Epizody(6)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

Idego

Tak jsem se donutil dokoukat to celé. Neměl jsem. Kdyby v Andělech nebyli ti andělé, dalo by se z toho udělat celkem ucházející drama o AIDS krizi s pár dobrýma hereckýma výkonama a slušnou dynamikou vztahů o poloviční stopáži, ale tohle? Natahovaný pseudoumělecký užvatlaný nic! Zejména scény s andělem Emmou Thompson jsou neuvěřitelně lacině zpracovaný a k uzoufání nudný. Že se navíc snaží být zároveň vtipný pak vyloženě bolí. Podobně bolestivé je sledovat snahy o politicko-filozofickou kritiku konzervatismu, které se omezují na Louisovy povrchní intelektuální angry rants. Žádná hloubka, jen uječená nesympatická postava. Zbytek scén je pak až na světlé výjimky (zéjmena Al Pacinovy scény s telefonem) maximálně průměr. Nechápu, kde se u této nudné natahované slátaniny vzalo tak vysoké hodnocení a co na tom tolik lidí vidí. Kde je ta genialita? Kde je ta nepopsatelná atmosféra? Viděli jsme stejný seriál? ()

Karush

Veľmi rozporuplný film, chvíľami som bola úplne nadšená z príbehu, ale chvíľami som mala chuť dať odpad!. Počas tých 5-tich hodín a zo sľubného hereckého obsadenia ma zaujala len Mary-Louise Parker a Justin Kirk, k ostatným som si nevedela vybudovať žiaden vzťah ani pochopenie pre nich som nedokázala získať. Asi som potom úplný filmový neznalec, ale to siahodlhé 5-hodinové filozofovanie o mormónoch, viere, politike, AIDS-e a živote po živote ma skutočne nedokázalo zaujať, jedine záverečný doslov by si zaslúžil všetky tie chvály, uznania a ocenenia. ()

Cushing

Po skvělém, překvapivém prvním dílu se to začalo otravně táhnout. Nápad výborný, angažování špičkových herců na místě. Stojí za jedno shlédnutí, a to určitě. ()

terunka003

Nadčasové, filozofické, mysteriózní, dramatické, smutné, fantazijní. A chvílemi trochu bláznivé. Výborná myšlenka, natočit něco takového. Boj o život, o žití i s vážnou nemocí, touha po vlastních soukromých úspěších, po svobodě, unikání tvrdé realitě a odpor proti pravidlům náboženství. To vše vysvětleno přes nebeská stvoření v podobě andělů, kteří chtějí návrat Boha a zastavit tak vývoj lidské populace. Vztahy mezi nebem a zemí, mezi realitou a vlastním sněním. Do toho hrůzy z AIDS, vlastní přiznání sexuality a trocha arogance v životě jednoho důležitého člověka. Co se týče hereckých výkonů - pro mě opět nejlepší Emma Thompson, překvapil mě i výkon představitele hlavní postavy Priora Waltera (Justin Kirk). Mezi námi - byl úchvatný ve své vizi kdy seděl nalíčený před zrcadlem. Herci sympatičtí, výkony přesvědčivé. Kdo mi tedy absolutně neseděl byl jak jak postavou - Louise, tak i nesympatickým člověkem - Ben Shenkman. Tento seriál doporučuji asi všem normálně uvažujícím divákům. ..myšlenek bylo mnoho, nevím jakou vybrat a napsat.. ()

venison

Asi nejsem pravá cílovka pro tento druh seriálů.. Homosexualita mi rozhodně nevadí, což se nedá říct o ortodoxním náboženství.. I přes kvalitní obsazení, vydařené herecké výkony a zajímavou režii jsem se díky tématice nedostala dál než k druhému dílu.. ()

Wendy

Dílo, v souvislosti s nímž se nebojím použít slovo genialita. Politika, filosofie, rasa, symbolika, fantasie, realita, nemoc, andělé, náboženství. Poselství. Perfektní herectví všech protagonistů. Vynikající hudba z tvorby Thomase Newmana. To všechno a mnohem víc, aneb takhle má vypadat UMĚNÍ. Můj obdiv má nejen režisér Mike Nichols, ale také scenárista Tony Kushner, Žid, gay a autor původní divadelní hry. Look up! ()

Tomesh

Al Pacino to lehce zachraňuje, ale jinak je to děs. Nic mi to neříká ani nedává. Nejspíš budu ignorant, ale třeba jsem pouze zatím neobjevil to kouzlo, co tu vidí všichni.. ()

VasaX

Výborná šestidílná série. Občas rozvleklé dialogy, občas přehrávání, ale jinak skvělé herecké výkony a poutavý příběh. A to se počítá. ()

Midori_Mike

Moc jsem tomu nevěřil, ale Andělé v Americe si mě opravdu získali. Je to něco neuvěřitelného... herecké výkony jsou zde natolik strhující, že jsem se nenudil ani na minutu. A to i přesto, že tematika homosexuálů mě obvykle téměř vůbec neoslovuje. Je to pro mě úplně jiný svět, kterému nerozumím. Jenomže tohle je opravdu asi jiné než obvykle. Jednak homosexualita zde podle mě úplně není tím ústředním motivem, tím je spíše jakési poselství a směsice zajímavých myšlenek v seriálu obsažených. A jsou to také osudy jednotlivých postav, které člověka nutí dívat se dál a dál. Zaujaly mě příběhy všech hrdinů do posledního. Je to o lidech, kteří prochází velkou životní zkouškou a o tom, jak se s tím dokážou poprat. Tomu všemu dodávají správný šmrnc okamžiky, kdy se spolu s postavami můžete ponořit do jejich občasných halucinačních imaginačních stavů, které naštěstí nejsou nijak zásadně ujeté nebo psychadelické, ale spíše úsměvné nebo poučné a člověka pěkně pohladí svou hravostí. Většinou :) . Mno, rozhodně doporučuji, opravdu jedno z nejpozoruhodnějších filmových děl, které jsem kdy viděl. A to neříkám jako nějaké klišé... tuhle sérii budu opravdu ještě hodně dlouho dostávat z hlavy :) ()

Mishqo

85% ... Rozoberá horúce, pikantné, rozporuplné a kontroverzné témy no primárne sa točí okolo epidémie AIDS a jej následkov, dôsledkov či výsledkov. Aj ľudia s AIDS sú stále len ľudia a nezaslúžia si aby sa s nimi zaobchádzalo ako s hovnami. Široká škála ľudských typov a charakterov. Herecky aj scenáristicky vyšperkované, ale k úplnej spokojnosti mi aj tak niečo chýbalo. Asi ten fantasy prvok mi tam vôbec nesedel. ()

fabecc1222

Strašná snaha vyždímat emoce snad ze všech scén tu na mě působí až příliš strojeně a účelově, takže to na mě asi nemá ten efekt, co by mělo být. Stejně tak samotná problematika je pro nás vlastně na nohy vzdálená, když srovnáme tu dobu osmdesátek v USA a u nás, to je jak nebe a dudy, tady u nás to prostě bylo úplně o něčem jiném. Abych zbytečně jen nekritizoval, tak herecké výkony jsou tady naprosto fenomenální, a z mého hlediska to nejvíce táhne hlavně Mary-Louise Parker a její vnitřní, na práškách založený svět. ()

Ichabod

Mam naprosto opacny nazor nez Tsunami_X. Serial je skvely pokud mu odpustite podivne naroubovane divadelni predstaveni na filmovejsi format. Nic to nemeni na hereckych vykonech, skvelych dialozich a obcas skutecne dojemnych scenach. Mne se tato miniserie libi velice a verim, ze by se mi libila jeste vice byt homosexualem. ()

Almásy

z televizie je to bez debaty to najlepsie co som kedy videl, taktiez sa jedna o najlepsi film o homosexualoch ktory som videl a som v pokuseni to oznacit aj za to najlepsie co som kedy mal moznost vidiet. vykony su tu neopisatelne, slovo pre tie vykony nepoznam, Al Pacino mi vyrazil na konci prvej casti dych tak ze som z toho nechapal. Rovnako ako aj Emma Thompson aj Meryl Streep, do jedneho tu exceluju vsetci. nic pre homofobnych heterakov. ()

fruitbueno

Tak vážení, je mi moc líto, ale s tímto jsem se naprosto minula. Nevím proč, ale po celou dobu sledování jsem měla pocit naprosté odtaženosti od tak moc ožehavého tématu, všechny příběhy mi přišly studené, neosobní a prostě naprosto divné. Natočené je to umně, to se musí nechat, herecké výkony asi přesvědčivé (miluju Emmu Th.), ale nějak jsem to všechno asi nepochopila, nevím. Některé postavy mě naprosto iritovaly (Žid Bena Shenkmana, panebože, proč do všeho tahal politiku? proooč?), jiné byly tak nemastné a neslané (Joe), že jsem se k nim prostě nijak nedostala. Jsem prostě úplně jinde... Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Tsunami_X... ()

PALINO

ANJELI V AMERIKE sú v každom ohľade netradičným a ojedinelým televíznym projektom, z ktorého som síce nebol až tak očarený ako väčšina, ale na každý diel som sa svojim spôsobom tešil a slovíčko kvalitný je pre Anjelov rozhodne nejpresnejším pomenovaním. Najväčšiu silu Anjelov predstavujú kvalitné herecké výkony, vďaka ktorým sa podarilo vytvoriť zaujímavé charaktery, vynikajúci scenár a samozrejme i réžia Mikea Nicholsa a hudba Thomasa Newmana. A tie množstvá televíznych ocenení, ktoré Anjeli získali, sú určite v správnych rukách. ()

Michelle75

Těžká záležitost, to je asi to první ,co mě napadne při vzpomínce na Angels of America. Jedinečné svým osobitým neotřelým zpracováním, neocenitelné hereckým předvedením v čele s Al Palcinem, ale za ním se táhnou v těsném závěsu všichni herci hlavních rolí. Pro mě jedním slovem-seriálový skvost, kterému neodoláte nebo ho naopak nestrávíte. ()

janik.sk

Neuchopiteľný, nepredvídateľný a od začiatku do konca napínavý dej, v ktorom sa strieda smutno-vtipná realita s vyšinutou fantáziou a skvelí herci sa prevteľujú do niekoľkých postáv naraz. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols