Pětka s hvězdičkou

The Inseparable Five

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1985, 74 min

Velice milá dětská komedie, kluci jsou přiměřeně drzí i jindy solidní, čeština Jana Hartla ani nevadí, protože je jasně řečeno, že je tu nový a že je odjinud /ve vztahu k vínu i jinak). Jinak je jako skoro vždycky JH vynikající a přesvědčivý, tady v určité nejistotě mladého pedagoga. rozhodně to stojí za vidění i dnes, pokud vám nevadí dobově normální soudruhování. Podle mne jeden z nejlepších dětských filmů té doby, docela nedoceněný a držící víc pohromadě, než třeba jinak taky slušný Výbuch bude v pět.(26.1.2017)

Ten kdo zde dokázal napsat, že se jedná o stranickopoliticky výchovný příběh musel být asi větší snílek než mistr Matička. Ostatní snad poznají, že až jim trpělivost přeteče, uvidí luxusní českou komedii z řad těch starších dětských nejlepších, které u nás vznikaly. Tož, delegace přijela a hodnocení je tady. I když spíš strýc říká maluj spíš akty..ale to víte, když je u toho ministr, tak se to dává za pět hvězd :-D .I když ostatní tu jsou asi spíš samí jedničkáři, kteří nenávidí jiřiny:-D . No ale to maj z toho, že nechodí do kostela, asi pili moc limonády :-D .Potřebovali by to vysvětlit, nejlíp boxerskou rukavicí :-D(17.12.2014)

SKVĚLÁ KOMEDIE , která nestrácí nic ani po letech. Opět jen další důkaz špičkové kvality z dřívějších časů. Herecké výkony kluků NAPROSTO PERFEKTNÍ.........................TY DNEŠNÍ RYCHLOKVAŠKY AŤ SI JDOU ZA TÍM UBOHÝM SLINTALEM A VYCHLASTANÝM LŮZREM, KTERÝ MÁ NA SVĚDOMÍ TOTÁLNÍ DEVASTACI VŠEHO KRÁSNÉHO CO TU BYLO. .... NEMAJÍ A NIKDY MÍT NEBUDOU NA STAROU KVALITU. ....................... Protože DŘÍVE ŠLO FILMAŘŮM O KVALITNÍ FILM, DNES TĚM ...rádobhercům JDE JEN O PRACHY A KVALITOU SI JEN CPOU PAPULU PŘI PLANÝCH KECECH.(13.7.2014)

Obecně mám docela rád dětské či rodinné filmy natočené za hluboké totality. Většinou nejsou zatěžovány politikou a ukazují naivní, hravou dětskou duši, která zažívá nesčetná dobrodružství. A kdo by se nechtěl vrátit do dětství a zažívat podobná nebezpečenství s takhle skvělou partou přátel? A navíc v tak pěkném prostředí. Mám rád herce J. Hartla, takže každý jeho film kvituju s nadšením. Je to zajímavý snímek, v krásném prostředí. Rozhodně nenudí. Pokud nehledáte vysoký kulturní zážitek, ale spíše chcete jen zavzpomínat na dětství s úsměvem na rtech, je tohle správná volba. Duši snímek určitě pohladí a je to příjemně utracený čas.(13.9.2016)

Hudba: Ondřej Soukup. Zajímavé a úspěšné propojení rolí dospělých kde tvůrci obsadili profesionální herce, naopak představitele dětských rolí našli pomocí konkursu na školách hodonínského okresu. Veselý ale také výchovný film, pěkné ztvárnění slovácké vesnice, nechybí i humor, prostě nálada skvělá a já se opět po čase vrátil do svých dětských let i se všemi těmi kluky a s jejich klukovinami.(12.5.2006)

• - Ve scéně kdy se večer Daňo vytrácí z domova, je na televizní obrazovce kratičký akční záběr z filmu Poslední výstřel Davida Sandela (1971). (Ganglion)

• - Ve filmu zazní také úvodní skladba ze seriálu Dobrá voda (od r. 1982). (M.B)

• - Natáčelo se na Břeclavsku v obci Čejkovice. Ve filmu je možné vidět cedulku Čejkovice národní výbor. (M.B)