Děj filmu je zasazen do chudého hornického městečka na jihovýchodě USA, Estherslope. Mladý Dick je samotář a horlivý pacifista - ovšem jen do okamžiku, kdy se jeho ruce dotknou střelné zbraně. Radikálně mu to změní život. Založí tajný chlapecký klub, nazvaný Dandies, jehož heslem je mír se zbraní v ruce. Navzdory přísnému pravidlu Dandies - zbraň zbožně uctívat, ale nikdy ji nepoužít, se mladíci dostanou do situace, kdy nemají jiné východisko... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anderton

Von Trier a Vintenberg sa pohrávajú s westernovými konvenciami a prinášajú moderný western s klasickou záverečnou prestrelkou na námestí a šušľajúceho Billa Pulmana ako typického amerického šerifa v zapadákove, o ktorom nikto nikdy nechyroval. Dáni reflektujú americkú posadnutosť vlastníctvom zbraní a akosi pod prúdom deja a emócií mám dojem, že nie tak úplne chápu celkový problém a tamojšiu mentalitu. Každopádne ide o originálny počin, ktorý stojí za pozretie, ale je asi skôr určený pre milovníkov Dogmy a porušovaniu jej pravidiel, ako aj pre fanúšikov oboch tvorcov. ()

Eawy

Ach dear Wendy, či s tebou porobili! Slušný nápad tohto dielka, ktorý mohol byť značne rozvinutý sa premenil na dlhú nudnú drámu. Sľubný začiatok, ktorý vás plne do deja vtiahne hlavne vďaka ksichtu Jamieho Bella a peknému scenáru sa o 50 minút zmenil k nepoznanie. V druhej polovici vás nezaujme hádam nič, príbeh sa na vás obracia akýmisi vykonštruovanými dramatickými scénami, ktoré vás neobdaria, skôr zničia samotný film a oberú vás o akúkoľvek dobrú náladu. Charakterovo boli postavy a postavičky vykreslované veľmi dobre, no v druhej polovici sa na hlavné postavy v dostatočnej miere zabúda. Soundtrack treba pochváliť rovnako ako aj hercov, ktorí sa všemožne snažili ešte aspoň niečo z efektu zachrániť. Scenár celkovo dobrý, čo sa týka kamery na niekoľkých miestach veľmi tmavá, inde naopak veľmi svetlá. Prvých 50 min na 80% zvyšok na necelých 30%, takže asi 50% ()

Slarque

Typicky trierovsky provokativní scénář natočil Thomas Vinterberg asi nejlépe, jak to šlo. V závěru hodně extrémní podobenství o světě plném zbraní stojí ale zejména na hercích. Jamie Bell je tím nejsolidnějším hereckým základem, ale zbytek herckého dorostu také nebyl špatný. Zato dospělí s Billem Pullmanem v čele na mě působili naprosto nepatřičně (70%). ()

Chrustyn

Zajímavý film s velice dobrým výkonem Jamie Bella. Ze začátku poutavé vyprávění o mladých pacifistech, kteří se zamilují do zbraní, avšak v pozdějších fázích začne film ztrácet tempo a akční konec mi do celkového vyznění příběhu vůbec neseděl. ()

LaciLC

Áno bolo to melancholické a ospalé, no film vo mne zanechal čudný pocit a na 24 hodín úplne zmenil moje zmýšľanie. A doteraz neviem prečo. ()

mat.ilda

Dear Wendy je divný film, Lars von Trier je divný autor, Jamie Bell je divný herec a já jsem divný divák - 80%, nemohlo to dopadnout jinak... ()

Dharter

Vyzrazení děje; !!!!!!!!!!!!!! Tento film pracuje s tématem Mežasu (Mezi životem a smrtí). Další snímky, ve kterých lze nalézt téma Mežasu, jsou: Hranice života; Byl to tichý muž; Una Pura formalità; Jacobův žebřík; Hráči se smrtí; Get Low. Všechny tyto snímky mají společnou tu věc, že se něco děje v hlavách postav, když umírají (jsou v okamžiku Mezi životem a smrtí - v Mežasu), a nakonec umřou. Nejedná se tedy o posmrtný život, a po smrti ani nic dalšího není, protože člověk, jeho Vědomí nemůže zemřít; tedy se nemůže dostat někam dál za hranici stavu smrti. Ne náhodou se nám, kteří zastáváme teorii Mežas, říká Mrtváci. Pojem Mežas začal být užíván komunitou fanoušků seriálu Ztraceni, kde tematika Mežasu je pojata mnohem komplexněji. V seriálu Ztraceni totiž časové kontinuum Mežas neimplikovalo jednoho jedince (jako v případě výše uvedených filmů, vč. Můj miláček ráže 6,65), ale víc jedinců. Tím tak je seriál Ztraceni zcela výjimečný. ✔ ()

