D'Artagnanova dcera (TV film)

La Femme Musketeer

• Německo

Lady Musketier - Alle für Eine

The Lady Musketeer

D'Artagnanova dcéra

Akční / Dobrodružný / Historický

USA / Chorvatsko / Německo, 2004, 2x85 min (SE: 176 min)

• Divočák

Už z názvu je jasné, že tohle áčkový film rozhodně nebude. Příšerná televizní kamera, pitomoučký příběh a plejáda vyhaslých hvězd v čele s napuchlým Michaelem Yorkem, kterému už na stará kolena nezbývá asi nic jiného než se vracet ke své nejslavnější roli, aby si vůbec vydělal na chleba. Banda důchodců hrající po dědinách divadlo - tohle si mušketýři rozhodně nezasloužili.(11.3.2007)

• Historik

Já bývám k dobrodružnému žánru většinou shovívavý. Nebývá to žádné velké umění, ale to u mne neznamená, že by tyto filmy automaticky ztrácely nárok na vysoké hodnocení. Ale tohle se skutečně nepovedlo. Nemá to jiskru, nemá to spád, herci nemají žádné charisma, je to natahovací atd. Sledovat tento film znamená v některých pasážích vyložené utrpení. Je to škoda. V zásadě proti takovémuto námětu nejsem. Ale toto zpracování prostě nemá úroveň.(21.3.2007)

• ABLABLABLA

Slátanina všeho možného dohromady.... Potomci 3 mušketýrů a D'Artagnana? Zajímavý námět, ale špatně zpracované...2 hvězdičky, za to že jsem vydržela až do konce, docela příjemné herecké obsazení (teda když nepočítám G.Depardieu v roli kardinála - děs..nehodí se na zlé postavy) a že jsem se párkrát zasmála.(13.3.2010)

• AloeB

Tak chtít se ohřát na ohýnku slávy kdejakého velkého díla je velký trend a ne vždycky se stane, že se to pokazit. Tento film/seriál patří přesně do té většiny neúspěšných a není se čemu divit. Je téměř nemožné vytvořit kvalitní dílo s potomkem ikonického hrdiny protože onen potomek bude pak vždy jen stínem svého otce, který je obvykle ten, který láká diváky do kina. Samé platí i zde. D'Artagnanova dcera Valentýna má být z logiky věci jednoduchých scenáristů výbornou šermířkou a stejně jako její otec cestuje do Paříže stát se mušketýrem. Překvapivě. Podobných situací paralelních s původním dílem je zde mraky, zmíním třeba Valentýnu setkávající se s budoucím nepřítelem na cestě, seznámení se třemi mušketýry (kteří jsou mimochem naprosto originálně potomky Atha, Portha a Aramida/Athose, Porthose, Aramise dle toho, jaký překlad preferujete) v souboji atd. Richelieuho zde nahradil z pozdějších knih známý Mazarin, ale zde je spíš trapným stínem předchozího kardinála. Jeho postavu nezachrání ani Depardieau. Nejen postavy se nám ale zdají být kýčovité, co třeba takové volené lokace z nichž naprosto čiší levnost. Nebo mnohé okamžiky scénáře. Nic, prostě jen další film parodující původní tři mušketýry. Nic víc a o mnoho ale mnoho míň.(16.4.2018)

• Arius

Film by som najradsej ohodnotil 1,5 hviezdou, zialbohu nemozem. Musim povedat ze tato musketierska "rozpravka" bola jednoznacne menej presvedciva ako jej predchodcovia. "Gimly" si stale i napriek veku udrziava velky elan a podobne ako v Troji hral bocnu rolu ale zato ju zvladol excelentne. To sa vsak neda povedat o zvysku hercov, z ich strany to bolo skor len akesi nezaujimave prechadzanie sa pred kamerami.(28.1.2007)