Můj miláček ráže 6,65

Dear Wendy

Môj miláčik ráže 6,65

Dánsko, 2004, 102 min

• Malarkey

Severskou kinematografii mám hodně v oblibě a tak jsem se na tento film docela těšil a čekal co se z něj zajímavého vyklube. To, že by to mohla být nuda jsem ani neočekával, leč jsem byl překvapen. Bohužel spíše negativně. Příběh ubíhá strašně, až neskutečně pomalu, po celou dobu filmu se toho moc neděje a tak čekám na konečné rozuzlení, které mi příjde jak z nějakého amerického Blockbusteru. Tím mi nakonec dojde to, že jediný na co jsem se těšil si pohnojili takovým způsobem, že se to jen tak neodpouští. Každopádně nápad rozhodně špatný nebyl. Já bych s pistolí taky dělal psí kusy, mít jí po ruce, jen bych doufal v jedno, aby to nedopadlo tak jako tady.(15.4.2008)

Slibne rozehrana psychologie postav jednoho hornickeho mestecka, jejimiz predstaviteli jsou mistni mladi loseri, kteri jsou zaprisahli pacifiste, ale po poznani moci strelnych zbrani a vytvoreni spolku okolo nich se dostanou az k zabiti cloveka, upada na vyznamu v posledni ctvrtine snimku, ktera je scenaristicky nezvladnuta. Herci i hudba jsou nadprumerne, ale jiz zmineny plochy konec kazi cisty 4hvezdickovy originalni napad tykajici se dnesni doby. 60%(21.11.2006)

Poslední slova před smrtí: "Jéé kluci, podívejte, já chodím!" - tak to je dobrá trefa do Američanů od dánskejch kluků (L. von Trier - scénář,T. Vinterberg - režie). Nemůžu si pomoc, ale mám slabost pro ujetý konce. A navrh sympatičtí hrdinové v zajímavém příběhu, kde jsou veškerá pravidla story převracována vzhůru a vedena ad absurdum, ale co lze taky čekat od zakladatelů Manifestu Dogma, že? :-). Zdvihám prst pro tento film, jen mi tam ještě něco chybělo, aby to bylo dokonalý.(15.4.2008)

Tak aby bylo jasno, milá Ameriko, zbraně jsou špatné, rozumíme si? Můžete se snažit jak chcete, ale tam, kde se objeví zbraň, to nikdy nemůže dopadnout dobře. Tak to alespoň tvrdí pánové von Trier a Vinterberg a činí tak způsobem, který mi nepřijde zrovna dvakrát zajímavý (i když někdo to asi uvidí jinak). A proto je pro mě největší devizou filmu představitel hlavního hrdiny. Mít svoji vlastní pistoli, určitě by se jmenovala Jamie.(23.4.2008)

• Jamal

Sice jsem se dokoukal, konec byl alespoň zajímavější - akčnější, ale po celou dobu to vlastně byla možná reklama, co se odvíjí v amerických mladistvých dětí, jejich touha po zbraní a jak to většinou i končí, jak se můžeme dozvědět na konci tohoto filmu, tak i každý týden v novinách. Americká záliba zbraní asi nikdy neumře a tak jen můžeme doufat, že to k nám nikdy nedojde a nebudeme každý z nás nosit zbraň u sebe a nebudeme po sobě střílet a chránit svůj pozemek s brokovnicí v ruce. ::(((6.1.2007)

• Jamie Bell

• - Lars von Trier napsal scénář k filmu s úmyslem, že snímek bude i režírovat, ale nakonec o to požádal svého přítele Thomase Vinterberga. (xerno)

• - Skupina Dandies používá pro "zabíjení" krycí název "milování". A píseň, která hraje před a během střílení se jmenuje "Time of the Season" a její text pokračuje "It's the time of the season for loving", tedy pro zabíjení. (czKarlos)

• - V původním scénaři Larse von Triera bylo všem hlavním hrdinům přes 20 let. Režisér Thomas Vinterberg se rozhodl udělat z nich místo toho mladíky. Scénárista Trier později řekl, že to byl velmi dobrý nápad. (Zdroj: ČSFD.cz)