Krátce po manželově smrti chce vzít Rachel Lappová (Kelly McGillisová) svého syna Samuela (Lukas Haas) na výlet do Filadelfie, aby mohli uniknout každodennímu stresu. Na záchodcích na nádraží se Sam stane svědkem vraždy a jelikož je jediný, kdo dokáže identifikovat pachatele, musí pomoci ostřílenému detektivu Johnu Bookovi (Harrison Ford) s následným vyšetřováním. Krátce po zjištění, že ve zločinu jsou zapleteni také příslušníci policejního sboru, je Book postřelen a nucen potají odvézt Rachel se synkem do jejich domu mimo město. Časem se detektiv na venkově sbližuje se členy místní amenitské sekty, pomáhá lidem s pracemi a vztah mezi ním a matkou se prohlubuje. Mezitím se však nepřítel pomalu přibližuje ke svému cíli. (Cinemax)

josieaddms

Film který našel krásnou kombinaci mezi akčním thrillerem, a romantickým dramatem. To se mi líbí. Jediné co mě mrzí je, že se tam herečka Kelly McGillisová musela ukázat nahá, klidně to tam mohli dát tak, že by to divák z toho pochopil, ale herečka by se nemusela předvádět. Jinak jsem celkem potěšená námětem i zpracováním, hereckými výkony, hudbou i atmosférou. Harrison Ford je zajímavý typ herce který umí zahrát zajímavé typy lidí. 112 minut uteklo jako nic. ()

haWranka

Pro mě by byl film mnohem zajímavější, kdyby tam nebyla ta romantická (přeslazená) složka. Začátek má grády, Harrison Ford zvládá svého arogantního poldu skvěle. Pak se to ale zvrtne v hromadu útrpných pohledů a všechna zábava jde do kopru... Přesto jde rozhodně o lepší průměr. ()

Demonic189

Fajn snímoček s výborným Fordom v úlohe policajta, ktorý chráni malého svedka brutálnej vraždy. Kriminálny úvod sa mi páčil, ale neskôr to sklzo prevažne do romantiky, a to ma už tak veľmi nebralo. Scenár je taktiez dosť priamočiary a predvídateľný, takze koniec asi vsetci velmi dobre odhadnete už predom. I napriek tomu dávam slabé 4*, a to najmä vdaka sympatickým postavám. ()

Likan7

Moje chyba. Pouštěl jsem si poctivý thriller s Harrisonem Fordem, dostal jsem deset minut poctivýho thrilleru s Harrisonem Fordem, hodinu a půl dlouhý romantický drama o "střetu" dvou světů a na konci zase trochu toho thrilleru. Zajímalo by mě co z toho Peter Weir chtěl mít, protože TAK moc odlisný části, jakoby skoro vystřihnutý ze dvou filmů, jsem pohromadě už dlouho neviděl. A to přitom ten úvod a konec není vůbec špatný, ale sledovat Forda a Kelly McGillis, jak po sobě koukají a stydí říct, že jim na sobě záleží, je fakt ukrutná nuda. Nuda trvající minimálně 70 minut! ()

Šňůra

Film sice nijak akční, ale v tomto případě to určitě nebylo na škodu. Svou potřebnou dávku napětí, díky kvalitnímu scénáři a perfektní režii, totiž má a nijak malou. Bylo taky docela zajímavé vidět mladičkého Viggo Mortensena v malé roli na začátku jeho kariéry a nebo Jana Rubeše, to zejména pro českého diváka, v roli amišského patriarchy. ()

Rodin

Já osobně jsem to vnímal jako film o výstavbě stodoly na pozadí lehce nahozeného srilerózního příběhu. Peter Weir rozhodně ve své téměř nejslabší formě. Výhodou bylo, že při tesařině se Harrison nemusel nechat zastupovat kaskadérem. ()

Brooks

Som opačného názoru, než väčšina miestnych užívateľov. Kriminálna línia na mňa vôbec nezapôsobila, drží sa zabehnutých koľají, nič neinovuje, jej kvalitnejších variácií vznikli v 80.tych rokoch desiatky. Amišská časť je originálnejšia, pracuje s kontrastom vonkajšieho sveta a uzavretej komunity s vlastnými pravidlami. Obsahuje minimálne dve scény, na ktoré tak skoro nezabudnem (tanec v stodole, stavba) a celá je zaobalená do krásnej, až snovej atmosféry, podmaľovanej príjemnou Jarreho hudbou a na pohľad pôsobivo komponovanými zábermi Sealeho kamery. Civilný Ford je sympatický hlavný hrdina, medzi ním a Kelly McGillis to príjemne iskrí. Záver patrí opäť kriminálnej časti a znovu mám pocit, že nefunguje tak ako by mal. Weir sa mal rozhodnúť, čo chce točiť a jedno si vybrať. Medzi obomi líniami je príliš krehký balans, chýba im rovnováha. Takto len prekážajú jedna druhej. ()

