle vyprchá. ()

pCCb

Dal bych hvězdy 2, protže nesnáším filmy, kde jsou v hlavních rolích hovada a hajzlové, kteří si navíc myslí, že jsou nad ostatními a slušnej člověk to odnáší. Ale konec tu jednu hvězdu přidal. A kdyby mě většina postav neiritovala, tak by o bylo na 4. ()

mach333

Ve světle jiných českých komedií se mi tahle líbila. Cvikov jak vyšitej, to samý postavy socek a asociálů. Obzvlášť Tatiana Dyková byla výborná. Takže za mne OK. ()

marcel5

Nečekal jsem moc, ale dostal jsem mnoho. Pro mne dobrá road movie bez předvídatelného konce, za tento pocit jsem moc rád. Možná přestávám mít rád Štěpána Kozuba, tak tady byl fakt dobrej grázl, ten to snad ani nehrál :-) Celé je to uvěřitelné a velmi mě film pobavil na první svátek vánoční. Kryštof už mi tak nějak do té role seděl samozřejmostí, ale i ty kritické okamžiky mu šli dobře Tatiana Dyková tam taky udělala dobrý výkon. No a Donutil, ten tam svou náladou vysloveně patřil. Policosta mohl být trochu lepší, ale špatný vysloveně nebyl. Co se týče děje, asi jsem byl rád, že to nebylo moc zamotané a v tom možná byla síla. Je tedy mrzuté, že je zde tak nízké hodnocení... A nedám méně než mohu a chci. ()

bambiz

A nakonec proč vlastně ne? Když se na to dívám jako na žánrovku, je to v podstatě dobrá bláznivá komedie, za mě tři a půl. ()