Cena za něžnost

• USA Terms of Endearment (více)

Shirley MacLaineová a Jack Nicholson v hlavních rolích amerického filmu oceněného pěti Oscary. Drama matky, která chce být silnější než všechny překážky světa... Ovdovělá Aurora Greenwayová je občas poněkud výstřední žena. Vším přitom visí na své jediné milované dceři Emmě. Zato její vztah k partnerovi Emmy je víc než napjatý. V den padesátých narozenin se Aurora silně sblíží se svým sousedem, bývalým astronautem Garretem Breedlovem. Přesto se bojí s poněkud sukničkářským mužem spojit svůj život natrvalo. Když po čase dcera Emma vážně onemocní, Aurora se ujímá jejích dětí. Kupodivu nebude na výchovu sama, po svém boku bude mít nečekaně také Breedlovea. (Česká televize)

maestrum

Nuda, nuda, nuda. Nelogické chování, odporný soused. Ani známí herci tomu nepomohli. A zařadit tohle mezi komedie je vyloženě úlet. ()

Wasper

Na tento film jsem se koukal s vědomím, že dle americké akademie je nejlepším filmem roku 1983, to se na mém hodnocení pravděpodobně podepisuje. Dle mého názoru na to, jak časová linie utíká, tak se děj vleče. Film má spoustu hluchých momentů, kdy jsem se opravdu nudil. Děj sám o sobě není nijak speciální, je to obyčejný příběh o obyčejných lidech. Takové příběhy mohou být dobré, ale musejí být opravdu dobře zpracované, a vzhledem k mým pocitům se toto v tomto případě neděje. Avšak musím zmínit i pozitivní stránky filmu. Za zmínku určitě stojí závěr filmu, který byl velmi emotivní, a použitá hudba, která vystihuje obyčejnost a klidnost filmu. ()

Tereza11

Ano, je do za jista smutné, že se matka neumí smířit s tím, že se dcera osamostatnila, též je smutné, že jí celá léta nikdo nepřefikl, proto je zcela jistě tak neurotická, ale chvála v tom se objeví Nicholson a matka je opoznání o něco vyrovnanější...Ale o tomhle točit film opěvovaný a oceněný oscarem....proboha... Je hrozné, že matka přežije své dítě...ale upřímně nebýt závěrečné scény kde dcerka natáhne bačkory tak by po tomhle filmu nikdo ani neštěkl.... Pro mě absolutně nepoutavé rádoby drama, nevím jestli jsem už tak otupělý necita, ale opravdu jsem se nudila navíc mi byli všichni hl. hrdinové bytostně nesympatický, jediný kdo tam aspoň za něco stál byl Nicholson... ()

tetka betka

Príbeh nudný. Od začiatku do konca. Dialógy preafektované a nereálne. Jack Nicholson tam nezahrá nič ohurujúce. Nechápem tie ocenenia ani hodnotenie. ()

Sejkorka

Pěknej doják. I když, ono to zas tak moc nepůsobí. Zajímavý vztah matky a dcery. Spousta známých herců v mladším podání, nejen hlavní představitelky. Z nich se mi víc líbila Debra Winger. Škoda, že toho Oscara nedostala. A vůbec, proč zrovna ona musela zemřít ? ()

janka007

Film mě zcela minul. Větší část příběhu vypráví o nevzdělané sebestředné náně, co si naseká děcka s nemožným chlapem, pak ho podvede, následně udělá hysterák, že on údajně podvedl ji, vše řeší před děckama, které i bije, ale pak se zjistí, že má rakovinu a divák si z toho má sednout na zadek, ale paní je tak nesympatická (a nepochopitelná), že si vlastně přejete, aby už zemřela a skončilo to. Její matka je o něco menší zrůdka, ale stále tedy fest zrůdka. Nechápu, proč by mě měla zajímat - jediné, co je na ní fajn, je to, že spí se zajímavým chlapem, což je ve výsledku vlastně dost neuvěřitelné. Zcela nechápu vysoké hodnocení filmu, za mě utrpení bez přesahu. ()

bernstein

Toto som videl len asi dvakrát a to už veľmi dávno. Je to dobrý srdečný a smutný a zároveň veselý film. Debra Winger, Shirley McLain a Jack Nicolson ako vyslúžilý astronaut boli a stále sú fantastickí herci. Tento film má veľa úrovní emócií a neuveriteľné herecké výkony a navyše hudba je taká odlišná a magická. Tento film mám veľmi rád. ()

Harding164 odpad!

Film o biologickém zázraku aneb jak kráva porodila svini. Hlavní hrdinka je krajně nesympatická a morálně prohnilá fúrie která týrá své děti, podvádí manžela a naprosto pokrytecky jeho osočuje z nevěry. Pak dostane rakovinu a vy s ní máte strašně soucítit. Její matka není o moc lepší. Není sice tak echt zlá jako dcera, ale jinak je to naprosto neskutečná kráva. Jediná pozitivní věc na filmu je Nicholson. Celý film jsem doufal že mu zase mrdne a obě dámy začne honit po baráku se sekerou. To se bohužel nestalo. ()