František Hlavsa, pražský redaktor, odjede se svými dětmi – Olgou, Frantou, malým Milánkem a babičkou na venkovskou chalupu. Děti milují zvířata a moc by chtěly psa. I babička by brala hlídače, protože má s dětmi zůstat o prázdninách na chatě sama. František se brání, myslí si, že by dětem mohla stačit kočka. Celá záležitost se štěnětem mu poslouží alespoň jako námět na fejeton. Jenže ten má poněkud nečekaný ohlas… (Česká televize)

Rattlehead

Příjemný a krásně naivní film, který pohladí po duši. Ano, dneska působí jako z jiného světa, však tehdy svět také byl jiný. Můžeme se donekonečna dohadovat, zda bylo za komunistů lépe či hůře, ale jedno vím jistě - za komunistů se točily lepší filmy. ()

ostravak30

Je to film, který by hravě mohl mít nadčasový charakter. Děti chtějí psy i dnes a k chalupám rozhodně. Film mi ale nejvíc připomíná Na samotě u lesa dějově po pár letech, když děda Komárek odešel do nebe. Ten nejmenší špunt navíc zase připomíná toho nejmenšího v Ať žijí duchové. Vůbec nejvtipnější je ale babička Jiřina Šejbalová. Hlavně v redakci, ale i po přečtení inzerátu se snímek vydává cestou grotesky. Závěrečná píseň ale je chytlavá. A Miroslav Horníček coby ničemu se nedivící, ale přesto chápavý otec je také okouzlující. ()

shioo

Jeden z mých nejmilejších nedělně odpoledních filmů... Blízký je mi i podobnou situací, kdy jsme se sestrou celé dětství žadonily : Maminko, tatínku, my chceme štěně. ()

honzic

Film je to sice roztomilý, ale ten Horníček mi tam moc nesedí, lepší by byl Werich nebo někdo jiný, ale na kouknutí neurazí. Hodnocení: 45 % ()

Bohdy67

Docela roztomilá dětská komedie o psech a dětech...Normálně tento druh filmů nesnáším, ale tady se to dalo vydržet... Vidět znovu už to asi nebudu potřebovat, ale vyložená ztráta času to také nebyla...47% ()

milos.bradik

ˇVím, že je ten film ovlivněný dobou vzniku, ale já jej mám rád. Je to pro mne taková nostalgie, například Milan Neděla jako esenbák je naprosto dokonalý. ()

Maskati

Naprostý souhlas se “Sportovcem!”Tedy lepšï než 101 dalmatinů a podobné kraviny. Ukázka dětství v socialismu. No a co!  Co jsme měli dělat, když jsme v té době žili? Na ten film si dobře pamatuji, v roce 65 mi bylo deset a moc se mi to líbilo a kamarádům také. Dnes to beru jako okénko do historie a ràd se podívám, jak se tehdy lidé oblékali, jaké jezdily tramvaje a autobusy, jak vypadali esenbáci / ještě hubený Neděla/ jak vypadala vesnice a jak suveréně hrála babičku skvělá paní Šejbalová a tatínka mladý pan Horníček i další. Za mě palec nahoru. Čest! ()

ROSTABAR

Dávám 4 hvězdy, ne proto, že by to byl tak skvělý film, ale co oceňuji nejvíce jsou děti, herci. Jsou opravdu skvělí a i ti nejmladší působí velmi přirozeně, což asi nebylo pro režiséra nic jednoduchého. ()