Děj filmu je zasazen do chudého hornického městečka na jihovýchodě USA, Estherslope. Mladý Dick je samotář a horlivý pacifista - ovšem jen do okamžiku, kdy se jeho ruce dotknou střelné zbraně. Radikálně mu to změní život. Založí tajný chlapecký klub, nazvaný Dandies, jehož heslem je mír se zbraní v ruce. Navzdory přísnému pravidlu Dandies - zbraň zbožně uctívat, ale nikdy ji nepoužít, se mladíci dostanou do situace, kdy nemají jiné východisko... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

markotter

Přijde mi, že když je u filmu zmíněno jméno larse von triera, všichni rádoby kritici nasadí svoje nejkritičtější brýle a tepou a tepou a tepou... No já jsem laik a tak můžu s klidem říct - moc pěknej film.... ()

Respex

No je to někde mezi 2* a 3*. Když se nad tímto filmem zamyslím, tak je to vlastně strašná hovadina. Přesto v docela pěkném obalu a se slušnými herci. Zatím 2*. ()

m4xp4yn3

Chytrý námět (metaforu "lidská přirozenost vs. mocný nástroj" si lze projektovat do všech možných situací) sražený místy přepísknutými momenty (křečovitý závěr). Vinu bych hledal na straně Trierova scénáře, Vinterbergovu nepříliš okázalému, ale poctivému zpracování nemůžu nic vytknout. Souhlasím s označením "chybějící díl Trierovy Americké trilogie". Krom umístění děje mi Dear Wendy stejně jako Dogville a Manderlay připomíná spíše hru než film. ()

Looka

Na Triera docela velké zklamání. Poměrně originální zápletka se časem rozmělní do jednoduché parafráze na kovbojky. Ovšem s notně přitaženou (schválně?) závěrečnou "přestřelkou". ()

BaronX

Pacifismus se zbraněmi?! Paráda, film který mě dokázal vtáhnout do děje takovým způsobem, jako bych i já sám držel v ruce bouchačku. Jak jednoduché je podlehnout pocitu nesmrtelnosti, když máte v ruce zbraň. Sázka na Jamieho Bella jako hlavního hrdinu byla trefa do černého, ve vedlejší roli šerifa potěšil Bill Pullman. Přesto nejlepší na celém filmu je závěrečné vyvrcholení filmu ve stylu Sedm statečných (tentokrát však s mnohem realističtějším závěrem. Inu kdo si hraje se zbraní? Bang, BANG :) ()

_-0-_

Writer: Lars von Trier... Hledat smysl, považovat film za kritiku Ameriky (POMO), nebo komentovat příběh - to nejde, protože se pohybujeme v jiné kategorii. Skvělá forma, v rámci které je v ich formě vyprávěný příběh de facto dialogem se zbraní, která je regulérním partnerem v lidském slova smyslu, logicky zapadající do filosofie pacifistického spolku. Nečekaný zvrat, který přesně v duchu logiky kultu zbraňového pacifismu vede neúprosně k očekávatelnému tragickému konci, z pohledu vypravěče za daných okolností chtěnému... Absurdní příběh, který by ode mě jistě dostal 5*, kdyby jej Lars von Trier nejen napsal, ale také režíroval. ()

nula87

Záměrně napsáno a natočeno co nejjednodušší formou, což je Trierova i Vinterbergova silná stránka. Ano, zase silná metafora, která má vyniknout na pozadí jednoduchosti. Ale na tomto půdorysu to má bohužel více negativ než pozitiv. Hlavní mínusy jsou zbytečně se opakující motivy v první části, a pak hlavně neuvěřitelný, navíc hrubě nepřipravený obrat ve finále. Vynikající hudba. Slabé 3*, 55% ()

Pepeto

Veľmi som si poslednú dobu obľúbil dánsku kinematografiu, a čakajúc na ďalší kvalitný film s obľúbencom Jamie Bellom, som pri sledovaní spočiatku spokojne hĺtal prvú polovicu ozaj netradičného filmu...je to cvokáreň, a riadna, ale páčilo sa mi to spojenie mestských outsiderov a to ich založenie podivného spolku, ktorý pre každého člena znamenal radikálnu životnú zmenu a prebudenie z ich zakomplexovaného bytia, dajúc každému z nich nový zmysel. Avšak, kurátorským poverením šerifa sa spúšťa lavína komických a nelogických udalostí, ktoré pochovávajú tento film, pričom to prevedenie babičky mestom...neviem...ten zámer mi fakt nejak ušiel...prestrelka mi naozaj pripomína akúsi westernovú paródiu a smrť všetkých hrdinov filmu je úplne zbytočná...celkovo škoda, i keď fakt pekná prvá polovica filmu, ten zbytok je ale len mixom zbytočných podivností, akýchsi nezmyslov a trápností... ()

gicous

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Pacifismus používající zbraně k zajištění míru je krásná představa, ale na co vlastnit zbraň a nikdy ji nepoužít. Ta představa je sama o sobě nesmyslná. Věci jsou přece od toho, abychom je užívali k tomu k čemu byli určeny. A prvotním účelem zbraně je zabít, zranit a zničit. Dobrý úmysl vykonat dobro nakonec plodí zlo. V Dear Wendy jsou nástrojem tohoto zla právě zbraně, které měly zajistit bezpečnost a mír. Je to jasná kritika americké společnosti a lidí, kteří jí tvoří. Je to kritika politiky, kterou tato země zastává směrem k těm částem světa, jenž jsou cílem americké vojenské pomoci. Film vrcholí v přestřelce evokující klasické americké akční film, kdy postavy umírají hrdinskou smrtí (Divoká banda, Bony a Clyde), jenž je oslavou jejich způsobu života se zbraní v ruce. V Dear Wendy to ale aní žádná oslava. Smrt je natočena nepřitomně bez slavy. Je to smrt zbytečná, hloupá a v vzhledem k příběhu naprosto absurdní. Stejně absurdní jako námět tohoto filmu. Je to divný film. Jeho jinakost a zvláštnost, co se týče zpracování a samotného příběhu, nejde příliš dohromady se silným a vážným poselstvím, které v sobě tento námět má. 6/10 ()

forzaroma

Námet a myšlienka filmu je veľmi zaujímavá. V dnešnej dobe, ktorá je plná každodenných násilných činov sa po vzhliadnutí tohto diela má divák naozaj nad čím zamyslieť. Bohužial autori túto myšlienku nevyjadrili tak dobre ako by mohli a okrem toho to celé posobí tak trochu ako pritiahnuté za vlasy. ()

pOne

Myšlenka možná dobrá. Jen škoda, že film celkově nedává smysl a je plný totálních nelogičností a blbostí. ()

Anitta

Celé mě to připadalo jako hodně nepovedená počítačová hra, ve které se vycvičíte v dobrého střelce (nebo si to o sobě aspoň začnete myslet), pak postupujete misemi a konečným cílem je převést ubohou stařenku přes náměstí. Jenže poslední misi nezvládnete a vy i vaši kámoši skončíte jako řešeta. Divák tuto hru jen pozoruje, občas se nudí a nakonec je zhnusen policisty střílejícími po dětech. ()

Trumper

Dokonce i na poměry filmové satiry nestravitelná ptákovina, která jenom předstírá humorný nadhled.___ Doprovodný komentář hlavní postavy působí zbytečně a ještě k tomu smrdí literárním střevem naivního středoškoláka. V některých detailech film potěší, hlavně v první půlce celkem přesvědčivě vystihuje vliv zbraně na chování člověka. Vše pak pohřbí přepísknutým závěrem á la: „Pro kávu i kulku do hlavy.“ Jako celek velké zklamání. /45% ()

kedluben

ale já myslím, že mám smysl pro humor!! byla tohle přeci humorná parodie, ne? nebo nebyla? ach jo. asi nebyla. takže co? jo, měla pěkný prsa ta holka! takže přece jsem něco objevil v tomhle filmu!! ()

Marv

S von Trierem mám docela problém, některé jeho věci mi přijdou skvělé, některé jako do sebe zahleděná, rádoby intelektuální, povinnou depresí doplněná sračka. Tohle je pro mě spíš ten druhý případ a to i když to pouze napsal, ale nerežíroval. ()