Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

Xylobalsam

Jedna z roli, ktere Sandre Bullock sedi. Velice prijemna romanticka oddychova komedie. Na druhou stranu neprinasi vubec nic noveho. ()

lapatata

Velmi průměrný, dietní film. Na jedné straně skvělá Sandra Bullock, na druhé straně.... na té už toho opravdu moc není... hlavně mi tam chybí více vtipu. ()

SONYAGENT

Hezká romantická komedie, která neomrzí. Originální zápletka Vás do příběhu vtáhne již na začátku a pouze sledujete, kdy bomba vybuchne a vše se po...e Jenže to nebyla Sandra Bullock, kdyby se neusmála, nezakroutila zadkem a nedala vše do pořádku. Já bych se sice do nudného Pullmana nezamiloval, jelikož jeho humor mi přijde až moc držící se scénáře, ale jinak zdatně sekundoval díky tomu, že to je prostě Pullman :) ()

Ag.Sournamek

romantiku veľmi nemusím... no ak romantika, tak jedine so sandrou bullock... a vidieť billa pullmana v romantickom filme je tiež zaujímavé, nakoľko ten človek je pre mňa ukážkovým príkladom antiromantického herca ()

Pythonator

Tolik romantiky neunesu. Typický příklad filmu zaměřeného spíše pro ženy. Mladá Sandra Bullock je k sežrání (ostatně stará taky), ale vydřela to jen na tři hvězdičky a to ještě s odřenýma ušima a kávou, abych neusnul. ()

Bodega_Bay

Sandra si vybrala toho špatného bratra a já si od tohoto filmu vybrala Sandru. Poctivý vánoční film, který funguje. Bez zbytečných patosů, miminek a s fungujícími vtípky. Co si přát víc k vanilkovým rohlíčkům? ()

Royaldell

Jee to bylo tak hezký. Bill Pullman byl naprosto nádhernej a Sandra Bullock jako vždy excelovala. Navíc jsem totálně dostala vánoční náladu. A to je říjen. ()

Jay.P.j.

Označení romantická romantická rodinná komedie sedí,ale myslím si ,že je to taky super vánoční film :-) ,který sice není tak dobrý jako sám doma,ale je daleko lepší než jiné každý rok produkované vánoční komedie. ()

darkchipmunk

Zas jeden z ikonických filmů mýho dětství. Strašně milý devadesátkový romantický rodinný film. Nechápu, že někomu může vadit. Pozéři.___ Pamatuju si i dialogy babičky s dědou. Teda mojí babičky s dědou. Děda se styděl, když občas usnul v křesle. Babička: "David půjčil kazetu Zatímco jsi spal." Děda: "Já jsem nespal, jenom jsem seděl v křesle." Sweet. ()

lawrennce

Je pravda,že nejde o nic velkého.Ovšem natočit inteligentní romantickou komedii dnes umí málo kdo.A tahle moc milá komedie dokáže člověka pohladit po duši.A to myslím není málo. ()

JARDAHONDA

Nápaditá romantická komedie, kde si sympatická Sandra Bullock zahrála jednu ze svých nejslavnějších rolích, které jí přivedly na výsluní filmového plátna ****. Peter Gallagher mě osobně přšel méně výrazný i jako herec.. Nic méně to nemění mé 4 hvězdy **** ()

ruza727

Chvilami komedia,chvilami dojak,mne sa to vzdy velmi pacilo hlavne so slovenskych dabingom je to fakt pekny film,s tym ceskym to na mna posobi ako priemerny film. ()

PeterLBerger

Film pro holky. Ale proti různým sexům ve městě minimálně o třídu lépe zpracované. Místy i docela vtipné, extrémně stupidních pasáží docela málo. Někoho pobaví, skoro nikoho neurazí. ()

Alenuch

Klasická romantická komedie s mnoha klišé, typicky "osamělá sirota versus velká milující se rodina obohacená ještě o souseda a slavící v pospolitosti Vánoce". Faktem ale je, že nemám problém ji vidět už po několikáté, protože jak Sandra Bullocková, tak i Bill Pullman jsou tady opravdu hodně sympatičtí a tvoří skvělý pár (tedy po několika peripetiích). Pokud mám náladu na romantiku, Zatímco jsi spal mě nemůže nijak urazit. ()

majka25

Příjemná romantika i dvacet let po natočení. Sandu Bullock mám ráda a tady je ještě mladičká a ta role jí sedne... ()

zuzam

Nejsem velká příznivkyně romantických filmů, ale tenhle mě chytil za srdce. Vtipné, milé a sympatická dvojice hlavních hrdinů. Ideální film na víkendové odpoledne v období Vánoc. ()

Vyjola

Pro mne odpočinková romantická komedie pro líné odpoledne. Předvídatelný děj, milá Sandra a obrázek ideální rodiny a příbuzenstva..k tomu káva či sklenka vína..A partnera asi k tomuto filmu nevolat :-) ()