wege

Strašně krásný film, taková pěkná stará škola, která pasuje do doby svého vzniku. Harrison hraje sám sebe, v podstatě ve většině svých rolí byl vždy charakterově stejný. Nakonec to vlastně i všechno pro všechny dobře dopadne. On si nese cenou lekci do života, ona taky. Bude s jiným, ale emancipovaná, co dokáže vystoupit z určené cesty. ()

me_george

Nejprůměrovatější průměr. Takový normální thriller, u kterého u mnoha scén víte, jak dopadnou, protože jste je již stokrát viděli jinde. ()

JajinkaBec

Harrison Ford v tomhle filmu dokazuje, že je herec s velkým H. Protože nebýt jeho, jedná se o směšnou a podivně parafrázující frašku. Kriminální zápletka je doslova zoufalá a jaksi polovičatá a mě osobně nepřesvědčila o tom, že zrovna v návaznosti na tohle všechno se mohl odehrát ten zbytek. Na tvrdou realitu je celý film pohádkový, na pohádku zase příliš realistický. Faktem ale je, že jestli někdy někdo ve filmu předvedl "hladovější" pohled než v tomhle Harrison, tak ať visím. Jen díky němu jsem to celé spolkla jako malinu. I když jsem se trochu zakuckala. ()

hepi_

Romantická dráma? To áno. Ale na thriller tomu chýbalo napätie. Film neurazí ale ani neprekvapí_výprava, námet, herecké výkony 65% ()

subic

Říkávalo se, jsou americké filmy a jsou filmy s Harrisonem Fordem. Film začíná, když mají Amišové/Amenité pohřeb někde horní dolní v roce 1984, ale všechno a všichni tam vypadají jako z roku 1884, krom jednoho s brýlemi. Danny Glover jako McFee z protidrogového si taky jednou zahrál padoucha. Než dojde k poslednímu zúčtování ke konci, tak tomu předchází vážně nudná hodinka, u které by jeden usnul. 55% ()

iz67

Nudná, předvídatelná záležitost, postavená na zdánlivé atraktivitě amischu, ve filmu popsaných podle nejstupidnejsi šablony. ()

Plastík

Půjčil jsem si to kdysi v jedné noční videopůjčovně. Bylo to tam tak nějak zastrčené. Netušil jsem, do čeho jdu. Bylo to skvostné. Napínavé, vzrušující. Ford byl extrovní. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 93%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 76.3% | Tak zde nás Peter Weir opravdu mile překvapil! Natočil totiž naprosto originální film, který začíná jako napínavý Thriller, dále je to Drama o úplně jiném světě a poté skvělý a napínavý konec. Navíc Harrison tu hraje jako o život a Kelly McGills mu zde zručně sekunduje. Ale nakonec byl právě asi problém v těch přechodech, protože Weir někdy přesně nevěděl, kam se bude děj odvíjet dál, jestli cestou Thrilleru, Romantiky či Dramatu. Ale i tak natočil skvělé Drama s Thrillerovými prvky, které se u nás navždy zapsalo do filmové historie a nejen u nás... 75% ()

Hawaj

Stačí když se po mnoha letech podívám na fotky. Tedle film mě prostě fascinuje svou atmosférou a Kelly McGillis, ale teď bohužel vypadá dost děsně. Prostě to byl super biják. ()

johnsnow

Toto je ten prípad ked si poviete, že film je super ale viackrát by ste si ho už asi nedali. Aspoň v mojom prípade to platí ale to jedno pozretie si film zaslúži, je fakt podarený a to prostredie amišov je skvelé. ()

JosefTomas

Když jsem četl od Jona Boorstina The Hollywood Eye, často jsem nad různými fakty a jejich využití nevěřícně kroutil hlavou. Přišlo mi, že takovéto uvažování nad filmováním musí zaručeně vést ke stagnaci. O to větší překvapení mi způsobují filmy, které byly natočeny před vydáním této knihy, neboť formula, která je zde popisována, se na většinu z nich dá aplikovat více než dobře. A Svědek není výjimkou. Ten film fascinuje do té míry, jak je "tradičně" natočen a ctí všechna pravidla, která jsou v knize uvedena. Jen zkrátka naráží na problém, který si sám nastavuje. Tak moc se snaží neriskovat a udržet diváka, až ho svým přístupem nevědomky ztrácí. Já se sice bavil, ale asi z jiných důvodů, než byste se bavili vy. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022