Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy. (Falcon)

Trailer 2

tomeš

Tohle bylo o hodně lepší, než jsem čekal. Smál jsem se, až jsem se za břicho popadal, a to se mi v kině moc nestává. Navíc to bylo i dojemný, ale hlavně dobře udělaný a naprosto geniálně zahraný, Kozub, Ferro a Dyková dali herecký koncerty. Jak trefně poznamenal Plangi, tohle kdyby takhle natočili v Americe, je to trhák s Oscarem. ()

necisty

Zklamalo mě to neuvěřitelně. Jasně, nemá to tu plno procent, ale aby měl i český film 65%, to musí vypadat úplně jinak. Vtipy trapné, ženou se sice za jedním zajímavým zážitkem, ale zápletka je velmi slabá. Podle mě Kozuba kompletně nevyužili, nebo je fakt dement. Perfektní byla jen Vilhemová. ... MKUH ()

Big Bear

Štěpána Kozuba a vlastně i dalších z Tygrů začalo být po covidu poněkud moc. Navíc jejich výkony oscilují mezi podařeným humorem, celkem solidním herectvím, ale i trapností. Ono je to asi dáno hlavně tím, že jejich specializací je improvizace. Ta docela funguje v jednotlivých skečích, ale hůře už jako celovečerák ze skečů slepený. Myslím si, že o tom své ví sám slovutný Rowan Atkinson alias Mr. Bean. Kdo s tímhle problém nikdy neměl jsou Monthy Pythons, ale to je už jiná liga. Měl jsem tedy trochu obavy co z tohohle bude. Poslední jejich celovečerák  Tři Tygři ve filmu: JACKPOT byl u mně za odpad. Ale mám rád roadmovie, slyšel jsem, že v tom T. Dyková hraje hodně solidní fetku a i účast Blaníka Marka Daniela a hlavně Kryštofa Hádka dávala záruky koukatelnosti. Nebudu dlouho napínat, je to dobré. Zasmějete se u toho. Kozub tu moc netlačí na pilu a přesto že opět hraje wxota je to vtipné. Syková, to je na nějakou cenu. jednak maskérů a potom i pro ni. :-). jako... tohle bylo fakt na úrovni! Kryštof Hádek si drží (a snad i bohudík) role dost podivnejch týpků, pořád mám ještě spadlou bradu z filmu Kobry a Užovky a tady opět zahrál naprosto luxusně borce z autobazáče. U Ferra mohu konstatovat, že když chce, tak hrát umí. A jelikož moc nových českých komedií není u kterých bych se za poslední dobu zasmál, tak budu velkorysý a dávám za 4 pneumatiky Dunlop. * * * * ()

LEGACY

Vyšlo to tak nějak na deštivou a mrazivou Sametovku. Asi nejvíc film zabilo moje očekávání, automotorová kultura, jenž neholduji, ale stále mi přijde, že zahraniční potenciál této cesty byl nenaplněn. Kupodivu mi nevadili postavy, příběh ovšem, byť propletený a zajímavý, se nemohl stát jakousi kostrou. Tato doba patří každopádně Kozubovi, hraje bravůrně. Ocenil bych také drobné detaili, které nám Čechům dělají v zahraničí potíže, jako například koupě křupínků. Počítali jste kurva, piča, doprdele? ... ()

Marcos22

Jan Prušinovský si splnil sen a natočil mužskou verzi Babovřesek, a zároveň jeden z nejzbytečnějších počinů české kinematografie, ve které si bere na paškál narkomany, pejskaře a boubelky. Pokud spadáte do jedné z těchto tří skupin či hůře do všech tří, vyhněte se Grand Prix obloukem. Zakládání humoru na zesměšňování řady skupin obyvatel patří k té nejpovrchnější formě zábavy. Ta možná platila u režisérova předchozího počinu z fotbalového prostředí, zde však působí přespříliš uměle a absurdně. Pakliže jako autor servírujete divákovi film tím způsobem, že v něm vytváříte nedůvěru vůči každé jedné scéně, pak ani on nebude důvěřovat vašemu filmu. Grand Prix se doporučuji vyhnout zejména motoristickým fandům, protože vyjma samotného názvu nemá snímek s tímto sportem nic společného. Třešničku na téhle nevydařené taškařici dodalo značně ukvapené zakončení, které na mě působilo asi stejným dojmem, jako když si člověk náhle uvědomí, že přežvykuje třicet minut stále stejnou žvejku bez chuti, a v ten moment ji vyflusne. Na vyhazování pejsků z jedoucího auta taktéž nic zábavného nevidím. Jednu hvězdičku dávám za herecké výkony tria Dyková - Donutil - Ferro. Pokud máte v oblibě road movie žánr, doporučuji z tuzemské tvorby sáhnout po Pusinkách Karin Babinské. 👎 (17.11.2022, Kinobox projekce) ()

• Od první verze scénáře až po premiéru v kinech uplynulo deset let. (KGBelik)
  • Ve scéně, kdy na začátku filmu vyhodí Štětka psa z okna auta, se jedná o dva různé psy. Jeden pes sedí nejdříve vzadu v autě, ten je bílý, při vyhazování z okna se už jedná o jiného psa – zlatavé barvy a jiné rasy. (Dawe2)
  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 10 milionů korun. (SONY_)