Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Čtyřdílný fiktivní thriller Přes mrtvoly pojednává o energickém a charismatickém politikovi jménem Peter Laurence (Hugh Laurie). Peterův profesní i soukromý život se vinou jeho rivalů zdánlivě rozpadá. Zatímco na povrch vyplouvají jeho osobní skandály, Peter bez pocitů viny a lítosti obratně balancuje na tenké hranici mezi úspěchem a katastrofou. Bezostyšně si jde za svým cílem, zatímco se jej soupeři snaží zničit. Okolnosti však ukazují, jak těžké je pro člověka i společnost uniknout vlastní minulosti. Dokáže se Peter vymanit ze spárů svých démonů a znovu zvítězit, když na každém rohu číhají nepřátelé? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Všichni lžou. Všichni podvádějí. Všichni se přetvařují. Všichni intrikují. Politika je jako velké podmořské akvárium, člověk do ní vidí přes sklo, které je někdy hodně kouřové. A ministr Peter Laurence je skutečně elegantním exemplářem žraloka. Hugh Laurie mu dokázal dodat potřebnou nejednoznačnost, díky níž ho nelze šmahem zaškatulkovat jako bezohledného predátora, a divák mu drží palce trochu proti své vůli. Díky sympaticky umírněné stopáži jsou možná některé linky trochu osekané, nedokreslené vztahy mezi postavami ale celkový dojem nezkazí. V politice je samozřejmě důležité, kdo je (zrovna) s kým, ale především hraje každý za sebe. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Veskrze příjemná záležitost, která možná nezaplní přední žebříčky vysoko hodnocených seriálů, na druhou stranu zanechá ten příjemný dojem dobře a poctivě odvedené práce. Vůbec, podobný, politický seriál už jsem delší dobu neviděl a to mi tenhle přišel více vhod. Ideální počet dílů, převážně přesvědčiví herci a příběh, který by se (bohužel) hodí skoro do každé vlády, nejen v Evropě. Není to příjemné zjištění, jen realita, jak to dnes v politice běžně chodí. ()

Reklama

kocik1 

všechny recenze uživatele

Přes mrtvoly nejde ani tak samotný Peter, jako hlavně a především jeho okolí, i když ukázat to asi nebyl primární záměr tvůrců. A tak vidíme právničku, která nectí svého klienta, ať už je jakýkoli, spolupracovníky, jimž chybí loajalita a prázdné vztahy. Čekala jsem víc (nebo míň, jak se to řekne) . ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

není to to nejlepší co kdy HBO stvořilo.Není to ani nijak extrémně dramatické,i přesto že dějových linek je tu kvantum a ne všechny se dočkají uspokojivého uzavření,ale mě to celé ty díly bavilo sledovat.Jednak proto,že mám rád politická dramata a tohle celkem hezky ukazuje,že vládnou spíš úředníci (tím spíš v Anglii - nejednou jsem si vzpomněl na Jistě pane ministře) a druhak proto,že Hugh Laurie je pořád okouzlující son of a bitch.Jeho Peter není v žádném případě zrovna kladná figurka a role model,ale přesto má takové charisma,že sem mu nepřál aby dopadl úplně špatně.Asi to není úplně dobře,ale můžu se alespoň ukolébávat tím že jde o seriál a ne reálný svět.I když tam to nejspíš bude mnohem horší...70% ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Ve výsledku jen další z řady politických dramat, kde se každý snaží prosadit své zájmy, a kariérně se vyšvihnout na co nejlepší pozici. Laurie je jako vždy přesný, a ukazuje, že umí kvalitně hrát i bez přísunu sarkastických hlášek. Všechno ostatní je ale už dost provařené a okoukané, a nenabízí k tématu nic moc nového. Rodinné problémy (příšerná mladší dcera), všudypřítomný cynismus, to už prostě k politice patří, na to už jsme si zvykli. Možná to chtělo delší stopáž, aby mohli jednotlivé problémy a charaktery dostat více prostoru, takhle je to spíš taková rychlá jednohubka. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama