13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

easaque

+3* reklamní série krátkých filmů na vozy BMW mě zaujala vysokou známkou a tak jsem pár nejlepších zkusil. V každém díle se dočkáte automobilové honičky a každý ze známých režisérů do něj vloží kus ze své typické filmařiny. V tomto se snaží řidič převézt válečného fotografa z nebezpečné zóny. Více příběhu, adrenalinu i emocí, ale na více než tři hvězdy to není . [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jordan

inarrituova reklama na bmw ma najvacsi presah a tema spolu s pribehom tu prerasta na rozdiel od ostatnych filmov serie aj samotny produkt, nie je to uz len seria akcnych exhibicii moznosti jedneho z modelov bmw, ale minipribeh s celou svojou stavbou, navyse tu herci mali priestor aj hrat - a aj ho vyuzili ()

Arkanoid

Aj s krátkou metrážou sa dajú robiť veľké veci. Na krátkometrážne pomery výborné postavy zahrané dvoma spoľahlivými hercami, ktorí prinášajú žiaduce výkony vo filme so síce jednoduchým dejom a obohranou témou, ale s dialógovými perlami a stále aktuálnymi myšlienkami. Vyniknú v dynamickej réžii Alejandra Gonzáleza Iñárritu s roztrasenou kamerou. A ani si nevšimnete, na akom aute sa to vlastne jazdí. ()

Gemini

Iñárritu pojal svůj příspěvek do série The Hire nejméně jako reklamu a nejvíce jako film. A taky to vzal ze všech nejvážněji, rozjel nejsyrovější příběh a nabídl všem možnost předvést se jako charakterní herci. A oni tu výzvu přijali a výsledkem je něco, co dalece přesahuje nějakou reklamní kampaň - tohle je plnohodnotný krátký film zasluhující si 90%. ()

peaceNwar

Myšlienkovo a emocionálne najsilnejšia časť série, ktorá má hodnotu väčšiu než stovky dnešných večerných blockbusterov a to je na tom to najsmutnejšie, pokiaľ si uvedomíme, že len sedíme vo svojich pohodlných bytečkoch na vavrínových pohovkách a tvárime sa, akoby sa nás utrpenie a útlak vo svete netýkalo. "Once, one blind mother asked his son to "see". Then he became war photographer so the world could see, even tough then he died because of it." ()

• V tomto díle řídí Clive Owen BMW X5 3.0i. (Listeroman)

Časové pásmo bylo změněno