Evropské kmeny

• Německo Tribes of Europa

Epizody(6)

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

sir-dave

Pokud to nedostane další řadu, ani bych s tím nezačínal. Celých 6 dílů je spíše takový rozjezd pro další případné díly. Potenciál tam je. Německý Mad Max. Tři linky se třemi sourozenci. Ta s tím nejmladším Eljou je nejslabší u mě a koleduje si o proklikání. Na Liv ala Henriettu se dobře kouká, ale trochu nevyužitá. Kiano a jeho Femme Fatale Varvara je rozhodně nejzajímavější. ()

Fifer

Ten seriál není moc dobrý a posbíral všechna klišé od arény, kde otroci bojují o život, až po divochy žijící v džungli v kmenu "The Little Praha". Ale je to kouzelně zábavné včetně vtipných českých lokací, jako když hlavní sídlo padouchů je přímo na Vítkově. Zábavný post-apokalyptický seriál plný klišé. ()

Doomcourier

Nic zvláštního to není. Děj je většinou předvídatelný (v celém seriálu mě nejvíc překvapily sedminutivé titulky za každým dílem), postavy jsou průměrné a scénář taky. V prvním díle sídlo kmene Vran vypadalo jak z nějaké parodie na sci-fi, takže by tvůrci mohli v další sérii zlepšit kulisy. Postupně se děj začíná rozjíždět a je to čím dál tím lepší, až to vypadá, že z toho bude v druhé sérii totální pecka. ()

kenkaku

Skutečně nudný a nekonzistentní seriál co prostě neumí ani pořádně vtáhnout do děje. Neumí ani vysvětlit “pravidla hry” (jako sakra k čemu přesně je vlastně ta debilní kostka a jaké má možnosti... z toho co jsem viděl celkem nic moc nezvládá - než se ji přetížení baterky). Výběr herců doslova příšernost (karikatury neskutečné). Postavy se chovají zcela racionálně (tedy scénář je jedna obrovská zoufalost). Jediné co funguje jsou kulisy a prostředí. Navíc, co doslova nesnáším je neuzavřený příběh. Vážně si myslí, že tohle bude na víc než jednu řadu? ()

JohnCZ

Kdyby to pokračovalo, neměl bych problém dát i 4*. Protože první díl je super. Skvělá kamera, vostrá akce, zajímavý setting. Trochu to na mě působilo jako evropský Horizon: Zero Dawn, akorát bez robotů a namísto Aloy s Katniss z Wishe. Jenže jak se hlavní hrdinové rozdělí a s nimi i dějově linky, tak je paradoxně nejvíce prostoru věnováno té zdaleka nejhorší. Úchylné BDSM království Vran mi přišlo přepálené a moc mě nebavilo. A naopak to nejzajímavější, celá ta ústřední záhada, se odvíjí zase děsně pomalu a nakonec končí i v tom nejpitomějším cliffhangeru tak, že se divák nedozví absolutně nic. A Netflix to nepochopitelně zaříznul. Škoda, protože potenciálu tu bylo habaděj, už jen z hlediska toho evropského settingu. ()

• Natáčení probíhalo v Německu, Chorvatsku a z velké části i v České republice. (UncleMorty)
  • V seriálu hrálo vedlejší role i velké množství českých herců, ať už vojáky, či například „oblíbené otroky“ královny Vran. (TheEvilTwin)