Lacike

Dvojka je na jednej strane oveľa epickejšia a dočkáme sa tu aj väčšej porcie akčných scén. Ale totálne zlyháva po dramatickej stránke. Proste tu chýba nejaký zmysluplný dej, ktorý by niekam gradoval. Ľudia sú tí dobrí a siví emzáci tí zlí. No a to je všetko. Jedna akcia strieda druhú a ja som vôbec netušil o čo tým anonymným ľudom ide. Proste tam neustále niečo vybuchovalo. Kvalita trikov je slušná. Na úrovni televíznych sci-fi seriálov, takže som bol celkom spokojný. Akcia je ale dosť monotónna. Nejaká fakt pamätná scéna tu nie je. V strede film trochu spomalí a pokecáme si s pár postavami z jednotky. Ale žiadny zmysel alebo náznak emócii to filmu nedodá. Z tohto filmu sa dajú zostrihať perfektné trailery plné akcie. Ale kto by chcel prakticky nonstop kukať dve hodiny na priemerné akčné scény. Ja určite nie. A trojku určite vynechám. Podobne televízne pôsobiaca sci-fi séria o invázii mimozemšťanov na zem Skyline je v každom ohľade oveľa lepšia. 2/10. ()

Arsenal83

Sci-fi akcia v silnejšom vizuálnom prevedení, ale mne to pripomenulo maximálne nejaký Star Trek s deformovanými ksichtami, ktoré si na kozmickej lodi rokujú s kým uzatvoria prímerie a koho napadnú. Otváracia scéna je super akčná, potom nastane na niekoľko desiatok minút nudné ticho, aby to šlo zase do akcie a takto opakovane. Len mne prišli práve tie akčné scény také neprehľadné, strieľanie hlava nehlava, zo strany na stranu. Nie som fanúšik takéhoto žánru a v tomto spracovaní už vôbec nie. Na zahraničných portáloch to má ale silné hodnotenie, asi hlasuje celá Austrália. ()

iXtr3m3

Objektívne o hviezdu lepšie, ale inak to napreduje strašne pomaly. Tie stupidity a katastrofálne herecké výkony, to je strašne do očí bijúce. Triky o niečo poskočili, čiže už nie sú pozadu 15 rokov, už len 10, ale neviem, neviem, či ešte zvládnem pozrieť pokračovanie. Ani jedna postava sympatická, človek nemá komu nadržiavať, možno najviac emzákom. ()

moviefreak

Oproti jednotke sa austrálsky Deň nezávislosti 2 zlepšil, takže z Dčka máme Cčko. Určite treba pochváliť niektoré scény a hlavne CGI v nich bolo viac ako fajn. Ak by sme film brali ako staršiu epizódu Star Treku (z 2000 roka) tak spokojnosť... Uvidíme kam, a či sa niekde posunie tretí diel. ()

oveckaoa

Jedničce jsem dal odpad a nadával jsem jaká to byla sračka dvojka je na tom podstatně lépe. Režisér se od jedničky poučil a rve tam dostatek akce tak, že se člověk nemusí nudit bohužel problémy přetrvávají. U  jedničky jsem nadával na to, že z Amélie dělají bůhví co tady rovnou povýšila a je z ní australská  wonder woman ono celkově všechny postavy se zde tváří jako nejvíce king postavy na světě zatímco v jedničce měly problémy se zabitím jednoho tady jich zabíjejí po stovkách pohodička někdy do nich střílejí a nezabijou je někdy stačí podělaný revolver (zajímavá Vás proč naserte si nedozvíte se nic). Nejhorší je konec obě ty postavy Asiat a ten mimozemšťan jsou protivnější a trapnější než Jar Jar Binks a to jsem si myslel , že to už snad nejde. Třetímu dílu šanci dám snad tam bude scéna kdy Amélia poletí ve stíhačce na emzáky a zabije je všechny více op už to snad ani být nemůže totiž.    60 procent ()