My Gun Is Quick

Mysteriózní

USA, 1957, 90 min

• strougy

Nepovedená adaptace jedné z mnoha knih Mickey Spillaneho s postavou drsného detektiva Mike Hammera, která dojíždí na tragický nedostatek charismatu hlavního hrdiny, což pro tento typ filmů představuje fatální nedostatek. Jeho představitel totiž spíše než jako šarmantní drsňák působí jako odkvétající učitel tělocviku na střední škole, po kterém nezavzdychá ani ta nejroztouženější studentka, natož atraktivní ženy, které mu ve filmu padají do náruče s vervou hárající feny. Jelikož zbytek postav pouze nezajímavě statuje, příběh o staré loupeži klenotů není zajímavý ani za mák a po formální stránce se jedná o nudu ničím se nelišící od desítek jiných podobných kriminálek, pak je zjevné, že se v tomto případě jedná o po právu zapomenutý snímek. Slabé 2*.(25.8.2012)

Kvalitní staré noirové krimi s Mikem Hammerem. Jednoduchý nicméně dobrý příběh, skvělé prostředí LA a drsný hrdina, takže spokojenost.(28.12.2015)

Výborná, dynamická adaptácia Spillanea. Vťahujúce noirové intro (prechádzka Mikea Hammera nočnou ulicou za tónov džezu), pestré lokácie LA, starostlivé budovanie napätia (naháňačka meniaca sa v sledovanie, útok na vrakovisku) či bitka v tmavej miestnosti osvetlenej neónom z vonku. Výrazne lepšie ako The Long Wait (1954), ktoré premrhalo potenciál. Spokojnosť.(1.6.2020)