Epizody(6)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

Goodlooker

HBO se opět předvedlo! Po skvělém "Carnivallu" přichází další veledílo se zvučnějšími jmény, které do jednoho předvádějí skvělé herecké výkony. Bohužel tento seriál není jen tak pro každého. protože neustálé přelévání mezi homosexuály a psychotiky může na někoho působit nevkusně... Proto pouze **** Obzvlášť zajímavé bylo zařazení Meryl Streep v úvodním díle do role starého kněze:-) ()

lizardking

Naprosto nadpozemsky dokonalý Al Pacino. Tady opět dokazuje, jak famózní je herec.Čistě mimochodem, postava, kterou Al Pacino tak úžasně hraje, je skutečná. Roy Cohn(1927-1986) byl významným americkým právníkem a blízkým spolupracovníkem senátora Josepha McCarthyho] ()

necrosrandist

O tomhle se dá přemýšlet do aleluja a vidět to můžu ještě mockrát. Drží to pohromadě nejen samá herecká esa, ale i celková atmosféra a provedení. Je to divadlo, je to film..? Více takových sérií! Epic!!! ()

ariari

naprosto nič , čo by poukazovalo na kvality vynikajúcej série...akurát výborne zahraná depresívna obsedantná nuda. Toto vám rozhodne na chuti vstávať ráno do práce nepridá, ak tam vôbec niečo pre seba nájdete, tak typickú vetu: vidíš ako sa majú ostatní zle??? scénar rozkreslený dojmom, že ich vlečie parná lokomotíva pred sebou ,žiadne doprava, doľava nie je,vlastne ani tá cesta neexistuje, len koľajnice... ()

bonovox

Náročné na pozeranie. Oplatí sa to však vidieť hlavne kvôli hercom a samotnej téme. V čase vzniku by som to určite vnímal inak ale vzhľadom na obrovskú kvalitu televíznej tvorby z posledných rokov dávam anjelom len lepšie 3 hviezdy. ()

landavid

3,75 Monumentální alegorický patos kde vztahové narativní dipodie mizantropů i když jsou všicni homosexuálové a stejně přijdou do pekla,pábitelé,skeptikové i těšitelé a kde ,, svět je opravdu krásné místo"kde stojí za to BÝT,kde se musí BÍT a ten kdo se nechce BÍT může jen BÝT a koukat a snít jak by mohlo BÝTI lépe.Schopenhauer,Nietszche a Kierkegaard by v tom měli jasno.Kde ,, Svět jako vůle a představa" v ,, Okamžiku" ,, Kategorického imperativu" vychází z ,,Genealogie morálky" jako ,,Ranní červánky".No a teď se v tom vyznejte?! ()

Nakamura san

Vážně pozoruhodné,opravdu rád bych viděl to původní divadelní představení. Herecké výkony perfektní(Al Pacino,Jeffrey Wright),jen chvílemi mi přišlo,že buď je to pro opravdu zasvěceného diváka či tu prostě je přeintelektováno ! ()

vojta033

Nemůžu si pomoct, ale nic mi to neřeklo a dokoukal jsem to jen ze setrvačnosti. Jsou dvě možnosti: 1) Jde o strašně nadhodnocený snímek. 2) Jde o tak hluboké dílo, že jsem se k němu nedokázal ponořit a prožít ho. Každopádně pro mě se jedná o to první. Už jsem viděl pár snímků, kdy jsem byl zmatený a čekal, kdy pochopím oč jde a zaberu se do děje. A klidně jsem si takový film pustil víckrát a občas sem si ho moc oblíbil, ale tady ne. Navíc kombinace víry a politiky je pro mě děsný úlet. Tady, při představě opakovaného sledování homosexuální většiny (včetně anděla, který byl spíš podobojí) a šílené manželky, se mi ježí vlasy hrůzou. Některé herecké výkony byly úžasné o tom není pochyb. Třeba Pacino, kvůli kterému jsem si to pustil, mě jako vždy ohromil. Mary-Louise Parker a její kolega ze seriálu Tráva Justin Kirk se mi také líbili. Ale celek na mě působil takovým podivným a odpudivým dojmem. A "vzkaz" na konci měl být co... Možná v době, do které byl seriál situován. Ale dneska myslím, že trošku mimo. Každý, kdo má hlavu "vodzandanou' (jak pravil pan Kemr), nemá potřebu něco řešit. Třeba za pár let nebo až budu mít návaly a budu přemýšlet, jak se potrestat, si tohle pustím znovu a přehodnotím. Ale v tuhle dobu je ta * za herce, jinak bych nedal ani ji. ()

zemelu

Herecký koncert velkých osobností a i málo známí herci podávají vrcholné výkony. Viděl jsem to jako seriál, ale každá epizoda byla na 5 hvězdiček. Nejdřív jsem se bál, že stejní herci hrají různé role, ale to bylo na tom všem to nejlepší. Hodnotím po třetím shlédnutí a kdyby bylo 6 hvězdiček, tak hned jednu přidám. ()

Tomulka

Absolvoval jsem celých 340minut naráz s malými přestávkami na občerstvení a nutnosti. Není moc děl u kterých bych vydržel tak dlouho koukat. Téma filmu je rozhodně silné a režie byla velmi zajimavá, ale velkou pravdou je, že mne u tohoto snímku udrželi v bdělosti herecké výkony. Celou stěžejní zápletku bylo možno ztvárnit v mnohem kradší stopáži a je velmi poznat, že je to někdy až uměle roztahaný seriál. Ale nyní jsem rád, že jsem jej shlédl jako film a mohu konstatovat pravdu pravdoucí. Herci a jenom herci udělali z tohoto díla zajimavou podívanou. Řekl bych, že hlavně Justin Kirk předvedl velmi dobrý výkon. ()

kirstine odpad!

Nezlobte se na mě, ale jak muže mít tahle silenost 81%? Jasný, asi stejně jako muže bezpohlavni obluda soulozici někde v bytě vyhrát Oskara.... jako zvraceny je to oboje asi stejně. A já si od toho tolik slibovala. Za mě odpad! ()

katakomb

Taková estetika Danielle Steel mixlá ve stylu Six Feet Under. Vím, zní to trochu divně. Největší dojem na mě dělaly hlavně surreálné snové pasáže. Celkové provedení hlavně díky herectví většiny herců zaručuje plynulé dávkování emocí i děje, všechno promyšlené do detailu se spádem a chvalme pána - nejde o salámovou metodu ani recyklaci již stokrát recyklovaného, ačkoliv tematicky nejde o nijak neotřelý nebo hoch originální kousek. Celkový dojem mi kazil místy přespříliš upovídaný Ben Shenkman a občas pomocí dialogů nebo komentářů zbytečné vysvětlování myšlenky nebo naopak mystéria. Rád bych dal 5/5, protože jsem se na sérii těšil, ale na víc než 4/5 to za mě nebylo. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols