Železní andělé

• Hongkong Angel (více)

V osmdesátých letech prorůstá Hong Kongem mafie pro výrobu a šíření drog. Policii se díky dobrým informátorům podaří zjistit místo, kde pěstuje opium a na místo vyšle zvláštní komando. Po přestřelce zvítězí policie a obrovské opiové pole je zničeno. Tento zásah mafii rozhořčí natolik, že postupně začne vybíjet vyšší policejní důstojníky. Proto jsou najati tři specialisté, aby našli a zneškodnili hlavní představitele syndikátu. (ČSFD)

mortak

Neuvěřitelně špatný film - bitky jsou mizerně sestříhané, herecké výkony nedefinovatelné (záporačka vede, ale obě hrdinky jí v mnohém dohánějí), scénář nedává smysl, ovšem přesto ta hodina a půl uteče rychle. Každý občas musí svému mozku naordinovat lobotomii. ()

majo25

Tomuto akčnému hongonskému béčku nemožno uprieť množstvo akcie a niekoľko originálnych akčných prvkov, ale zlyháva v ostatných filmových súčastiach - od trápnych postáv cez hudbu až po početné dejové i iné nelogizmy. Ženská-záporák je na výsmech, ženská zostavička akejsi detektívnej partičky detto a tie dialógy a humorné vsuvky...no commet. Do dvojky pre istotu zachovania zdravého rozumu radšej ani nepôjdem. ()

TO

Železní andělé mě odjakživa přišli slabší jak Ultra Force či Red Force. Policisté zničí opiová pole a drogová baronka se pomstí zabitím mnoha policistů. Proti ní je nasazena skupina dvou holek a chlapíka, kteří překazí té zákeřné mrše zásilku zlata. Akce tam je dost, i scény boje jednotlivců proti mohutné přesile nechybí, ale právě vůči Ultra Force, Red Force nebo filmům Johna Woo mi toto přišlo trochu horší, jak dějově tak choreograficky. Jen průměr ()

Pecival

Totální béčko. Příšerné herecké výkony (obzvláště sledovat hlavní záporačku je zážitek), nesmyslné dialogy, naprosto nelogický děj (a nebo na mě příliš sofistikovaný), absurdní souboje (a vojáci co se třepají po zásahu jak při záchvatu padoucnice), ale celkově zcestný film v tom nejlepším smyslu. Lepší tři. ()

lskala

Nejdrsnější a v mnoha směrech nejnadupanější akční film VHSkové porevoluční doby! Hodnotím mé tehdejší pocity z filmu, až seženu DVD verzi, tak možná hodnocení změním. Ale na legendární akční klasiku mých dětských let se nezapomíná! 80% - 4**** ()

Giggs

HK akčny narez ako sa na prelom 80. a 90. rokov patri. Skvela choreografia fightov, skvela akcia. Jeden z najlepšich filmov tohto žanru a tejto doby. ()

Vaklaf

Většina HK filmů se kterými jsem se setkal má společné dvě věci: jsou hodně blbý a hodně zábavný. Tento rozhodně není výjimkou. Je to takovej klon Komanda (bez Arnolda, ale zato s ženskejma) a Jamese Bonda. Zde zmiňované Charlieho andílky jsem dosud neviděl, takže nemůžu posoudit, ale může být. Akce je našláplá - jak je v HK zvykem, tak se nepočítají náboje ani mrtví, a sem tam nějaká bitka na tělo. Mimo akce toho sice moc neni, ale co byste taky chtěli. Sice to obecně vzato nijak extra nevyčnívá nad dobovou akční produkci, ale bavil jsem se fajnově. ()

spiritus

Tato Hongongská řežba vždy patřila k mým oblíbeným. Naprosto ultimátní akce, plná výbuchů, střelby a bojových umění. Co víc si od takového snímku přát. ()

Chřástal

Nekompromisní řezanice bez jakýchkoliv okecávaček, v níž akce střídá akci a mluví se jen proto, aby bylo jasné, kam se jde na další ...akci. Přestřelky a souboje jsou hongkongsky rychlé a neustále se něco děje (i když to občas nedává smysl). Samopaly, kopačky do ksichtu, skoky ze střechy, džínové bundy. Veškeré dialogy, mimika a výlevy citů jsou ze suterénu telenovel a v podání herců ochotnického divadla - a těžko říct, jestli je to pro film mínus, nebo plus. Bonusem navíc je sadistická záporačka madam Sue (finta, kterou odzbrojí jednoho z hrdinů, ukazuje na scénáristčinu hlubokou lidskou zkušenost) a finální dámská rvačka „dvě na jednu“. ()

Všežrout

Velká nostalgická paráda! Tohle byla jedna z těch nejvošahanějších kazet ve videopůjčovně, už jen ten plakát je na zvlhnutí ;-)) ()

Bozvav

Slušný bojový akčňák, kde nejsilnější stránkou není scénář, kamera, střih, hudba ani režie, nebo dialogy, ale velmi dobré akční scény. Ve své době vcelku pecka, dnes spíše úsměvná nostalgie. Za mne tři hvězdy. ()

Hapretor

Na zabití času je tato debilní bitko-střílečka ucházející. Avšak klidně jsem ji mohl vynechat. Nebylo po ruce nic lepšího. ()

MickeyStuma

Hongkongská akční pecka, která jede po zajetých hongkongských kolejí. Ty mají své zastánce i odpůrce a je to zcela přirozené. Hongkongský styl 80. let je prostě jedinečný a ne každému padne do oka. Nejinak je to i u tohoto snímku. Tady se však ještě přísně drží otěže a s akčními scénami se to nepřehání. Nepřehání se to ani se zbytečným okecáváním všeličeho, a jde se vždy tvrdě k věci a kupředu. Film si drží své rozjeté tempo, který se snaží nebrzdit. Choreografie soubojů jsou zvládnuté na výbornou. Přestřelky jsou čistě hongkongské a přesně takové, jaké se dají očekávat. Nostalgie pouze pro fanoušky. ()

Narayan

Tohle sem měl když mi bylo tak osm let na pěkně sjetý videokazetě a smažil to furt. Akorát jsem tenkrát nemohl pochopit proč pálej ty nebohý makovice, co má kdo proti makovým koláčům? :) ()