Alice in Borderland

• Japonsko Imawa no kuni no Alice (více)

Série(2) / Epizody(16)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

chozze008

Verbal se zase vyblil Seriál miluji od první chvíle, ty japonci to uměj prodat , to vám teda řeknu, stojí za zkouknutí. ()

SmajdalfCZ1

Tak tohle mi stále vyskakovalo na Netflixu ať se na to mrknu, než jsem na to konečně kliknul a pak jsem to sjel během pár dnů. Tenhle seriál má velice velký potenciál. Ten nápad těch soubojů .... battle royal ... je fajn a mám to rád. Mrzí mě, že umřel Karube, ale zase tam máme tu postavu, kterou hraje Nidžiró Murakami u které doufám, že přežije pár dílů, protože hlavní postava mě zatím moc neoslovila, ale ten příběh a zpracování zatím velice válí. Půjde to u mě jistě do VIP sekce. Je to podobně zajímavé jako seriál Revoluce nebo Ztraceni ( zde alespoň první dvě tři série ) . ()

Hopeman

Ále jo dá se ...trošku Gantz, ale když pominete ty ipon emoční výlevy tak další sérii uvítáte. Rozhodně nejsimpatičtější postavy jsou horolezkyně, transka a blonďák..... ()

Diaconix

Šikmoočzke Džumanži, kere Vas buď oslni a nebo rozzuři. Ta Hra na ohnilejno se mi libila vic, ale totok se taky dalo. Ze začatku sem pravil dobre jak cyp, uprostřed se mi pomotala pala a ztratil sem se v děju takže jen dobre, naštěsti to konec a super nahaňečka vratila na dobre jak cyp. A bo su chlopek, tak ještě něco serijalu přydava vyrazně na hodnotě a to že v Eliz in d bordellend se ani na chvilu nezapomina na krasu mistnich žen a tolik fajnych bab v plafkach, kraťasach a minisukňach mi občas zpusobovalo potiže z vnimanim děja a sustředěnim. Japončici su hold šilenci, ale jak na to jejich serijalove kamikadze přystupite budete se bavit. Na konci sice budete asyk zmateni jak Goro v Tokyju, ale jebat, bo za ty prdelky to stalo a zkuste tomu dat šancu. A ja než vyjde druha serija idu zkuknut tu kreslenu verzu. Mimochodem, kdo je Alice? Zdař buch! ()

Lendak

Toto je normálne zhmotnená myseľ nejakého tínedžera, čo fičí na anime a počítačových hrách. Všetko zo všadiaľ to vykráda, nemá to svoj vlastný náboj, nápad ani originalitu. Ešte ku tomu pripočítajme chatrný dej, neskutočne ploché postavy, zlepte to hroznou akciu a vznikne vám...toto. "Vec", ktorá sa snaží byť furt cool, ale nedokáže si udržať nejakú súdržnosť, alebo aspoň nejakú logiku. Napríklad kde týpek holými rukami zmláti tigra, alebo kde iný týpek horí, spadne asi z 20 metrov a prežije to. A nesmiem zabudnúť na finále, kde každý po každom strieľa, ale keď príde týpek s uzinou(áno, ten čo zhorel), tak všetci zabudnú používať zbraň, alebo už zrazu nevedia že tam nejaké sú a že ich majú v ruke! Pane Bože! Toto je proste hrozná slátanina, ktorá v prvých dvoch epizódach vyzerala celkom dobre, hlavne ta druhá ktorá bola úžasná. Ale od tej tretej to išlo dole vodou. Dobre by tvorcovia zrobili, keby tú prvú sériu utnú presne v polovici, zapracujú viac na postavách (lebo napríklad ten zvrat v tretej epizóde mi prišiel, že ho tam dali veľmi skoro), a bolo by lepšie. A jak som hovoril, že tie postavy sú hrozné, oni tvorcovia s nimi nevedia ani pracovať. Nie žeby nám ukazovali že čo sú zač, aké majú vlastnosti, názory. Oni nám proste ukazujú nejaké flashbacky, ktoré sú úplne zbytočné a iba to celé naťahujú. VERDIKT: Hrozné sklamanie, ku ktorému chýbalo málo, a bolo by to aspoň dobré. Druhú sériu asi skipnem 4/10. ()

Perunwit odpad!