Morholt

Já tohle jako kritiku amerického systému nevnímám. Je to zkrátka film o outsiderech, kteří "vyrostou" díky zbraním, což sebou kromě pozitiv na začátku nese hlavně negativa na konci. Tento příběh se mohl odehrávat stejně tak ve Finsku nebo v jiném státě, kde je snadný přístup k zbraním. Takže je to spíše takové pojednání o nebezpečnosti zbraní, dovedené na hranici absurdity. Každopádně já se tím pronudil, protože kromě slibného úvodu a slušného, ač předvídatelného, závěru, tu nebylo nic, co by mě zaujalo. 30% ()

rawen

Mám rád podivnosti, tahle podivnost míchá prvky poblázněného dandyismu, absurdního melodramatu, stylizované satiry (zřejmě protiamerické) a téměř sexuální lásky ke zbraním (jako prodlouženého penisu, jako symbolu sebevědomí). Nejvíc mi na tom všem vadila ta absurdní stránka - režisérovi asi přišlo vtipné film zakončit akční scénou "jak převést babičku přes náměstí" s následným vznešeným vyvražděním všech hlavních hrdinů - mě to film spíše znechutilo. Začátek příjemný, našlapaný - pak už jen křeč. PS: tento film by se neměl pouštět americkým teenagerům aby se pak v nějakých pseudoneoromantických návalech navzájem nevystříleli. PPS: největším kladem filmu je to, že mi přiblížil hudbu The Zombies, budiž tedy 6/10 PPPS: opravdu scénář napsal Lars von Trier? Hůůů můj oblíbenec, no teda... ()

bouncer

No popravdě jsem na to čuměl jako Němec na Orloj a během průběhu filmu se moje hodnocení pohybovalo od * po ***** :-) Těžko hodnotitelný film mě nakonec dostal a oceňuji jeho netradičnost, zajímavé pojetí a odvahu píchnout do aktuálního rpoblému. ()

Pishin

Zajimave tema=neotrely namet, dobra hudba The Zombies. Natoceno podle scenare Lars Von Triera a jeho dogmat 95. Skoda jen toho prestreleneho zaveru kdy jsem nejak nepochopil proc to vse taak moc vyhrotilo a behem chvilky vsichni zradili vsechny sve idealy. Ale i tak si film 7/10 zaslouci. ()

zdepapepa

Jako bych sledoval dva rozdílné filmy, zprvu to je jemná kritika současné americké militantní společnosti, která se někde v půli filmu zvrtne v pološílenou směs kovbojky, romantiky a akčního filmu. Ač mě to chvílemi rozhodně bavilo, dělí to poměrně násilně film, u kterého soudržnost hraje klíčovou roli. I tak každopádně musím pochválit elegantní výběr mladých, většině neznámých herců. Podobně stojí za to zmínit skvěle ulitou práci s kamerou a hudbou. Přesto musím hodnotit jen za 3 hvězdičky z pěti, protože jak už tu padlo, nekonzistentní scénář je chyba kritická. Každopádně je to jediný šrám na jinak výtečném filmu pro milovníky i odpůrce zbraní a způsob jak zabít sobotní odpoledne. ()

Defaultovna

"Považujte to za sociální experiment, který vám pomůže stát se tím, čím opravdu jste..." Na prvý pohľad nenápadný film ma zaujal síce až po cca 20 minútach, zato však naplno. Škoda miernej rozvláčnosti. 8/10 ()

Magyar

V tom kritizovaném finále podle mě vykrystalizoval ten hlavní smysl: Ať jsme vedeni sebeušlechtilejším důvodem, láskou, ideou (a více či méně uvědomovaným strachem!), stačí maličkost a všechno se může krutě zvrtnout. Jsou věci, za který snad stojí za to zemřít, ale který to jsou .. a co ti všichni kolem, kteří za to zaplatí. Všichni máme svoji pravdu. ()

FilmFan24

Pravidla jsou pro to, aby se porušovala...tak proč je to potom tak neslané nemastné? Chybí tomu víc pálivé chuti, ale sladkého se přitom nedostává - aby mě to píchlo řádně nejenom do jazyku, něco se tomu nedostává, přitom smysl na mysl útočí...a nesmysl to vyloženě není. ()

Skip

Bylo to dobře natočené a dobře zahrané, jenže celé je to jaksi až moc přitažené za vlasy. Závěr je docela stupidní masakr, ale dobře natočený a zahraný. Celé je to taková stupidita, ovšem dobře natoč...(do třetice všeho dobrého). ()

PP66

Ano, připojuji se ke komentářům typu "rozporuplný". Těšil jsem se na zážitek typu Hon nebo Rodinná oslava, ale nedočkal jsem se... ()

fallangell

První půle má výbornou atmosféru a obsahuje i solidní budování charakterů. Poté se ale bohužel vše zvrhne v jednu velkou grotesku doslova jak z divokého západu. ()