Reklama

Reklama

D'Artagnanova dcera

(TV film)
  • USA La Femme Musketeer (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Píše se rok 1660 a krásná Valentina D'Artagnanová sní o tom, že půjde ve stopách svého otce - nejlepšího a nejslavnějšího mušketýra Francie. S jeho doporučujícím dopisem a mečem odjíždí do Paříže za velitelem mušketýrů Finotem. Ten ji ale ke královským mušketýrům odmítá vzít, protože u vojska do té doby ještě žádná žena nebyla. Tou dobou zuří krvavá válka mezi Franciií a Španělskem, kterou by mohl ukončit sňatek mladého krále Ludvíka IV. se španělskou princeznou Marií Terezou. Na francouzském dvoře ale právě probíhá nemilosrdný boj o moc mezi králem a úskočným kardinálem Mazarenem, jenž se odvážil vydal tajný rozkaz, aby byla španělská princezna, která je zrovna na cestě do Paříže, zavražděna. Události dostanou dramatický spád, když úskočná kardinálova přisluhovačka lady Boltonová zabije kardinálovu neteř, Ludvíkovu milenku Marii. Té se totiž dostal do rukou nebezpečný dopis, kterým se její strýc Mazaren chystal sesadit Ludvíka z trůnu. Marie však před smrtí stačila dopis předat Valentině, která je pak paradoxně nařčena z její vraždy. Během těchto událostí se už z pověření krále skupinka mušketýrů snaží nalézt španělskou infantku a bezpečně ji přivést do Paříže. Jsou mezi nimi i synové tří nejvěhlasnějších šermířů Francie, ke kterým se zakrátko přidává i Valentina... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Arius 

všechny recenze uživatele

Film by som najradsej ohodnotil 1,5 hviezdou, zialbohu nemozem. Musim povedat ze tato musketierska "rozpravka" bola jednoznacne menej presvedciva ako jej predchodcovia. "Gimly" si stale i napriek veku udrziava velky elan a podobne ako v Troji hral bocnu rolu ale zato ju zvladol excelentne. To sa vsak neda povedat o zvysku hercov, z ich strany to bolo skor len akesi nezaujimave prechadzanie sa pred kamerami. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Slátanina všeho možného dohromady.... Potomci 3 mušketýrů a D'Artagnana? Zajímavý námět, ale špatně zpracované...2 hvězdičky, za to že jsem vydržela až do konce, docela příjemné herecké obsazení (teda když nepočítám G.Depardieu v roli kardinála - děs..nehodí se na zlé postavy) a že jsem se párkrát zasmála. ()

Reklama

Marina111 

všechny recenze uživatele

Iste, s Troma muškatiermi sa to porovnávať nedá, ale je to milá pripomienka filmov, kde hrali prim. Príbeh je historicky nepresný (tak to síce bolo i v prípade Dumasovej pôvodnej predlohy, ale v nej to aspoň nebolo tak očividné), ale fabulácia predsa nie je až tak dôležitá ako dojem, ktorý zanechá, a vo mne D'Artagnanova dcéra zanechala (a to už viackrát) pocit pohody a dokonca i nejakého toho detského nadšenia prevažne zo šermu, no i z tých niekoľkých vtipných a dobrodružných scén, nad ktorými síce mnohí "kritici" budú ohŕňať nos, no ja trvám na tom, že neprávom. Náhodou - keď si uvedomíme, že ide o TV film (!!!) naozaj možno len žasnúť - minimálne nad tým, ako sa, prepána, podarilo financovať všetky tie nákladné scény a zvučné mená ... ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Už z názvu je jasné, že tohle áčkový film rozhodně nebude. Příšerná televizní kamera, pitomoučký příběh a plejáda vyhaslých hvězd v čele s napuchlým Michaelem Yorkem, kterému už na stará kolena nezbývá asi nic jiného než se vracet ke své nejslavnější roli, aby si vůbec vydělal na chleba. Banda důchodců hrající po dědinách divadlo - tohle si mušketýři rozhodně nezasloužili. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Já bývám k dobrodružnému žánru většinou shovívavý. Nebývá to žádné velké umění, ale to u mne neznamená, že by tyto filmy automaticky ztrácely nárok na vysoké hodnocení. Ale tohle se skutečně nepovedlo. Nemá to jiskru, nemá to spád, herci nemají žádné charisma, je to natahovací atd. Sledovat tento film znamená v některých pasážích vyložené utrpení. Je to škoda. V zásadě proti takovémuto námětu nejsem. Ale toto zpracování prostě nemá úroveň. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Hrad, na ktorom sa snímka natáčala, je v Chorvátsku. (matthew.17)

Reklama

Reklama