Stejná uječená žumpa, jako byla Oliheň, to je po prvním dílu jasný a já jdu s klidem od toho. Kdo je cílová skupina, takových pořadů? ()

Karlosik_4

Seril pojmutý ve scifi-dystopické realitě, který Vás donutí zamyslet se nad mnohými otázkami života, smrti a ŽITÍ. Že první a třetí slova jsou to stejné? Nejsou. Tento seriál vás napříč 15 hodinovým příběhem několika lidi, provede hrami, které známe z dětství, a nebo jejich logiku pochopíme lusknutím prstu. Samotná strategie a výhra jsou však mnohdy i nad naše chápání. Osoby tu jsou prokreslené, a mají svůj cíl, své názory, pohledy na život svůj, i ostatních. Mnohdy děj nejde tím stejným směrem jaký by si divák přál, jsou zde pasáže které nás nudí, nebo pro nás nejsou zajímavé. Postupem se objeví i nějaký ten ´´plot hole´´ a na začátku seriál požaduje velkou touhu po zaujmutí, neboť například mne seriál oslovil až na 2. pokus. Nejedná se o něco, co by bylo dobré sledovat jen tak, do pozadí. Ale něco, čemu je potřeba věnovat pozornost. Samotný obraz seriálu je zde možná na vyšší úrovni, než by mnozí čekali. Kamera, kulisy, efekty jak praktické tak CGI jsou věrohodné a zvuk samotný (nemyslím jen hudbu, ale i celé audio seriálu jako například střelba, kapky deště či ohňostroje jsou zde čisté, poměrně úderné a mně přišly dosti věrohodné. Občas zde však váznou rozhovory, dialogy a některé monology postav, sám nejsem řečník, ale poznám, v jakých případech by postava/postavy raději měli držet klapačku a nebo místo 20 vět, říct jednu. Sečteno podrženo se jedná o lehce nadprůměrnou Netflixovku, které by zkazila reputaci jen, zde nyní zbytečná, třetí série. ()

Mancunian

Obě série mají vždy výborný start a šílený (v dobrém) konec. V prostředku se většinou najdou jeden či dva slabší díly. Každopádně za mě platí, že pokud se v daném díle hraje nějaká hra, je to skvělé. Hry jsou velmi dobře promyšlené a pro diváka zábavné. Co se mi naopak moc vizuálně nelíbilo, byly akční, zejména střílecí, scény. Nejsou moc dobře udělané. Ani nemluvím o "nesmrtelnosti" postav po zásahu kulometem. Zklamal mě také "wtf" konec, ale to je subjektivní pohled, prostě jsem čekal něco jiného. To však nic nemění na tom, že se jedná o super seriál se skvělými postavami, příběhem a zpracováním. ()

DJMaroko

Kde začít ... jako celek mě to určitě oslovilo. Český dabing byl jedna chyba za druhou a jelikož nejsem příznivcem ani angličtiny, ani japonštiny pro jistotu jsem se koukal zároveň i na titulky, abych někdy vůbec věděl od co jde. Splést si si tuším kříže s kárami tak to je dílo. Tleskám tomu kdo to vůbec pustil do světa. Druhá sezóna už byla slabší, ty dlouhé rádoby dramatické kecy a pokus vyždímat emoce naplno mě už začali nudit. Zároveň mě taky nebavily ty "FRASNY" (ksichty) hlavních protagonistů. Asi to k těm Japoncům i patří, ale Arisu se tvářil "frasnil" jako kdyby se zrovna posral, působilo to tak přehnaně a přehraně. Jo a abych nezapomněl v posledních dílech všichni umírali jako ovce když jdou na porážku. Neprůstřelný Pikový král alá John Wick všechny kosil hlava nehlava to už bylo opravdu moc. ()

Kosi..

Začátek se mi zdál celkem slibnej - sympatická trojka hlavních protagonistů i zajímavej námět. Ovšem jak děj pokračuje, stává se z toho takovej fádní mix mezi Hunger Games a Pánem Much. Konec-nekonec první série mě nicméně vyloženě znechutil a ti kdož čekali nějaký rozuzlení (já) dostali jen chabý příslib pokračování. Ouch! ()

Ovecka_Saki

Tak jo, dala jsem tomu přesně čtyři díly a končím. Je někde možnost si vsadit na asijskou zemi, která jako další natočí svou hru o přežití? Protože to se teď bude dít ne? Každý rok nám přibyde nová hra z jiné země. Odstartovala to Korea, teď Japonsko, tak kdo dál? … Nejmenované země kde mají každý den obyvatelé boj o přežití by tak mohly poskytnou jen denní kamerové záznamy a nemusejí ani platit za herce. ()

brasek

Po dlhšom hľadaní opäť niečo sledovateľné. Príbeh je zaujímavý, dej je vygradovaný, divák sa prakticky nenudí. V druhej sérii výborne rozdelili vždy do dvoch častí "hru" a tak divák je vždy zvedavý na pokračovanie. Finále série vyznelo trocha gýčovo, ale "Žolík" to zvrátil všetko na správnu stranu. ()

trickmaster

Tenhle seroš najede jak kokain. Od prvního dílu to začíná být nespoutaná jízda (ne nijak originální, to je fakt); hra o přežití, vyvražďovačky, podpásovky a chuť za každou cenu přežít. Problém ovšem nastane už ve 4. epizodě, kdy naplno rozjetý masakr hodí otočku a po chvíli se přesune na pláž. Tam banda imbecilů, kterou vede pošahanej magor, jede party jak na Ibize. Všem je najednou úplně u řitě, jestli můžou chcípnout nebo ne, a tak slepě následují ťamanckýho vůdce kvůli jedný kartě, aby mohl přežít. V posledních 2 dílech to jde totálně do prdele a to přesně v tu chvíli, kdy vám dojde, že hraní her je už jen takový křoví a zbytek dělá emocionálně rozjetej humus ve stylu "Ordinace v růžový zahradě". Nic není lepší, než zabít - bojem naditý scény - flashbackama o životech před, každýho druhýho outsidera, na kterýho je právě záběr. A tak 2 poslední díly jedou v 80% flashbacků úplně nezáživnýho života před začátkem her, až do úmorného konce, kdy už dožerete pytlík chipsů, spolknete poslední doušek rozpitýho strejce Březňáka a jebnete ovladačem o dubovou komodu se slovy: "takhle dojebat grandiózně rozjetej nájeb dokážou fakt kurva jen Japonci!". No nenastalo by vás to? Raději stáhnu hvězdnou bránu než čumět na 2. sérii, to mi věřte! ()

Lilith03

Detailní názor na seriál jsem už řekla v recenzích na jednotlivé epizody a série, takže nyní už jen krátce... Seriál mě určitě bavil, zpracovaný byl hezky a ikdyž přinesl něco, co všichni už známe, tak mi to vůbec nevadilo. Bohužel zde bylo velké množství mezer v ději, především u druhé série a určitá rozporuplnost ze strany tvůrců. Snažili se často riskovat a zkoušet něco nového, inspirovat se i jinde, ale téměř nikdy to nepřineslo ovoce a naopak to seriálu uškodilo. Díky tomu je snad i 70% epizod průměrných a někdy až podprůměrných. Těch 30% je ovšem neskutečně povedených. Já ovšem zhlédnutí nelituji, režie a scénář má co dohánět, ale třeba střih a huba byli skvělé. Herci podle mě úžasný, předvedli skvělé výkony a klobouk dolů. Postavy mě moc bavili, ať už hlavní postavy či záporáci. Názor po několikátém zhlédnutí seriálu... Nevím absolutně jak je to možné, ale stal se z toho jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Všechny mé recenze nechávám, tehdy jsem to cítila jinak, ale teď jsem si seriál zkrátka maximálně oblíbila. Stále souhlasím s mezerami, ale na druhou stranu tehdy jsem neviděla tolika krytých symbolů, kouzelných spojitostí a narážek na Alenku v říši divů a celkově plně nepochopila tento seriál. Dodatečně tleskám tvůrcům, musela jsem k tomu hold dozrát a doufám v to, že ty mezery se se třetí nadcházející sérií dopilují a předvedou nám na jedničku zmáknutý závěr se jokerem. Očekávání mám velké, nezklamte mě! ()

UncleMorty

Na úplných pět hvězd to není, byť se jedná o kvalitní počin z území chobotnicových úchylek. Alice in Borderland je jako každý jiná orientální produkce filozoficky prostě jinde, na což by si dost diváků mělo už dávno zvyknout. Celé to působí jako silná inspirace SAO a Log Horizon, ale originalita tkví především v tématu, které se zaměřuje na hledání tajemného "game mastera". Už teď je nad slunce jasný, že druhá serie je na cestě a já se narovinu říkám že zaslouženě. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD