Alice in Borderland

• Japonsko Imawa no kuni no Alice (více)

Série(2) / Epizody(16)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Jkczech

Parádní podívaná, pro znalce anime bych to přirovnal k Danganronpa, pro ostatní něco na způsob Hunger Games, ale mnohem mnohem lepší. Příběh plyne v dobrém tempu bez zbytečného natahování a zdlouhavého vysvětlování. Každá hra je jiná, ale založena na stejném principu přežít a vyřešit hádanku, která má lehčí řešení než si člověk myslí. Neobejde se to bez zvratů, které nejednoho člověka překvapí. 2 série je dosti pravděpodobná což je super, určitě je ještě spousta možností co vymyslet. Pokud bych tomu měl něco vytknout, tak jsou občas dosti přehnané scény při střílení a pro východ typické nenormální pohyby ve vzduchu postav. :D Pro mě 9/10 určitě někdy kouknu zase ^^ ()

Marselus517

Zo začiatku skvele rozbehnutý seriál so zaujímavým, ale nie originálnym nápadom. V druhej polovici série dôjde k poklesu kvality primárne kvôli jednej veci a to, že to prestane byt tým čím to má byť = nebezpečnými hrami o prežitie. 3* za to že to má sympatické hlavné postavy a pocit tajomna, ktoré Vás núti pustit si ďalší diel aby ste odhalili ďalšiu časť fungovania tohto sveta. Inak to ma klasické neduhy typické pre väčšinu anime a to afektovanost a teatrálnost (čo sa ukáže hlavne v poslednom diely), ale to k tomuto žánru patrí. ()

RomanL

Jak už tady mnozí psali, je to kravina na úrovni Lost. Může to mít 10 dílů, 100 dílů nebo 500 dílů, a furt to bude kravina ve stylu Ordinace v Růžové zahradě, úplně stejně jako ten Lost. Jenom ta Ordinace dává větší smysl. :-P Ta hvězdička je za mrtvolky. ()

Sashmen13

Občas stupidně geniální (ok vezmu škodovku x 3 výška budovy a to mi dá objem téhle místnosti m3) ale občas docela dobrá fun (bossfight no-dachi goblina a trans-karatekidda). Snaží se o deep feels a někdy se i podaří, ale většinou se člověk dobře zasměje. ()

MrNoisy

Tri hviezdy za prvé tri epizódy, ktoré ma neskutočne bavili. Štvrtá bol Ultimate WTF fuck-up a zvyšné epizódy divný mix bizarnosti a nelogickosti. Koniec ma síce trochu navnadil na ďalšiu sériu, ale budem veľmi opatrný. ()

DarkViper

Po zásahu kulkou ,,.TO SI MĚ SCHVÁLNĚ TREFIL TAK, ABYS MI NEPOŠKODIL ŽÁDNÝ ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝ ORGÁN ??!“… /// Až na ty nekonečný extra dojemný monology a japonský sklon pro omluvu za vše, je to film zaměřený na barvitou smrt a rozdělování citových pout. Přidejte větší množství alternativních konců kterým můžete a nemusíte věřit a dostanete to správné Asíjské koření.  Spokojenost. ()

gatuso

Prachobycejna vykradacka Olihne, pateticke japonske prehravani s vuboulenyma ocima, radoby drsnacke pozy a mimika, pseudofilosofovani nad nesmrtelnosti brouka...kokotina, proste. Dal jsem 5 epizod. Pak uz to neslo. ()

Ammit

Nó, všechno viděné už jsme viděli jinde, všechno je to tak animéčkovsky vytuněné (každej každýmu rozbije čelist nějakým totálně cool kung-fu kickem, nic nikoho nebolí, všechno se rozchodí), logika kulhá (k čemu vraždit všechny, když je úkolem hry najít jednu a upálit ji, logika vyřešení většiny her visí na velice tenkým vlásku), Alice si taky moc neužijeme (mohla bych dštít oheň a síru o tom, že už i Asiati si berou evropský pohádky a překopávaj si je po svým, a možná by to bylo lepší místo motivace Alicí napsat to jako samostatnou mangu/anime/seroš) a bóže, představte si; žádný černoch! (Ani běloch nebo latina; prostě žádná diverzita! V roce 2020?! No, alespoň že tu transku máme, ale přestavte si; ona má dredy! Cultural appropriation na ni!). ()

Veruska.Kuru

Tento seriál jsem si poslední dobou velice oblíbila už kvůli dokonalému propracovaný a příběhu ale i o tom jak důležité je přátelské pouto. Miluju to. Brecela jsem, nadavala jsem a křičela, fandila ale i smála se nahlas. Prostě oni umí točit. Oblíbené postavy skoro všechny, sympatické záporné postavy nemám co bych vytknula. A jsem ráda že již brzo vyjde 3 série... Už se moc těším ❤️ ()

Soucek87

Velmi zajímavé pojetí příběhu. Osobně jsem čekal, že díl od dílu půjde kvalita dolu, ale pořád se mi to líbilo a nenechalo mě to na pokoji. Moc se těším na další sérii... ()

lineker

Velmi slušný do třetího dílu. Po pláži se to zhoupne někam, kam asi nemělo. A ta zbytečná afektovaná předimenzovanost v posledních dílech tomu také neprospěla. Když k tomu ještě u nějakych scén přičtu tu brutální nereálnost neměl bych vlastně po dalším pokračování toužit. Opak je pravdou a ani vlastně nevím proč. ()

Rise.Fall

Začátek byl slabej a uvažoval jsem jestli má cenu na to vůbec koukat dál. To "nereálný" prostředí mě nebere, protože se na konci vždycky můžou vykecat na to, že je to celé jen simulace nebo něčí sen a tak podobně. (...) Druhá polovina (od 4 dílu) byla za mě zajímavější, takže jsem to dokoukal. Tvůrci tlačí hodně na STYL místo všeho ostatního. Některé postavy jsou fakt hloupé a ukňourané (bohužel hlavní hrdina). Nelogických věcí všude plno. Cíleno na středoškoláky... edit: po shlédnutí druhé série jdu s hodnocením o hvězdu nahoru ()

BigJohn02

Čistě průměrná věc, jakoby něco extra nového, ale spousta klišé, která člověk už zná a do toho typická asijská natahovačka s různým filozofováním prošpikovaná flashbacky. Přes vcelku nevyrovnaného hlavního hrdinu (není nijak zvlášť sympatický a navíc střídá okamžiky, kdy čumí jak tele na vrata s těmi, kdy vše geniálně vyřeší) se na to ale dá koukat, ale pak přijde poslední díl, který už není duševní průjem, ale přímo úplavice.---Druhá série to moc nevylepšila, filozofování bylo ještě víc. Arisu mi neseděl - ten kluk, když má ukázat emoci, čumí jako debil. Největší plus celého seriálu byla krásná Aja Asahina. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD