D'Artagnanova dcera (TV film)

La Femme Musketeer

• Německo

Lady Musketier - Alle für Eine

The Lady Musketeer

D'Artagnanova dcéra

Akční / Dobrodružný / Historický

USA / Chorvatsko / Německo, 2004, 2x85 min (SE: 176 min)

• Divočák

Už z názvu je jasné, že tohle áčkový film rozhodně nebude. Příšerná televizní kamera, pitomoučký příběh a plejáda vyhaslých hvězd v čele s napuchlým Michaelem Yorkem, kterému už na stará kolena nezbývá asi nic jiného než se vracet ke své nejslavnější roli, aby si vůbec vydělal na chleba. Banda důchodců hrající po dědinách divadlo - tohle si mušketýři rozhodně nezasloužili.(11.3.2007)

• Fajt

Zoufalý historický film s dnešními manýry v chování, jednání i v dialozích. Ty dvě ** pouze a jen, za dobrý šerm, jinak fiasko !!! Opět důkaz o nepřekonatelnosti filmu "Tři mušketýři" z roku 1961 s Gérardem Barayy v hlavní roli, po všech stránkách. Nevím, proč se ti amerikáni do všeho stále se.ou !!!(15.2.2015)

• ABLABLABLA

Slátanina všeho možného dohromady.... Potomci 3 mušketýrů a D'Artagnana? Zajímavý námět, ale špatně zpracované...2 hvězdičky, za to že jsem vydržela až do konce, docela příjemné herecké obsazení (teda když nepočítám G.Depardieu v roli kardinála - děs..nehodí se na zlé postavy) a že jsem se párkrát zasmála.(13.3.2010)

• Arius

Film by som najradsej ohodnotil 1,5 hviezdou, zialbohu nemozem. Musim povedat ze tato musketierska "rozpravka" bola jednoznacne menej presvedciva ako jej predchodcovia. "Gimly" si stale i napriek veku udrziava velky elan a podobne ako v Troji hral bocnu rolu ale zato ju zvladol excelentne. To sa vsak neda povedat o zvysku hercov, z ich strany to bolo skor len akesi nezaujimave prechadzanie sa pred kamerami.(28.1.2007)

Iste, s Troma muškatiermi sa to porovnávať nedá, ale je to milá pripomienka filmov, kde hrali prim. Príbeh je historicky nepresný (tak to síce bolo i v prípade Dumasovej pôvodnej predlohy, ale v nej to aspoň nebolo tak očividné), ale fabulácia predsa nie je až tak dôležitá ako dojem, ktorý zanechá, a vo mne D'Artagnanova dcéra zanechala (a to už viackrát) pocit pohody a dokonca i nejakého toho detského nadšenia prevažne zo šermu, no i z tých niekoľkých vtipných a dobrodružných scén, nad ktorými síce mnohí "kritici" budú ohŕňať nos, no ja trvám na tom, že neprávom. Náhodou - keď si uvedomíme, že ide o TV film (!!!) naozaj možno len žasnúť - minimálne nad tým, ako sa, prepána, podarilo financovať všetky tie nákladné scény a zvučné mená ...(13.5.2012)