Princezna zakletá v čase 2

• Česko Alchymistka zakletá v čase (pracovní název) (více)

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci. (Bohemia MP)

eagle-eye

Proč pět? Protože tři je málo a pohádka si zaslouží být v červených číslech určitě a upřímně mi při sledování bylo jedno, že jsem si říkal, tohle jsem už někde viděl. Bavil jsem se od začátku do konce, pohádka měla tempo, akci, výpravu, vtip, slušné triky i fajn herce a po konci jsem si říkal, že bych tu ústřední trojku + Písařík s Frantou, chtěl vidět znovu. ()

KajusaK

Tak to ne. Ještě že jsem nešla do kina. Totální vykrádačka Harryho Pottera. Tady snad nic originálního nebylo. (obrňování hradu, ulice plná magických obchodů - Příčná Ulice, dokonce i ten efekt příletu těch záporáků vypadal jako okopírované přemisťování smrtijedů). A to pominu smysluplnost děje, od začátku bylo jasné, kdo je tady záporák. Stejně tak kdy se Amélii podaří vrátit čas. 2* dávám pouze za hudbu a Elišku Křenkovou. Duo Písařík + ten malej bylo šílený. ()

Sabrewulf

Po prvním díle, který škaredě vykrádal jiné filmy, jsem vždycky při nějaké zmínce, že se točí druhý díl, jízlivě rýpal:" Co budou vykrádat tentokrát?" No klucí se činili a jedou další bomby. Osazenstvo hradu hromadně kouzlící štít jako v Harry Potterovi, celá motanice kolem pěti mocných run (každá s jiným typem síly), které se snaží získat záporák, je komplet parafráze na Thanose a 6 kamenů nekonečna a tak dále. No k zblití. Každopádně i bez vykrádaček je to zlé. Křenkové nejspíš během natáčení někdo zabil oblíbeného psa, protože její herecký projev vypadá, jako by byla nasraná na celý svět a všechny repliky tak odříkává s jediným podrážděným výrazem, což je strašně protivné. Hudba občas náladou vůbec nepasuje do dané scény. Postsynchrony hlavního záporáka jsou příšerné, v prostorech, ve kterých by měl znít hlas v mírném echu (sál v jeskyni), jede úplně na sucho. Mluva klasicky moderní, až je to na přesdržku. Nicméně tím úplně nejhorším na tomto filmu je scénář a jalová akce. Nic z toho absolutně nedává smysl. Při soubojích kouzelníci na sebe vrství jedno kouzlo za druhým bez nějaké logiky, prostě jen pro efekt. Např. hned při prvním souboji Křenková proti útočícímu protivníkovi použije zpomalovací kouzlo, ale místo toho, aby útočníka zpomaleně máchajícího mačetou třeba obešla a bodla z boku, stojí před ním jak kráva a zaklání se před útokem dozadu, až z toho spadne na zem, tak jaký to pak mělo smysl? Nebo princezna střelí šíp po protivníkovi, ten se okamžitě zeleně rozplyne, zatímco druhý protivník má v sobě dva šípy a rozplyne se až po třetím šípu v těle. Proč? A takhle bez logiky je to celé. A to nemluvím o v praxi naprosto neefektivním kouzlení run, kdy kouzelníci nejprve runu nakreslí a pak ji teprve pošlou na protivníka - ve skutečnosti by už v sobě měli zapíchnutou hozenou dýku, jenže protivníci prostě na to kreslení run vždycky jen blbě čumí. Finální rádoby epická bitka je jedno velké WTF. Záporák kouzlí zelenou runu, Lamboru sestřelí pěšák zelenou střelou, Křenková vrací čas, záporák znovu kouzlí tu zelenou runu, Lambora opět padá zasažen zelenou střelou, komparz mezi sebou šermuje, Křenková vrací čas, záporák se snaží pořád kouzlit tu jednu zelenou runu, Lambora se válí na zemi po zelené střele, dvě postavy se tam snaží nahodit vtip, záporák furt jak debil kouzlí tu zelenou runu, je tam nějaký štít, pak tam zas není, Lambora se jak prase furt válí po zásahem zelenou střelou, komparz šermuje, záporák se furt doblba jak úplný debil snaží vykouzlit tu debilní jednu zelenou runu a tak pořád do zblbnutí... Neskutečný opruz. A aby to nebylo málo, tak ten záporák, co má už asi tři runy a má být jakože fakt mocný, tak krom toho, že celou bitvu ani neumí vykouzlit tu jednu pojebanou zelenou runu, je zabitý JEN TAK, lusknutím prstu a ne nějakým postupem, ke kterému by se během celého filmu dopracovali. Jako třešnička na dortu se uprostřed filmu HODINU (!) nic neděje, což je ve fantasy/pohádce strašný průser. Jedna hvězda pouze za některé triky a za tu záporačku, kterou je pro takovou kravinu škoda. P.S: Žádná princezna tu v čase zakletá není, takže ani ten název nedává smysl. () (méně) (více)

viperDavid

Nebylo to špatné, ale s dcerou jsme se shodli na tom, že jednička prostě byla lepší. Ano musím porovnávat. Píseň v dvojce nebyla vůbec špatná, ale kdyby ji nazpívala Křenková s tím svým chraplákem, mohl by to být lepší. Taky za zmínku stojí, že celé pokračování právě vede Eliška a na princeznu tak tak nějak pozapomnělo. Navíc to skoro vypadá, že víc princezna byl urázlivý princ :) ()

HonzaBez

"Měníš se, ztrácíš sama sebe..." Už první díl Princezny zakleté v čase byl šmrncnutý fantasy, ovšem tohle pokračování už nemá s pohádkou vlastně vůbec nic společného. Je to jednak výrazně temnější než jednička, ale hlavně je to plné magie a bojových scén, jejichž  rozsah podle mě do pohádky pro menší děti nepatří. Kromě toho už i název filmu je zavádějící, protože pokud je zde někdo "ztracen v čase", tak je to možná alchymistka Amélie, ale rozhodně ne sama princezna. Sám příběh přitom určitě není špatný, a dilema, kterému je Amélie vystavena (přivlastnit si magii, která ji nepatří z pohnutek, i když ji k tomu vedou dobré pohnuty - ochrana svých přátel), působí velmi věrohodně a nese v sobě silnou myšlenku o tom, že "cesta do pekla bývá mnohdy dlážděna dobrými úmysly". S čím mám trošku problém je závěr, kdy ve prospěch dobra musí zasáhnout (původně zlá) čarodějnice Murrien. Podle mě se děj "pohádky" mohl bez tohoto zvratu obejít. Stačilo, aby sama Amélie onen návrat v čase provedla z gruntu a k onomu závěrečnému střetu (plnému násilí) vůbec nemuselo dojít. Každopádně ona změna charakteru čarodějnice Murrien v tomto díle nebyla nikterak blíže vysvětlena, takže ten její zásah ve prospěch dobra na mě moc věrohodně nepůsobil. Stejně tam bych měl určité výhrady k některým komediálním scénám zejména v podání Martina Písaříka coby pobočníka prince, které na mě působily spíš trapně než vtipně, ač asi chápu jejich smysl odlehčit děj pro dětského diváka. Ale otázkou opět je, co už jsem psal v úvodu, zda bylo správnou cestou udělat na jednu stranu velmi temný příběh plný bojových scén a na druhou stranu jej takto zkombinovat z trapností. I přes tyto výhrady dávám ale nakonec čtyři hvězdičky, protože podobně jako u jedničky si myslím, že na to, že to bylo produkováno v české kotlině, jde o opravdu kvalitní a svěží počin. Jen tomu prosím neříkejme pohádka. ()

• Finální bitva a část soubojů se natáčely na hradě Hukvaldy. (me116)
  • Na více než 740 VFX záběrech pracovalo 34 lidí v QQ studiu Ostrava po dobu 7 měsíců. (Deqwert)
  • Během závěrečné bitvy je poznat, že některé záběry jsou točené během hluboké noci a některé k ránu (například v jednom záběru je obloha tmavě fialovomodrá a o chvíli později je obloha úplně černá). (Krocka)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna